Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

15.03.2010 12:52

ПУНКТ ПРОПУСКУ “КРАСНОЇЛЬСЬК” НА УКРАЇНСЬКО-РУМУНСЬКОМУ КОРДОНІ ТИМЧАСОВО ПРИЗУПИНИВ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ |  Міжрегіональне співробітництво

Окрім ПП “Красноїльськ” у цей список ввійшли аналогічні “Дяківці”, “ Біла Криниця ”, “ Руська” та “ Шепіт”. Це пов’ язано з процедурою приєднання Румунії до Шенгенської угоди.
Водночас, румунська сторона погодилась з пропозицією української щодо проведення у терміновому режимі спільної зустрічі представників профільних міністерств та відомств двох держав з метою підготовки експертної оцінки стану готовності та визначення потреб щодо надання визнаним пунктом пропуску статусу міжнародних.
Додамо, що обласна державна адміністрація завчасно, у відповідності з своєю компетенцією, вживала ряд заходів щодо вирішення цього питання. Затверджено обласну “Комплексну програму будівництва та облаштування місцевих пунктів пропуску через державний кордон, що розташовані на території області, на період до 2015 року”. Пропозиції від нашої області також були підтримані на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції. Також 1 березня цьогоріч голова облдержадміністрації В. Куліш направив листа Президенту України В. Януковичу, в якому викладена позиція з покращення співробітництва із сусідньою Румунією де, зокрема, йдеться про розбудову інфраструктури кордону.
Тож, судячи з усього, питання призупинення функціонування місцевих пунктів пропуску наразі є тимчасовим заходом, котрий зініціювала румунська сторона. Щоб згадані вище пропускні пункти запрацювали в іншому статусі, їх доведеться облаштувати згідно з вимогами Шенгенської угоди.

  • Джерело: "Рідний край" від 12.03.2010

Tеми