Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

15.02.2010 15:37

ЩО МОЖНА ЗАПРОПОНУВАТИ ГОСТЯМ ПОДИВИТИСЯ У СТОРОЖИНЦІ ТА У НАШОМУ РАЙОНІ ЗАГАЛОМ? |  Туризм

Марія ДОЛІПСЬКА, психолог міської школи-саду №7:

- Звичайно, у першу чергу запросила б відвідати наш костел, який надзвичайно красивий. Можна подивитися районну лікарню, вона останнім часом набула привабливого вигляду, а також дендропарк у лісовому коледжі. Дуже шкода, що місто немає краєзнавчого музею чи, принаймні, виставкового залу. Було б непогано, аби у книжкових магазинах продавали брошуру або книгу про наше Підгір’я, де б розповідалося про відомих людей, зазначалися визначні місця.


Марія КОЛЯДА, працівниця міського дошкільного навчального закладу №2:

- Кращої альтернативи, ніж ліс, не бачу. Туди йдемо будь-якої пори року, навіть взимку. Мої гості вже звикли до такого відпочинку. Тепер беремо з собою сани і лижі і мандруємо засніженим лісом, роздивляючись навколишні краєвиди. Дивитися якісь пам’ятники чи музейні експонати -нудно. Та й їх у нас небагато. А просто ходити вулицями міста -вже вік не той. Отож, гордитися можемо тільки природою.
Василь ГЕРЧІУ, вчитель географії Ропчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів:

- Багато цікавих місць у районі, але, на жаль, не всім людям вони відомі. Приміром, дуже гарно у Красноїльську на хуторі Лунка, у Верхньопетрівецькому монастирі. Охоче туди відвезу своїх гостей. А щоб вони краще знали наше село - запрошу до етнографічного музею, що діє у нашій школі. На мою думку, потрібно прискорити розвиток зеленого туризму. В інших прикарпатських областях є дуже багато адрес, де люди можуть відпочивати, насолоджуючись гірським повітрям і милуватися чудовою природою.


Жанна ПАЛАМАРЮК, тимчасово не працює, сторожинчанка:

- На жаль, у нашому місті немає що показати, аби враження залишилися надовго. Навіть не знаю, як відповісти на таке питання, хоча й місцева. Можна сходити на прогулянку до дендропарку чи навіть у сквер, що у центрі міста. Мрію про виставковий зал, де б були представлені зразки тієї продукції, яку виробляють у нашому районі, а також вироби народних умільців і дітей художньої школи та різноманітних гуртків. А ще щоб можна було б взяти їхні адреси і номери телефонів.


Михайло КРАСОВСЬКИЙ, приватний підприємець, сторожинчанин:

- Наше місто не є привабливим для туристів, бо у ньому немає нічого особливого. Тож і гостей своїх у зимовий період повезу на гірсько-лижний комплекс у Миговому Вижницького району. Можливо, підемо до дендропарку. Якщо матимемо більше часу, то неодмінно відвідаємо старовинні Чернівці, де можна побувати у театрі, виставкових залах та музеї архітектури та побуту під відкритим небом. А не так давно з’явилися гарні розважальні комплекси “Панорама” та Деnot”.


Це питання ми також адресували начальнику відділу культури та туризму райдержадміністрації Ірині ДАВИДЧУК.

Останнім часом набуває все більшого розмаху сільський зелений туризм, як нова форма економічної діяльності, що служить високим цілям збереження природних ландшафтів за законами стійкого розвитку. У районі, як і в цілому на Буковині, нині він перебуває на початковому етапі розвитку. Проте розпочався активний процес популяризації такого виду відпочинку. Він поєднується з пішими та велосипедними прогулянками, ловлею риби, збиранням ягід, грибів, взимку катанням на лижах, санках тощо.
Унікальне поєднання надзвичайно красивої природи, багатства народних традицій, дивовижного кулінарного мистецтва та щирої гостинності людей сприяло визначенню пілотним селом по розвитку сільського зеленого туризму Міжнародного проекту програми “ТАСІС” “Екологічна мережа Карпат” - село Банилів-Підгірний. Сьогодні гостинно приймають туристів оселі Червоняка О. С., Пуклича В. Т. та Фраюка І. Г. Особлива атмосфера сільського родинного життя, затишок та традиційність доволі старомодна і проста, але дуже гостинна, суттєво відрізняється від швидкоплинного стилю міського життя. Власники пропонують повний пансіон, з вибором дуже смачних страв за невисоку ціну, що дуже приваблює споживача. В цих оселях вже відпочивають туристи з України, Німеччини, Ізраїлю.
Позитивним є те, що підприємці активно втілюють у життя туристичний бізнес. Гостинно зустрічає відпочиваючих база відпочинку “Аква-Плюс” (приватний підприємець Козьма Г. Ф.).
Будують бази відпочинку у Великому Кучурові та Снячеві (Голішко О. С. та Іонуц Д. М.), Банилові-Підгірному (Штефюк Д. М.). На землях лісового фонду в с. Іжівці планується спорудження с порти вно- оздоровчог о комплексу.             Проводиться відповідна робота з використання водоймищ та ставків, як баз відпочинку.
У Сторожинці вже працює туристичний комплекс-колиба “Друзі мої” приватного підприємця Мікайлу Е. К., у Панці - “Панночка” (Гулей І. С.). Діють бази відпочинку у Снячеві (Іонуц Д. М.), Череші (Марищук Т. Л.), Бобівцях “Берег любові” (Кондрюк Ф. В.), Зрубі-Комарівському “Лісовичок” (Орендович В. М.), де надають різноманітні туристичні послуги.
Не менш цікавим з точки зору відпочинку є селище Красноїльськ.
Славиться воно своїми унікальними народними традиціями, збереженню яких приділяють велику увагу. Тут збудовано і діють ряд об’єктів туристичного значення, в яких подорожуючі на шляху спрощеного перетину кордону з Румунією можуть зупинитися, перепочити і смачно пообідати у ресторані “Красна” (Істратій Д. Г.), а також у торговому центрі “Софія”. А якщо туристів цікавить активний відпочинок, то господарі бази відпочинку “Лунка” запропонують їм різні види розваг. А для бажаючих ближче познайомитися з тваринним світом приватний підприємець Мікайлу Г. Д. пропонує відвідати зоопарк, що знаходиться на межі селища Красноїльськ та села Стара Красношора.
У    Сторожинці,    по   вулиці Крейтера, 1, знаходиться дендропарк лісового коледжу. Він був створений на основі природного мішаного лісу лісовласником Оренштайном, який у 1912 році вирішив оточити свій будинок невеликим парком. Окремі ділянки цього пралісу ще сьогодні розкидані на межі парку, а в центрі займають площу до 10 гектарів. Це старезні 100-200-річні велетні -дуби, липи, ясени, ялини, клени. З часом проведено реконструкцію лісопаркового деревостану, насаджено липові та березові алеї, також деякі екзотичні породи. Разом це створило невеличкий парк з 40 видів форм дерево-чагарни-кових рослин, які прикрасили панський маєток. Словом, місць на Підгір’ї, де можна змістовно і корисно провести час, є чимало.


  • Автор:Емілія СЛЮСАР. Фото Дмитра ЯКОВІЦИ.
  • Джерело: "Рідний край" від 12.02.2010

Tеми