Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

30.05.2010 14:14

ПРО ПЕРЕРАХУНКИ ПЕНСІЙ ВІДПОВІДНО ДО ПОСТАНОВИ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ВІД 05.05.2010 №331 «ДЕЯКІ ПИТАННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАКОНУ УКРАЇНИ « ПРО ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНИ НА 2010 РІК» |  Відповіді на питання

У зв’язку із набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 05.05.2010 №331 «Деякі питання реалізації Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», органами Пенсійного фонду проведені перерахунки пенсій шляхом підвищення мінімальних розмірів пенсій, надбавок, додаткових пенсій, компенсаційних виплат.
Мінімальні розміри пенсій за віком, призначених за Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, визначені виходячи із розміру
прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який становить з 1 січня 2010 року - 695 грн, з 1 квітня - 706 грн. На основі нового розміру прожиткового мінімуму підвищені:
-     мінімальний розмір пенсії за віком, військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, по втраті годувальника;
- пенсії за особливі заслуги перед Україною;
-  надбавки та доплати до пенсій ветеранам війни, на утриманців, «чорнобильцям», почесним донорам, жертвам нацистських переслідувань, за втрату годувальника членам сімей шахтарів;
- щомісячне довічне грошове утримання, державна соціальна допомога інвалідам, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інші.
Крім цього від прожиткового мінімуму залежить і розмір доплати за понаднормативний стаж тих пенсіонерів, розрахунковий розмір пенсій яких перевищує мінімальний.
На виконання Закону України “Про Державний бюджет України на 2010 рік” в області проведено автоматизованим  способом   перерахунок   пенсій 219,2 тис.
пенсіонерів, що складає понад 92,1% загального числа пенсіонерів області. Середній розмір підвищення склав близько 67,85 грн.
Після проведення перерахунку пенсій у травні середня пенсійна виплата в області становить близько 931,2 грн.
Доплату за травень забезпечено органами Пенсійного фонду за додатковими відомостями у травні поточного року.
Станом на 12 травня в області вже профінансовано більше 52% місячної потреби на пенсійне забезпечення.
Перерахунки пенсій у зв’язку із зазначеними змінами здійснюються Пенсійним фондом України автоматизовано, за матеріалами пенсійної справи, без подання пенсіонерами заяви та будь-яких інших додаткових документів.
Сьогодні, 13 травня, органи Пенсійного фонду області приступили до формування ще одних додаткових відомостей (згідно з постановою Кабміну від 12 .05. 2010 №336) для виплати доплати за січень-лютий 2010 р., які вже 14 травня направлені в банківські установи та поштові відділення. Доплата за березень-квітень буде виплачена у червні поточного року.

  • Автор:Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.
  • Джерело: "Рідний край" від 21.05.2010

Tеми