Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

21.09.2010 08:17

Транскордонне співробітництво не пішло далі балачок  |  Міжрегіональне співробітництво

Транскордонне співробітництво Буковини досі не принесло конкретних економічних результатів. Так Єврорегіон «Верхній Прут», до якого входять дві області України, два повіти Румунії та райони Молдови існує вже 10 років. Однак досі в його рамках не було реалізовано жодного транскордонного проекту. Про це на прес-конференції розповів начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Сергій КУРЕННОЙ (на фото).

- Єврорегіон невдовзі після створення для української та молдовської сторони перетворився на декларативно-політичний клуб, - розповів Сергій Куренной. – Водночас румунська сторона зуміла залучити під нього чималі гранти з ЄС. Тепер вже час переходити до співпраці в практичній площині.

Наразі найбільш перспективною для нас є Спільна Операційна Програма “Румунія – Україна – Республіка Молдова” 2007-2013 роки, яка надає можливість отримувати до 90% вартості транскордонних проектів за умови участі румунських партнерів. Як розповів Сергій Куренной, з трьох національних великомасштабних інфраструктурних проектів у рамках цієї програми, офіційно поданих Україною для фінансування Європейською Комісією, два проекти ініційовані та розроблені Чернівецькою областю. Перший проект вартістю до 7,5 млн. євро спрямований на розвиток прикордонної інфраструктури краю, другий – на запобігання стихійним лихам, на що передбачено до 9,9 млн. євро. Також планується розробити проект транскордонного співробітництва для кожного району області.

Одним з найбільш гострих для Буковини залишається питання відкриття пунктів перетину кордону, закритих через невідповідність вимог ЄС. Коли вони знову запрацюють Сергій Куренной не міг сказати. Планувалося, що відкриття відбудеться першого листопада. Але через низку причин відкриття відкладається.

Tеми