Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Комарівці (Сторожинецький район)

Новини села

05.04.2011 18:11

РОЗПОЧАЛОСЯ ВЕЛИКЕ ПРИБИРАННЯ |  Громадське життя

-  Що вже зробила служба, яку Ви очолюєте, нинішньої весни?
- Усім головам населених пунктів, керівникам установ, організацій та підприємств різної форми власності направили приписи (всього 104), в яких рекомендуємо негайно розпочати прибирання своїх територій. Крім цього, при кожному органі самоврядування створена адміністративна комісія, але у більшості випадків вона діє формально. Тож, було б доцільно відновити та активізувати її роботу.
- У деяких селах існує проблема сміттєзвалища, адже не скрізь вони перебувають у належному стані. Що робите, щоб вирішити ситуацію позитивно?
-  На даний час не здали в експлуатацію шість сміттєзвалищ - у Старій Жадові, Нових Бросківцях, Старій Красношорі, Череші, Давидівці та Кам’яній. Але, не зважаючи на обставини, що склалися, у згаданих населених пунктах сміття не викидають де заманеться. У переважній більшості вирішили питання таким чином: везуть непотреб до сусідів, попередньо уклавши з ними договір. Звичайно, прибирати свою територію -це справа місцевого органу самоврядування. Є доручення першого заступника голови обласної державної адміністрації, в якому йдеться, що санітарний день має бути не менше одного дня у тиждень, приміром, у п’ятницю. Не скрізь, на жаль, цього дотримуються.
Іноді просто шокує те, як не дбають про чистоту довкілля. В окремих господарствах дрова, побутові відходи, будівельні матеріали зберігають майже на дорозі. Таким чином, загромаджують доступ до шанців. А події минулих років (повені) показали, що канави для відведення дощових вод повинні бути завжди чистими від сміття та непотребу.
- На території тієї чи іншої адміністративної одиниці знаходяться різні об’єкти. Хто відповідає за них?
-   Згідно з дорученням обласної державної адміністрації “Про утримання у належному санітарному стані мережі доріг загального користування” служба автомобільних доріг повинна привести у належний санітарний стан дороги загального користування, автобусні зупинки, кювети, придорожні лісосмуги, місця відпочинку учасників дорожнього руху, а біля лісових масивів порядок мають зробити ДП “Сторожинецький держлісгосп” та держспецлісгосп агропромислового комплексу. Відповідно власники об’єктів придорожнього сервісу мають навести порядок на своїх об’єктах і прилеглій території у межах 200 метрів по обидва боки вздовж дороги та придорожній смузі.
-  Чи продовжуватимуть створення у селах комунальних підприємств?
- У Красноїльську, Комарівцях, Чудеї, Михальчі, Панці, Зрубі-Комарівському та Ропчі такі вже діють по кілька літ. І вони виправдали себе. Подібні мають бути у кожному населеному пункті Підгір’я. Наша служба сприятиме цьому.
-   Місячник благоустрою мине. Як і хто контролюватиме чистоту?
-  Наші спеціалісти спільно з представниками державної екологічної інспекції, правоохоронних органів та дорожніх організацій здійснюватимуть періодичні рейдові перевірки щодо виявлення порушників, які засмічують придорожні смуги, тощо та притягатимуть їх до відповідальності.

  • Автор:Емілія СЛЮСАР.
  • Джерело: "Рідний край" від 01.04.2011 року