Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Комарівці (Сторожинецький район)

Новини села

08.10.2012 15:36

У КОМАРІВЦЯХ ВІДКРИЛИ СПОРТЗАЛ |  Освіта


- До цього часу майже 140 учнів займалися фізичною культурою або надворі, або в класних приміщеннях, - розповідає     вчитель фізичної культури Анастасія Бойко. - У тісному коридорі ми   проводили   зарядку. Коли за вікном було сонячно й тепло, учні виконували вправи, які входять до навчальної програми, надворі взимку - каталися на лижах. В дощову та прохолодну погоду ми зобов’язували дітей одягатися у теплі речі, бо боялися за їхнє самопочуття. А ще - проводили заняття в класах: грали в шахи та інші настільні ігри. З появою спортивного залу учні зможуть займатися усіма видами спорту, які їм до душі: волейболом, баскетболом, гімнастикою, футболом та настільним тенісом. Маємо надію, що вони прославлять рідну школу на районному, обласному та всеукраїнському рівнях.
Вихованці навчального закладу є майстрами спорту міжнародного класу зі стрільби з луку, показують високі досягнення в професійному футболі. А гордість села - шкільна футбольна команда «Едельвейс» - є багаторазовим чемпіоном району на   призи клубу 2010 роках) та бронзовим призером чемпіонату області 2010 року. Вже тривалий час її тренує Валерій Прокопович.
- Коли свого часу ми приїжджали у населені пункти на змагання, то бачили, у яких умовах там тренуються інші учасники, - ділиться Валерій Вікторович. - До глибини душі було образливо, що наші діти не мають де розвивати свої спортивні здібності. Ідея будівництва спортзалу - ініціатива сільського голови, директора школи та громади села. І, звісна річ, підтримка влади як у районі, так і в області. Без неї годі було думати про зведення недешевої новобудови. Усі жителі села долучилися до спорудження цього об’єкта. Тому сьогодні, переступаючи поріг спортзалу, ледь стримував сльози від щастя…
На урочистості з нагоди відкриття шкільного спортзалу завітали голова обласної державної адміністрації Михайло          Папієв, директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА Михайло Бауер, голова районної державної адміністрації Франц Федорович, голова районної ради Петро Брижак, начальник управління освіти, сім'ї, молоді та спорту РДА Віктор Багрій, колишній голова районної ради, а нині депутат районної ради Лазар Паладій, який свого часу підтримав ініціативу комарівчан, та інші. На їхню адресу лунали слова вдячності педпрацівників Комарівської ЗОНІ І-ІІ ступенів та сільського голови Світлани Бажури.
-   Будівництво спортивного залу розпочалося у 2009 році, проінформував Михайло Папієв. - У цьому році ми віднайшли в обласному та районному бюджетах 600 тисяч гривень, щоб завершити новобудову. У планах - будівництво нової школи у Комарівцях та завершення будівництва у Зрубі - Давидівському. Впевнений, що інвестиції «у дітей» є найбільш доцільними і згодом окупляться.
А М. Бауер додав: "Будівництво спортивних залів, зон розвантаження дітей, стадіонів має стати першочерговим завданням влади. Думаю, що мине декілька років, і в кожному селі будуть функціонувати прекрасні спортивні зали. І ми будемо виховувати розумну, мужню та здорову націю".
- Надіюсь, двері новобудови будуть відчинені для дітей і в позаурочний час, - сказав Франц Федорович. - У спортзалі діти зможуть активно відпочивати, займатися улюбленими видами спорту. Таким чином, ми пропагуватимемо здоровий спосіб життя та створимо альтернативу вулиці.
Представники влади вручили почесні грамоти облдержадміністрації вчителю фізичної культури Комарівської ЗОШ I-II ступенів А. В. Бойко та бетоннику ТзОВ «Енергобудналадка» Г. Д. Моцаку, спільні грамоти райдержадміністрації та райради - вчителю біології Комарівської ЗОНІ I-II ступенів М. І. Бідулько, директору ТзОВ «Енергобудналадка» К. С. Нуцулу та заступнику директора цього товариства І. Д. Мангеру. За активну участь у будівництві спортивного залу грамотами Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА нагородили працівників Комарівської ЗОШ - керівника гуртка «Юні квітникарі» Д. Г. Гаденко, завгоспа Д. М. Ярового, робітника з обслуговування приміщень та споруд В. В. Прокоповича, техпрацівників В. В. Унгурян та А. Г. Няйко, голову батьківського комітету М. Г. Тислицьку, а також працівників ТзОВ «Енергобудналадка» електрика Г. Г. Якубця, малярів-штукатурів І. Г. Многодітного та В. І. Казюка, облицювальника С. Д. Якубовського.
Очільники влади району та області не залишили без подарунків і учнів. Голова облдержадміністрації Михайло Папієв вручив школярам справді "спортивний подарунок" - тенісні столи. А голова райдержадміністрації Франц Федорович та голова районної ради Петро Брижак подарували м'ячі та інше спортивне обладнання.
На адресу людей, які доклали зусиль для спорудження спортивного залу, лунали слова подяки з уст педагогів місцевої школи та сільського голови.
С. І. Бажура вручила почесну грамоту директору Ніні Прокопович, а губернатору на знак вдячності і з нагоди минулого дня народження - квіти.
На урочистостях Михайло Папієв передав символічний ключ від новобудови директору та учням Комарівської ЗОНІ. Згодом представники влади перерізали символічну стрічку і оглянули приміщення спортзалу. Там вони продемонстрували свої спортивні здібності, закидаючи м'ячі у баскетбольне кільце, а згодом насолодилися виступами юних господарів.
Як повідомила директор школи Ніна Прокопович, до спортивного залу вже підключили гарячу та холодну воду.
Також вирішили проблему з реконструкцією котельні, яка забезпечуватиме навчальний заклад у холодну пору року.

До речі...
Під час візиту до Комарівців голова облдержадміністрації Михайло Папієв ознайомився з результатом проведення руслорегулюючих робіт на річці Сірет та укріпленням опор моста. Михайло Миколайович відзначив, що працівникам водного господарства вдалося вирішити проблему руйнації берега, дороги державного значення та сільськогосподарських угідь і при цьому зекономити майже 5 мільйонів гривень з держбюджету.
- Повінь у 2010 році зруйнувала берег довжиною 100 метрів, - повідомив начальник Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів Ян Дзюба. - До дороги державної власності від провалля, висота якого 5 метрів, залишилось лише 40 метрів. Щоб уникнути подальшої руйнації - потрібно було провести берегоукріплювальні роботи, вартість яких - близько 5 мільйонів гривень. З метою економії бюджетних коштів, було прийняте рішення виправити русло. Руслорегулюючі роботи виконували працівники Сторожинецького міжрайонного управління водного господарства. На ці цілі затратили 300 тисяч гривень.


  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА.Фото Дмитра ЯКОВІЦИ
  • Джерело: "Рідний край" від 05.10.2012 року