Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

28.09.2010 08:40

КУРС НА СПІВПРАЦЮ |  Міжрегіональне співробітництво

Відбулася досить цікава і змістовна розмова. Зокрема, гості цікавилися всіма можливими елементами співпраці та основами нашого законодавства, вивчали податкову систему. Їх також не менше заінтригувала ситуація у сільському господарстві та деревообробній галузі.
Згодом польська делегація відвідала костел Святої Анни, що у Сторожинці, зустрілася з ксьондзом, який там лише два тижні править службу, а далі маршрут проліг до Старої Красношори.
Спершу оглянули класні кімнати місцевої школи, було приємно почути гарні враження від навідин. Після цього в учительській директор презентував ескізний проект розбудови навчального закладу.
- Будівництво плануємо розпочати вже наступного року, - повідомив голова райдержадміністрації Петро Брижак. - Для цього з районного бюджету будуть виділені кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації. Є намір ще добудувати спортивний зал та чотири класні кімнати до старої школи. Новий корпус розташується буквально поряд - у 2-2,5 метрах від нині існуючої будівлі. Вона й надалі носитиме статус І-ІІ ступенів, оскільки тепер там навчається лише 104 учні.
Ще один позитивний момент: діти займають постійно призові місця у різних предметних олімпіадах, а також спортивних змаганнях.
- Мова йшла й про джерела фінансування. Зрозуміла річ, лише за рахунок районного бюджету ми не зможемо звести нову школу і будемо у будь-якому випадку клопотати перед обласними бюджетом, - додав Петро Брижак. - Відповідно польська сторона обіцяла суттєву підтримку у реалізації цього проекту.
Після відвідин школи гості побували у дошкільному навчальному закладі. Цього року з бюджету району туди спрямували 60 тисяч гривень на проведення поточного ремонту і тепер будівля, хоч стара і приміщення не типове, але у відмінному стані. Трохи раніше польські друзі надали суттєву матеріальну допомогу: сума еквівалентна 45 тисячам гривень. На ці кошти придбали пральну машину, холодильник та іншу побутову техніку.
Динаміка зустрічі була дуже позитивною, адже накреслили плани по співпраці, офіційно запросили до себе у гості очільників нашої влади і одразу визначили час виїзду до дружньої нам Польщі - перші числа травня наступного року. До речі, ця делегація не вперше навідується на Підгір’я, а ми до них.
Такий обмін відбувається завдяки тому, що свого часу була підписана відповідна угода про співпрацю між Чернівецькою обласною державною адміністрацією та воєводством Лодзі.
  • Автор:Емілія СЛЮСАР. Фото Дмитра ЯКОВІЦИ.
  • Джерело: "Рідний край" від 25.09.2010

Tеми