Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Комарівці (Сторожинецький район)

Новини села

07.01.2011 12:58

Коляда – це і весело, і прибутково |  Святкові заходи

Колядувати краще гуртом

Колядувати можна після того, як на небі з’явиться перша зірка. Напередодні ж треба вивчити колядки та відрепетирувати їх. Адже треба ще вміти привітати господарів. Про досвід колядування розповів семикласник із Чернівців Анатолій БОЙЧУК.

– Я вже чотири роки поспіль колядую на Святий вечір і помітив, що найкраще ходити колядувати гуртом. Оптимальна кількість колядників у гурті – троє-четверо. Це і весело, і більш прибутково.
Хлопець зауважує, що ходить колядувати лише до родичів та близьких друзів.

– Нас збирається четверо, відвідуємо родичів кожного з нас, – каже Анатолій. – Зароблені гроші ділимо порівну. Торік за три години колядування ми заробили по 50 гривень. Адже родичі платять щонайменше 20 гривень за візит.

А ось у селах Буковини колядування відбувається ще веселіше. Школярі збираються невеличкими компаніями та колядують не лише в родичів чи знайомих, а в кожній хаті. Шестикласник із Вижниччини Микола ОЛЕКСЮК розповів, що колядують біля обійстя кожної хати. Звісно, часу витрачають більше, але й заробіток чималий.

– Дві гривні – це мінімум, який отримує кожен колядник від господарів, – каже Микола. – А ми зазвичай збираємося гуртом. Я, скажімо, беру з собою ще й молодшу сестричку. Тому в будинку односельчан нам платять за колядку мінімум 5 гривень.

Микола Олексюк розповів, що колядувати ходять всі його друзі і знайомі:
– Ми переказуємо одне одному, в якій хаті добре платять. Трапляється й таке, що під деякими будинками утворюються черги з охочих поколядувати.

«Щоби було солідніше, вивчаю нову колядку»

Обоє школярів розповіли, що щоразу перед тим, як іти колядувати, намагаються вивчити нову колядку. Мовляв, тоді і слухають їх уважніше, і платять краще.

– Вже три роки не колядую «Нова радість стала», – каже Анатолій Бойчук. – Її знають всі, навіть учні молодших класів. Щоби виглядати солідніше, вивчаю нову колядку.

– Колядувати «Нова радість стала» чи «Добрий вечір тобі» вже не актуально. Їх знали ще наші мами та бабусі. Ми ж намагаємося колядувати щось нове, не дуже відоме, – зауважує шестикласник із Вижниччини. – Щороку на уроках музики ми вивчаємо нові колядки.

Хлопець розповів, що цього року колядуватиме нову для себе колядку «В Вифлеємі новина», яку вивчив на уроці музики.

– Колядуватиму колядку «Бог предвічний», – каже Анатолій Бойчук. – Вона дуже мелодійна. Цю колядку мені заспівала бабуся.