Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Комарівці (Сторожинецький район)

Новини села

09.12.2010 10:49

“КОМАРІВСЬКА НИВА” ЗНАЙШЛА НАДІЙНОГО ПАРТНЕРА |  Сільське господарство

Ще тільки зазоріло, а вони вже ладнаються в путь: хоч село і невелике, але треба подолати не один кілометр, щоб прийняти з рук сільських господинь запашне, ще зовсім тепле, щойно здоєне молоко. Робота заготівельника-зливача ніби й проста, але має свої особливості. Тож цю місію у Комарівцях виконують порядні, надійні люди. Мають свої вози, коників, а тару для молока видали  в  сільськогосподарському обслуговуючому кооперативі “Комарівська нива”, який очолює Л. О. Скіцько. Саме до її двору ще до дев’ятої ранку звозять заготовлену продукцію. Тут Любов Олексіївна перевіряє молоко на вміст жиру, кислотність, а потім молоковозом відправляють на переробне підприємство.
- Ми маємо справу не з переробниками, а з приватним підприємцем В. В. Метрицьким. З ним вирішуємо усі питання, -розповідає Л. Скіцько.
Вона особливо наголошує на тому, що тепер з людьми вчасно і сповна розраховуються за здане. Більше того, Володимир Володимирович взявся й за погашення боргів, створених попереднім заготівельником.
Саме такі чесні стосунки сприяють активності молокоздавачів. Це зазначають і   зливачі   М.П.Кміт,   І.М.Барановська, С. Д. Сарнавський.
- Цілий місяць здаємо продукцію, щоб потім отримати чималу суму. Щоправда, 2 гривні 30 копійок за літр - це не зовсім та ціна, яка б нас задовольняла, але тепер нас хоча б не обманюють, - підкреслює комарівчанка Галина Барановська.
Люди розуміють, що ціни диктує переробник, але все ж надіються, що їхній посередник таки знайде можливість підняти розцінки хоча б до 2,50 гривні.
-  Звичайно, вимагати категорично від людини, яка взяла на себе тягар чужих боргів, було б нечесно, - зауважує голова села С. І. Бажура.
Коментуючи ситуацію з заготівлею молока, вона підкреслює, що подібна послуга на селі - дуже вигідна і зручна. Адже не треба добиратися до райцентру, щоб реалізувати лишки на ринку, тратити час і кошти.
-  Надіюся, що Володимир Володимирович зуміє вибити борг у недобросовісного переробника. І тоді буде можливість вести мову про підвищення розцінок.
У числі найактивніших молокоздавачів - Ольга Кміт, Івонина Калінкіна, Неля Халакур, Сільва Белінська, Івонина Кміт, Ольга Барановська, Надія Бакрев, Євгенія Ткачук, інші. У цей час більш, ніж 50 дворів беруть участь у потрібній справі. А влітку ця кількість сягала понад 70.
- Тепер і раціон інший, і більшість корів у запуску - тому й менше молока. А влітку кількість його зростає, лишків більше. Я особисто маю дві корови. Крім цього, ще працюю. Але намагаюся встигати все, у селі люди звикли не гаяти час. Дуже зручно, що корів випасаємо гуртом, чередою. А за пастухів - кожен власник, по черзі, в залежності, від кількості худоби: я маю дві корови - то два дні чергую. Молоко забирають з-під хати, в один і той же час. Розрахунок - щомісяця. Можна трохи скласти грошей. Від імені всіх дякуємо Любові Олексіївні та Володимиру Володимировичу, - говорить Івонина Унгурян.
Щомісяця з її двору забирають по 400-500 літрів молока. Частину зароблених коштів тут же використовує на комбікорми. Попередні заготівельники заборгували їй у межах 1300 гривень. Але більше 500 вже повернув В. Метрицький.
Отак і живе “Комарівська нива” - добровільне об’єднання виробників цінної і такої потрібної продукції. На жаль, за свою працю отримують мізер, якщо порівняти з цінами на молочну продукцію в магазинах. Але надія на торжество справедливості не згасає.
  • Автор:Лариса ЛЄВІНА. Фото Дмитра ЯКОВІЦИ
  • Джерело: "Рідний край" від 19.11.2010