Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Комарівці (Сторожинецький район)

Новини села

04.03.2014 16:47

Село, що дивиться з оптимізмом у завтра |  Життя територіальних громад

ДЯДЬКО СЕМ З АМЕРИКИ НЕ ПРИЇДЕ

Чимало добрих справ намітили зробити під час проведення традиційного весняного місячника санітарної очистки, який розпочнуть невдовзі. До цього, як правило, долучаються усі сельчани і він набуває статусу загальнокомарівського. Формуються умовні групи, які відповідають за свою ділянку роботи. Одні прибирають придорожню та прирічкову зону, центральну частину села, білять дерева вздовж доріг, бордюри... До речі, частина об'єктів перебуває на балансі служби автомобільних доріг. Але людям не однаково, який вони мають вигляд. Зате названа вище служба часто йде назустріч сельчанам, якщо виникає необхідність. Отже, є порозуміння і співпраця.
У селі кілька років тому з'явилося санкціоноване сміттєзвалище, яке розташоване на межі із Новою Жадовою.
За дотриманням певних умов на згаданому об'єкті слідкує чоловік. Він частково отримує платню від спонсорів - сільських приватних підприємців, які, окрім цих добровільних внесків, ще сплачують певну суму за користування об'єктом.
На кладовищі два роки тому теж призначили відповідального, який отримує платню. Люди охоче здають кошти, а він добросовісно доглядає за порядком. Не так давно придбали для цієї мети газонокосарку, а у перспективі ще мають намір купити й бензопилу.

БІЛЯ СІЛЬРАДИ - ДОШКА ГАНЬБИ
Свого часу в органі самоврядування з'явилася дошка оголошень, на якій, з-поміж різних інформацій, оприлюднюють рішення адміністративної комісії про те, хто з сельчан і за що отримав штраф чи мав інші стягнення. Прочитавши про себе такі "новини", люди, як правило, соромляться і стають на шлях виправлення. Словом, їхні провини (а це могло бути дебоширство, зловживання спиртними напоями чи викидання сміття у недозволеному місці) у більшості випадків не дублювалися. А щоб підсилити вплив на порушників, вирішили вивісити окрему "дошку ганьби". Тоді, мабуть, нікому не захочеться чинити щось погане.

СПОРТИВНИЙ ЗАЛ МАЄ СТАТИ АКТОВИМ
Мрія Комарівчан - нова школа. У цьому році у планах - завершення розпочатих робіт за проектом на її будівництво. Вірніше - реконструкції, адже планують до спортивного залу, який згодом має набути ще й статусу актового, добудувати нові класні приміщення.
Нині навчальний заклад відвідує 145 учнів, але майбутній буде розрахований на 250 (народжуваність у селі щороку зростає).
- Наша школа надзвичайно стара, перебуває в аварійному стані, - розповідають вчителі. - Робити капітальний ремонт немає сенсу. Навіть дах не перекривали, а щоб не витрачати даремно кошти, а лише його підлатали. Дуже сподіваються, що вже у 2014-му почнуться будівельні роботи.


БУДИНОК КУЛЬТУРИ БУДЕ СУЧАСНИМ

Дбають у селі про заклад культури. Торік, приміром, провели капітальний ремонт гаражів і котельні, даху і фасаду. Усі операції виконувалися силами працівників закладу та тих, хто був на громадських роботах. Та на цьому сельчани не зупиняються, адже хочуть бачити свій будинок культури набагато привабливішим. Тож, планують найближчим часом капітально відремонтувати фойє, поміняти стару плитку біля будівлі на нову, сучасну. А ще - розбити клумби та посадити квіти.

СКОРОЧЕННЯ НЕ ДОПУСТЯТЬ
Постійно у центрі уваги - життєдіяльність місцевого дошкільного навчального закладу "Колосок", де провели євроремонт коридору, добудували піднавіс до молодшої групи. А торік за рахунок спонсорської допомоги батьків на вулиці встановили фонтан із водоспадом. Щоб не возити білизну прати в інші заклади, працівники мріють мати власну пральню. І якщо вона з'явиться, то не потрібно буде скорочувати штатну одиницю, залишивши людину без роботи. Отож, тут намагаються зберегти колектив, який багато літ очолює досвідчений керівник Людмила Гринчук.

ВЛАСНА ПОЖЕЖНА КОМАНДА - НА УТРИМАННІ ГРОМАДИ

Представникам цієї професії часто бажають ніколи не мати роботи. І у цьому є логіка, адже працівникам пожежної охорони, якщо стається лихо, треба діяти дуже швидко і тоді лік часу йде не лише на хвилини, а навіть на секунди. Така вже специфіка роботи.
Ігор Унгурян з Комарівців працює водієм пожежного автомобіля вже п’ятнадцять років, тобто, з часу створення у цьому селі пожежно-сторожової охорони. Разом зі своїми колегами Іваном Гуцуляком, Дмитром Маричем та Іваном Москаленком йому за цей час неодноразово доводилося виїжджати на різні пригоди. До речі, якщо десь стається лихо, то комарівчани підсобляють і у сусідніх селах - Слободі-Комарівцях, Панці та Зрубі-Комарівському. Іноді навіть вирушають до Старої Жадови. Словом, у біді не залишають нікого.
Восени пожежникам дошкуляють виклики про підпали сухої трави на великих масивах. Люди часто не задумуються над тим, що такі їхні дії нічого, крім великої шкоди природі, не приносять.
Кожен із чергувальників ретельно слідкує за тим, щоб машина була завжди справна.
Однозначно, щоб утримувати у селі ПСО (пожежно-сторожову охорону) потрібні кошти. Сільський голова Світлана Бажура окрім того, що сельчани здають певну суму (самооподаткування), залучила й спонсорів. Ними впродовж багатьох літ є спільне українсько-бельгійське підприємство “УкрБел” та місцевий приватний підприємець Олександр Краснянський. Також певний час допомагали у цій благородній справі приватний підприємець Василь Сушинський та ПП “Фортуна-2000”.
Для того, щоб черговим, які несуть службу цілодобово і є постійно на зв’язку було комфортно, виділили приміщення поряд з гаражем, де розміщена пожежна машина. Тут, у невеличкій кімнаті, є все необхідне для повноцінного перебування. Ігор Унгурян та його колеги задоволені роботою, адже у нинішній складний час знайти її у сільській місцевості дуже непросто. Тому так стараються люди, щоб не втратити своє робоче місце.


  • Автор:Емілія СЛЮСАР.Фото Дмитра ЯКОВІЦИ
  • Джерело: "Рідний край" від 28.02.2014