Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

27.04.2010 13:41

У ПРИДАЧУ ДО НЕТЕЛІВ - СОСКИ |  Міжрегіональне співробітництво

- Сьогодні передаю своїй односельчанці нетель від корови, яку мені подарувала фундація під час ІІ етапу проекту, - розповідає мешканка Нових Бросківців Галина Лутанюк. - З цим «живим подарунком» у мене не було жодних проблем. Теличка не хворіла, добре паслась, не була вибагливою щодо їжі і швидко набирала вагу. Коли мені вручили її, вона вже була тільна і 6 березня отелилася. І що цікаво - сама, без особливої допомоги. Щодо того, кому     передати     його,      не сумнівалася, адже Євгенія Гречка вже давно стояла «на черзі» щодо отримання нетеля: і в першому, і в другому етапі проекту. А ще добре знаємо її працелюбну сім’ю: Євгенія Давидівна 17 років пропрацювала у польовій бригаді, на фермі, а її чоловік Дмитро Васильович - 26 років механізатором.
- Маю добрий досвід, бо чимало років утримую худобу, - зізнається нова господарка теличка Євгенія Гречка. - На сьогодні доглядаю корову, теличку і бичка. Незабаром до них приєднається і “ подарунок ”. Якщо буде багато молока, то продаватиму у кооператив «Новобросківецький». А, взагалі, його є кому споживати: маю 5 дітей і 10 внуків.
На урочистостях з нагоди передачі дарів побували координатор проекту в Сторо-жинецькому районі Йосип Книжницький, координатор з комунікації та зв’язків з громадськістю Анна Карнаух, лідер проекту Ірина Павлюк, заступник начальника управління агропромислового розвитку РДА Галина Кушнір, голови сіл Нові Бросківці та Старі Бросківці Іван Малованюк і Родіка Кордубан. Вони привітали нових учасників проекту, вручили їм документацію з умовами участі в проекті, пайові книжки, як членам кооперативу «Новобросківецький», а також… соски для годування тварин.
-  У квітні цього року учасники проектів «Хайфер Проджект Інтернешенл» з 35-країн світу передаватимуть дари іншим «щасливчикам», - проінформував Йосип Княжницький. - Загалом з часу заснування Міжнародна Благодійна Фундація надала допомогу більш, ніж семи мільйонам родин у 125 країнах світу. З 1994 року в різних регіонах України започатковано більше 50-ти проектів, учасниками яких стало 2,7 тисячі селянських родин, об’єднаних у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи або громадські організації. Цьому сприяє активна позиція місцевих громад, які по-господарськи вирощують дари і вкладають свою лепту у цю добру справу, передаючи приплід своїм наступникам.
Учасниця проекту Ганна Демчук запропонувала  Йосипу Книжницькому скуштувати молочну продукцію від подарованої корови - сметану та домашній сир.
- За час дії фундації у нашому районі дехто вже встиг виростити друге, а дехто - третє покоління великої рогатої худоби,
-  зазначила жінка. - Сьогодні передаю телятко своїй дочці. А з ним - і настанови.
-  У Нових Бросківцях було 2 випадки, коли подарована худоба загинула, - розповіла лідер проекту Ірина Павлюк. - Усі тварини, які вручає фундація, застраховані. Страхова компанія виплатила кошти, за які члени кооперативу за згодою господарів загиблих нетелів придбали їм нових тварин.
-  Участь у проекті «Допомога сільським родинам Буковини у розвитку особистих селянських господарств» справді багато важить для жителів нашого села, -  зауважив Іван Малованюк. -Щороку у господарствах населеного пункту стає на 200 корів менше. Причина цього - не лінь новобросківчан, а відсутність коштів для утримання худоби: корми подорожчали у 3-4 рази, молоко знецінилося (ціна за нього практично зрівнялася з вартістю мінеральної води), а за реалізоване м’ясо великої рогатої худоби за останні 2 роки дотації не видають. Фундація ж нам передала не лише нетелів, але й пшеницю для їх годівлі.
-  Аби вирішити проблему вчасної виплати за молоко та його належної вартості, потрібно найближчим часом створити в районі молокопереробне підприємство, - наголосила заступник начальника управління агропромислового розвитку РДА Галина Кушнір. -Планується, що його таки відкриємо до кінця цього року у Панці.


  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА.Фото автора.
  • Джерело: "Рідний край" від 23.04.2010

Tеми