Територіальні громади Чернівецької області

 • вхід на портал
 • реєстрація
 • SiteHeart

Сокирянський район

Новини району ( Культура )

18.02.2014 16:51

В Сокирянах відбувся районний конкурс читців, присвячений пам’яті Тараса Шевченка
В Сокирянах відбувся районний конкурс читців, присвячений пам’яті Тараса Шевченка

Сьогодні, 18 лютого, в районному будинку народної творчості та дозвілля відбувся традиційний районний конкурс читців, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. В конкурсній програмі взяли участь 27 аматорів художнього слова, які представили 21 клубну установу Сокирянщини.


13.02.2014 12:28

Відбулася нарада працівників галузі культури
Відбулася нарада працівників галузі культури 11 лютого 2014 року заступник голови Сокирянської районної ради Сергій Горн взяв участь в підсумковій нараді працівників культури. Серед запрошених були також начальник управління культури обласної державної адміністрації Іван Петрусяк, голова Сокирянської районної державної адміністрації Василь Козак, заступник голови районної державної адміністрації Богдан Банчук. Йшлося про підсумки роботи закладів культури району у 2013 році та завдання на 2014 рік. Нарада розпочалася з виступу начальника відділу культури райдержадміністрації Раїси Горн.


24.12.2013 12:36

УЧНІ СОКИРЯНСЬКОЇ ХУДОЖНЬОЇ ШКОЛИ ВІДЗНАЧИЛИСЯ У ОБЛАСНІЙ ВИСТАВЦІ "БУКОВИНСЬКИЙ РОЗМАЙ"
УЧНІ СОКИРЯНСЬКОЇ ХУДОЖНЬОЇ ШКОЛИ ВІДЗНАЧИЛИСЯ У ОБЛАСНІЙ ВИСТАВЦІ "БУКОВИНСЬКИЙ РОЗМАЙ" Вчора у Чернівцях, в Центрі культури «Вернісаж», відбулося закриття ХХХІІ обласної виставки робіт художніх шкіл та шкіл мистецтв «Буковинський розмай». Цьогоріч у виставці взяли участь 525 учнів художніх шкіл та шкіл мистецтв Буковини. Було представлено 903 роботи з живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва та інші. 44 учасника стали переможцями, в тому числі і учні Сокирянської художньої школи.


30.11.2013 16:51

АМАТОРСЬКІ КОЛЕКТИВИ СОКИРЯНЩИНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКІЙ АКЦІЇ «БУКОВИНСЬКИЙ ВІНОК КОБЗАРЕВІ»
АМАТОРСЬКІ КОЛЕКТИВИ СОКИРЯНЩИНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКІЙ АКЦІЇ «БУКОВИНСЬКИЙ ВІНОК КОБЗАРЕВІ» Сьогодні, 30 листопада, у Сокирянському районному будинку народної творчості та дозвілля відбулася культурно-мистецька акція «Буковинський вінок Кобзареві», приурочена до 200-річного ювілею Тараса Шевченка.


05.11.2013 12:11

ХОРОВИЙ КОЛЕКТИВ «ЛЮБИСТОК» З КОБОЛЧИНА – ЛАУРЕАТ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ІМЕНІ ПОРФИРІЯ ДЕМУЦЬКОГО
ХОРОВИЙ КОЛЕКТИВ «ЛЮБИСТОК» З КОБОЛЧИНА – ЛАУРЕАТ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ІМЕНІ ПОРФИРІЯ ДЕМУЦЬКОГО Минулого тижня в Києві завершився VII Всеукраїнський фестиваль-конкурс аматорських хорових колективів імені Порфирія Демуцького. Дипломом лауреата І ступеня Міністерства культури України та Національної всеукраїнської музичної спілки нагороджено народний аматорський колектив «Любисток» села Коболчин Сокирянського району під керівництвом заслуженого працівника культури України Івана Гончара.


01.06.2013 14:22

НА ГОСТИНИ ДО БІБЛІОТЕКИ
НА ГОСТИНИ ДО БІБЛІОТЕКИ Вчора, 31 травня, в бібліотеці села Михалкове у рамках творчого звіту «На гостину до бібліотеки» відбувся вечір «Диво дивне – пісня українська».


22.03.2013 15:18

В СОКИРЯНАХ ВІДКРИВСЯ БІБЛІОТЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ-ЦЕНТР
В СОКИРЯНАХ ВІДКРИВСЯ БІБЛІОТЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ-ЦЕНТР У четвер, 21 березня, в Сокирянській центральній районній бібліотеці відбулася презентація проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет програми «Бібліоміст».


29.01.2013 14:56

НАРАДА ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ: ВІДЗНАЧЕНО ВАЖЛИВІ ПОДІЇ ТА ДОСЯГНЕННЯ ГАЛУЗІ
У п’ятницю, 25 січня, відбулася підсумкова нарада працівників культури району. В нараді взяли участь – начальник управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації Іван Петрусяк, голова Сокирянської районної державної адміністрації Василь Козак, заступник голови районної ради Сергій Горн. Йшлося про організаційно-творчу та фінансово-господарську діяльність закладів культури району у 2012 році.


09.04.2012 16:40

Стартує культурно-мистецька акція «Родинні скарби Сокирянщини»
Вона урочисто стартує 22 квітня у Селищі, пройде у всіх населених пунктах району та 24 серпня завершиться заключним великим святом у Сокирянах. До участі у цих масштабних заходах запрошені і сусіди з Молдови та Кельменеччини.


13.03.2012 12:59

Обласний етап Всеукраїнського фестивалю «Чисті роси» на Сокирянщині
У залі і на сцені районного будинку народної творчості та дозвілля сьогодні надзвичайна атмосфера творчого піднесення, адже колективи закладів освіти району складають іспит на творчість під час обласного етапу Всеукраїнського фестивалю «Чисті роси» в номінації «Фольклор».


09.03.2012 12:14

Квіти весни сокирянці дружно подарували Кобзарю
У п'ятницю, 9 березня, громадськість міста вшанувала великого сина українського народу. Традиційно поклали квіти до пам’ятника генію людського духу та подякували за пророче Слово Правди. В урочистій церемонії покладання квітів Тарасові Шевченку взяли участь керівники місцевої влали, представники трудових колективів міста.


21.02.2012 10:19

У районі урочисто вшанують захисників Вітчизни
23 лютого 2012 року о 14 годині 30 хвилин в районному будинку народної творчості та дозвілля відбудуться урочисті збори та свято духової музики з нагоди відзначення Дня захисника Вітчизни.


09.02.2012 12:46

Нарада працівників культури району сьогодні скликана у приміщенні Сокирянської музичної школи
На розгляд винесені підсумки роботи галузі культури району за минулий рік, які попередньо проаналізовані на засіданні ради з культури, яка відбулась в райдержадміністрації. Зазначимо, що впродовж минулого року в районі проведено вагому роботу щодо покращення рівня діяльності сфери культури. Завдяки збільшенню фінансування закладів культури проведено ремонт більшості установ, придбано нове обладнання.


24.01.2012 09:59

Селищенська "Прялочка" успішно колядувала у столітніх кожухах на обласній музейній сцені
  Селищенська "Прялочка" успішно колядувала у столітніх кожухах на обласній музейній сцені У цьому році народному фольклорно-етнографічному колективу - 30 років. То ж успішний виступ на обласній сцені - ще одна історична віха наших аматорів сцени.


28.12.2011 11:13

Сокирянська художня школа виборола перше місце серед районних мистецьких освітніх закладів на ювілейній виставці «Буковинський розмай»
Сокирянська художня школа виборола перше місце серед районних мистецьких освітніх закладів на ювілейній виставці «Буковинський розмай» Гран-прі, три перших місця, друге та третє - такий творчий доробок юних сокирянських художників на великому обласному мистецькому проекті. Роботи наших земляків визнано найкращими серед 910 творів 574 юних авторів. Паперовий художник Волкової Елизавети удостоєно найвищої нагороди авторитетного журі...


21.12.2011 09:19

Кращі юні художники Сокирянщини побували у Києві
 Кращі юні художники Сокирянщини побували у Києві "Вибір молоді - здоров'я з" NSP " – і в цьому творчому суперництві лідирують юні художники Сокирянщини. . Організатори конкурсу: Представництво компанії "НСП" в Росії, Україні Регіональні представники компанії "NSP". Він забезпечує реалізацію державної молодіжної політики щодо формування у молоді мотивації до здорового способу життя, профілактики соціально небезпечних хвороб шляхом підвищення рівня інформованосгі молоді та виховання у неї відповідальності за власне здоров'я;


12.12.2011 13:11

Районний музей поповнюється новими експонатами
Районний музей поповнюється новими експонатами Це, зокрема, кісткові рештки мамонта, оленя, інших великих тварин, а також деякі кремінні знаряддя праці первісної людини, які виявлені під час археологічних досліджень на Сокирянщині. Із підземних сховищ «прийшли» у музей і давні металеві сокири, монети царської Росії...


07.12.2011 10:26

Податківці відзначили творчі роботи Сокирянських школярів
Податківці відзначили творчі роботи Сокирянських школярів Традиційно активно беруть участь у всеукраїнському творчому конкурсі „Податки очима дітей” учні загальноосвітніх навчальних закладів Сокирянщини. Для школярів це ще одна можливість спробувати свої сили у творчості на непросту тематику. Податківці ж, організовуючи такі конкурси, намагаються сприяти реалізації дітьми творчих здібностей у прозі, поезії, образотворчому і прикладному мистецтві, формуванню свідомого ставлення до сплати податків у молоді шкільного віку...


05.12.2011 10:32

Пятеро юних Сокирянців отримали нагороди першої обласної виставки «Обдаровані діти Буковини»
Пятеро юних Сокирянців отримали нагороди першої обласної виставки «Обдаровані діти Буковини» В приміщенні Буковинської Малої академії наук учнівської молоді 24 листопада 2011 року відбулася перша обласна виставка «Обдаровані діти Буковини». На виставку були запрошені вихованці гуртків декоративно-прикладного та еколого-натуралістичного напрямків районного центру творчості дітей та юнацтва з захистом власних творчих робіт...


01.12.2011 14:22

Юні музиканти Сокирянщини завоювали серця журі на обласному конкурсі «Свято оркестрової музики»
Юні музиканти Сокирянщини завоювали серця журі на обласному конкурсі «Свято оркестрової музики» 24 листопада у м. Чернівці в комплексі «Панорама-Буковина» відбувся обласний фестиваль –конкурс «Свято оркестрової музики» В конкурсі взяли участь творчі колективи всіх районів області та професійно-технічні училища м. Чернівці. На святковій сцені демонстрували майстерність виконання та володіння музичними інструментами: 9 інструментальних ансамблів, 14 оркестрів народних інструментів, 5 духових оркестрів, 12 вокально-інструментальних колективів Чернівецької області...


30.11.2011 09:04

Заклади культури Сокирянщини пишаються своїми здобутками
Заклади культури Сокирянщини пишаються своїми здобутками Відбулося чергове засідання ради по культурі відділу культури і туризму райдержадміністрації. На порядку денному обговорено питання роботи підвідомчих установ із зверненнями громадян та організація ведення діловодства, діяльність методичних кабінетів районного будинку народної творчості та дозвілля, централізованої бібліотечної системи, організація роботи районного музею гончарства та діяльність громадських музеїв у 2011 році щодо збереження народної спадщини та народних промислів району...


04.11.2011 12:54

"Шануймося та будьмо!" - нова музична збірка Михайла Васильовича Мафтуляка
  "Шануймося та будьмо!" - нова музична збірка Михайла Васильовича Мафтуляка Віриться, що животрепетне джерело пісень чергового нотного видання композитора, заслуженого працівника культури України, лауреата літературно-мистецької премії імені Сидора Воробкевича, члена Національної Всеукраїнської музичної спілки, почесного громадянина м. Сокиряни та села Гвіздівці Сокирянського району Михайла Васильовича Мафтуляка “Шануймося та будьмо” знайде шлях і до Ваших сердець ! Днями у Сокирянській музичній школі відбулась її презентація.


02.11.2011 12:28

Вихованці Сокирянської художньої школи – славні переможці ще одного конкурсу творчих робіт !
  Вихованці Сокирянської художньої школи – славні переможці ще одного конкурсу творчих робіт ! Лауреатом всеукраїнського конкурсу стала юна сокиряночка, вихованка директора художньої школи Валентини Борисівни Ярової – Ольга Стасів. Друге місце посіла Ангеліна Ротар, учениця Світлани Василівни Гонци.


27.10.2011 09:50

Молоді таланти порадували своіми здобутками чисельних глядачів на районному етапі творчого конкурсу "Буковинські соловейки"
Молоді таланти порадували своіми здобутками чисельних глядачів на районному етапі творчого конкурсу "Буковинські соловейки" ВІДЕО


18.10.2011 11:41

"Сокирянська бистрина" 21 жовтня буде презентована в районі
  "Сокирянська бистрина" 21 жовтня буде презентована в районі Сокирянщина багата славними іменами, які відомі далеко за її межами. Повніше охарактеризувати регіон, розказати про славетних уродженців та видатних людей, чия доля так чи інакше пов’язана з краєм намагалися автори нової книги Сокирянська бистрина» Олександр Чорний та Олексій Мандзяк. Авторам вдалося на підставі архівних даних, літературних та публіцистичних джерел, а в ряді випадків і власних спостережень та зустрічей, цікаво про них розповісти. Підкріпити розповіді фотографіями та іншими документами.


22.09.2011 13:49

Аматори сцени Ожевого дали чудовий концерт в день села Михалкове
 Аматори сцени Ожевого дали чудовий концерт в день села Михалкове Директор і художній керівник Будинку народної творчості та дозвілля – подружжя Марії та Анатолія Дудники, керівник танцювального гуртка О.Л. Скутельник підготували цікаву концертну програму, яка справила яскраве, незабутнє враження на всіх глядачів, незалежно від віку. Концертна програма Ожівського БНТД надзвичайно різноманітна і вражала професійним виконанням. У ній були представлені вокальні ансамблі. На сцену виходили солісти, дуети, тріо. Бурхливими оплесками глядачі нагородили учасників концерту. І, звичайно, що всім сподобались і танцювальні номери. Виступи аматорів с. Ожеве залишили незабутні враження у серцях глядачів.


20.09.2011 12:12

Сокирянщина розвиває міжнародні культурні зв'язки
 Сокирянщина розвиває міжнародні культурні зв «На запрошення Окницької районної ради Республіки Молдова делегація Сокирянського району у складі заступника голови райради С.Горна, начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Р.Горн та учасників фольклорного колективу »Хора» будинку культури с.Шишківці (керівник Ротар Василь Миколайович) взяли участь у Районному Традиційному Етнічному фестивалі «Единство через многообразие», який проходив у Ружниці Окницького району.


19.09.2011 16:17

Православна церква у мальовничому Михалковому посвячена Різдву Пресвятої Богородиці, в ній традиційна система розписів хрестово-купольного храму отримує більше наголосів на місце Богородиці в історії
«Дорога віри в Ісуса Христа веде до спасіння, проте на цій дорозі зустрічаємо різноманітні перешкоди, що переплетені з підступами злого духа. Церква залишається основою правдивої віри і служить для спасіння та освячення. Апостол Павло застановляє нас: «...щоб ти знав, як слід поводитися в домі Божім, в Церкві Бога живого, яка є стовпом та основою правди» Для освячення прибув правлячий владика Мілетій.


13.09.2011 12:28

Дітлахи Сокирянщини поринули у святкову атмосферу цирку
Дітлахи Сокирянщини поринули у святкову атмосферу цирку У районному будинку народної творчості та дозвілля лише одну виставу давали столичні артисти. Учні початкових класів та дошкільнята міста і району вщент заповнили невеликий зал місцевого закладу дозвілля. Дітвора з захопленням спостерігала за виступами дресированих мавп та змій, веселе реготала над жартами дотепних клоунів...


26.08.2011 12:15

Мода на вишиванку повертається, принаймні, на Сокирянщині
Мода на вишиванку повертається, принаймні, на Сокирянщині Таке поняття як мода дуже не стабільне, адже кожного року, кожного сезону мода змінюється. І ті речі, які залишаються в моді хоча б декілька років можна назвати класикою. Чи модні вишиванки? Звичайно! Адже саме вишиванку можна назвати класикою української моди. Вона існує тисячі років, та славиться своєю красою та яскравими орнаментами. І сьогодні вишиванка стає все більш популярнішою. В цьому можна було пересвідчитись побувавши на святкових заходах з нагоди 20-ї річниці незалежності України на Сокирянщині. Сотні людей різного віку та статі одягли, того дня традиційний український одяг - молодь полюбляє носити вишиванки з джинсами, адже це дуже яскраво і модно, люди старшого віку з сучасними вишуканими костюмами.


25.08.2011 15:21

Експонат № 1 районного музею - рушник єднання
  Експонат № 1 районного музею - рушник єднання 24 серпня мешканці та гості райцентру побачили унікальний витвір мистецтва — 50-метровий рушник, вишитий візерунками, традиційними для населених пунктів Сокирянщини.


22.08.2011 11:17

26 серпня у Сокирянському РБНТД відбудеться святковий виступ Ірини Серотюк
  26 серпня у Сокирянському РБНТД відбудеться святковий виступ Ірини Серотюк Наша талановита землячка, відома у світі баяністка, лауреат багатьох міжнародних конкурсів, молода виконавиця з С.Романківці Ірина Серотюк 26 серпня, у неділю, виступатиме на сцені Сокирянського РБНТД. Вхід вільний.


16.08.2011 10:23

В Білоусівці створюють сільский музей
В Білоусівці створюють сільский музей Білоусівчани переконалися: щоб по-справжньому пізнати свій рідний край, необхідно вивчати його історію, мову, традиції, побут. І не тільки культуру, що створена талановитими архітекторами, художниками, музикантами, акторами, письменниками, вченими, але й ту, що впродовж багатьох століть творилася і плекалася в народному середовищі, передавалася від покоління до покоління, безперервно розвивалася і водночас зберігала певні стійкі свої риси, які утверджувалися, поширювалися, тобто ставали традиційними...


08.08.2011 10:27

МИСТЕЦЬКА АКЦІЯ «РУШНИК ЄДНАННЯ» у Волошковому
МИСТЕЦЬКА АКЦІЯ «РУШНИК ЄДНАННЯ» у Волошковому У гарному мальовничому селі Волошкове 4 серпня 2011 року відбувся захід в рамках районної мистецької акції «Рушник єднання». Естафету вишитих рушників передавали аматори сіл Олексіївка та Новоолексіївка.


01.08.2011 16:03

Нова Олексіївка шиє святковий рушник
  Нова Олексіївка шиє святковий рушник Районна культурно-мистецька акція "Рушник єднання" завітала у ці вихідні у невеличке село - Нову Олексіївку. Їх сусіди = гвіздівчани - привезли сюди виставку творчих робіт майстринь-вишивальниць - оздоблений добром рушник єднання.


13.07.2011 10:43

Більше 40 метрів має вишитий на Сокирянщині "Рушник єднання"
 Більше 40 метрів має вишитий на Сокирянщині "Рушник єднання" Аматори сільської сцени Вашківців були неперевершеними на сцені сусідів - Романковецького будинку народної творчості та дозвілля ! Вони представили велику концертну програму, до якої ввійшли чудові виступи дитячих і дорослих оркестрів - народних інструментіву, духового, танцювальних колективів, солістів...


07.07.2011 15:06

Гран-прі фестивалю "Золотий лелека" отримала Танюша Козак з Сербичан
 Гран-прі фестивалю "Золотий лелека" отримала Танюша Козак з Сербичан Конкурсні випробування стали святом справжніх майстрів, талантів, юних дарувань. Саме за результатами цих конкурсів вельмишановне журі відібрало кращих із найкращих. Серед переможців які вибороли Гран-прі і одержали символ фестивалю – статуетку «Золотий лелека» та призи – наша відома зірочка - Танюша Козак з Сербичан.


07.07.2011 11:47

Рушник єднання прийняли Вашківці
 Рушник єднання прийняли Вашківці 3 липня Вашковецька територіальна громада приймала естафету районної культурно-мистецької акції «Рушник єднання», присвячену 20-ти річчю Незалежності України, від делегації села Селище.


30.06.2011 09:33

На Сокирянщині проходить конкурс на визначення кращої бібліотеки району
На Сокирянщині проходить конкурс на визначення кращої бібліотеки району Днями в рамках акції «Захист робочого місця - обличчя бібліотеки» в селі Лопатове за участю представників органів виконавчої влади району відбулася зустріч з місцевими вишивальницями, організована завідуючою бібліотекою. Гості мали змогу почути розповідь майстринь про свої захоплення вишиванням, оглянути виставку їх виробів, яка, за словами начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Р.Горн є однією з найкращих раніше оглянутих експозицій. Окрім того, присутнім було продемонстровано концертну програму представлену аматорами сцени села...


28.06.2011 14:41

Свято вишивки у Лопатовому
Напередодні Дня Конституції України у приміщенні об’єкту дозвілля мальовничого села Лопатів проведено зустріч з місцевими майстринями-вишивальницями. Вироби, які вони представили на виставку, вражають своєю красою та неповторністю. Адже вишивальниці Лідія Кваснюк, Марія Прокопенко, Марина Сливка, Раїса Мельник, Ганна Яковенко вклали у рушники, скатертини, серветки, картини не лише вміння і фантазію, але й душу. Про це відзначила завідуюча сільською бібліотекою Надія Кущук, яка організувала даний захід.


21.06.2011 13:23

Рушник єднання у Грубній
 Рушник єднання у Грубній Минулої неділі мистецьку акцію «Рушник єднання», присвячену 20-річниці незалежності України, приймали жителі села Грубна. Делегацію із райцентру та аматорів сцени села Братанівка хлібом-сіллю зустрічали представники громадськості с.Грубна на чолі з сільським головою О.Кутейніковим. Святкова церемонія розпочалася виступом заступника голови районної ради С.Горна, який привітав усіх із святом. Він зокрема, зазначив, що мета акції – об’єднати зусилля всіх громадян заради процвітання Сокирянщини та незалежної Української держави.


06.06.2011 09:29

Більше 250 випускників підготувала Сокирянська художня школа
  Більше 250 випускників підготувала Сокирянська художня школа Барвисте, яскраве свято для своїх випускників організували педагоги і вихованці Сокирянської художньої школи...


02.06.2011 10:43

Відкриття бібліотеки в Романківцях
  Відкриття бібліотеки в Романківцях Нове джерело знань з’явилось в Романківцях, а саме, 1 червня було відкрито бібліотеку...


31.05.2011 15:58

Лісівники Сокирянщини днями нагородили авторів кращих творчих робіт
Лісівники Сокирянщини днями нагородили авторів кращих творчих робіт Сокирянським держлісгоспом у співпраці з районним відділом освіти проведено конкурс на кращий малюнок серед учнів молодших класів та твір на тему «Людина та ліс». Впродовж квітня – травня нинішнього року на адресу лісового господарства надходили роботи школярів району, і, як повідомив директор державного підприємства Дмитро Чебан...


30.05.2011 16:43

Сокирянщина вітала свято літування у Путилі
  Сокирянщина вітала свято літування у Путилі Делегація району, у складі якої були працівники культури, агропромислового комплексу, майстри і народні умільці, цікаво і колоритно представила нашу Сокирянщину на 48 традиційному святі "Полонинська ватра".


19.05.2011 11:11

На Сокирянщинні презентовано нову книгу Олександра Чорного
На Сокирянщинні презентовано нову книгу Олександра Чорного Наповнену місцевою енергетикою високої творчості, різнобарвну цікаву книгу у подарунок отримали заклади культури району та майстри, про яких ідеться у виданні. Багато схвальних відгуків прозвучало на адресу цієї збірки, у якій відтворена історія кераміки одного із найдавніших осередків гончарства Бессарабсько-Буковинського краю, зібрані бібліографічні спогади гончарів-старожилів села. Книга вийшла тиражем у 500 примірників на загальну суму 17 тис. грн. за рахунок коштів Районної Програми розвитку культури до 2013 року.


19.05.2011 10:20

Експозиції районного музею гончарства розширюватимуться та доповнюватимуться новими експонатами
Експозиції районного музею гончарства розширюватимуться та доповнюватимуться новими експонатами З нагоди відзначення Міжнародного дня музеїв в єдиному на Буковині та неповторному музеї гончарства села Коболчин Сокирянського району зібралися керівники районної влади, представники культури, творча інтелігенція, щоб привітати працівників закладу із професійним святом. Заслужений працівник культури України Іван Гончар провів оглядову екскурсію залами музею...


17.05.2011 14:36

На Сокирянщині розпочато підготовку до відзначення 150-річчя з дня смерті Кобзаря та перепоховання його в Україні
  На Сокирянщині розпочато підготовку до відзначення 150-річчя з дня смерті Кобзаря та перепоховання його в Україні Спільним розпорядженням голови РДА В.В.Козака та заступника голови Сокирянської районної ради С.Е.Горна затверджені відповідні заходи. Заклади освіти та культури району готують традиційні тематичні години, зустрічі з митцями краю.


16.05.2011 10:28

Бібліотечні установи Сокирянщини звітують про роботу
Бібліотечні установи Сокирянщини звітують про роботу У Сокирянській централізованій бібліотечній системі впродовж травня-вересня 2011 року заплановано проведення загальносистемного масового заходу «Обличчя бібліотеки». Це своєрідний захист робочого місця сільських бібліотечних працівників району...


13.05.2011 14:04

Районна мистецька акція «Рушник єднання» продовжується
Районна мистецька акція «Рушник єднання» продовжується Після Великоднього посту в районі продовжено проведення мистецької акції «Рушник єднання», присвяченої 20-річниці незалежності України. У рамках акції 6 травня 2011р. відбувся творчий звіт аматорських колективів Михалківського будинку культури перед жителями с. Ожеве. Усіх зворушила до сліз церемонія єднання рушників – тих населених пунктів, що взяли участь у акції раніше і рушника, вишитого майстринею с.Ожеве Панкевич Надії...


29.04.2011 17:36

Святкування дня Матері в Сокирянському ДНЗ "Веселка"
  Святкування дня Матері в Сокирянському ДНЗ "Веселка" Шанувати маму і гордитись рідною людиною вчать своїх вихованців...


28.04.2011 10:39

"Тяжкий тягар Чорнобильського неба"
  "Тяжкий тягар Чорнобильського неба" За ініціативи керівництва району в Сокирянській районній центральній бібліотеці відбувся вечір пам’яті «Тяжкий тягар Чорнобильського неба»


27.04.2011 10:38

Заходи, проведені в пам'ять 25-ї річниці Чорнобильської катастрофи
  Заходи, проведені в пам Заходи з нагоди 25-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС у ці дні відбулися у більшості населених пунктів Сокирянщини: це зустрічі, тематичні години, бібліотечні уроки...


12.04.2011 11:59

Газифікація Романковецької бібліотеки розпочата
  Газифікація Романковецької бібліотеки розпочата Райбюджет на нинішній рік передбачає витрати відділу культури Сокирянської РДА на благоустрій, ремонт та газифікацію сіл, бібліотеки с.Романківці. 18 тисяч з кошторису Сокирянщини виділені на заміну старих вікон на металопластикові. 38 тисяч грн. передбачені на газифікацію цієї бюджетної установи...


04.04.2011 15:39

Обласний етап Всеукраїнського конкурсу "Чисті роси" проведено в Сокирянах.
Обласний етап Всеукраїнського конкурсу "Чисті роси" проведено в Сокирянах. Щорічний Всеукраїнський фестиваль-конкурс "Чисті роси" , а саме етап обласного відбору, відбувся в місті Сокиряни. Честь проводити обласний конкурс в районному центрі вибороли наші талановиті юнаки та юначки.


29.03.2011 17:16

Вихованці Сокирянської художньої школи отримали заслужені нагороди
Вихованці Сокирянської художньої школи отримали заслужені нагороди Кілька кращих учнів стали володарями призів і дипломів обласних та Всеукраїнських конкурсів юних творчих обдарувань. Юлія Погребняк – у числі призерів творчого Шевченківського конкурсу «Єднаймося ж, браття», Альона Соломатіна – одна з кращих у мистецькому проекті «Нові імена».


24.03.2011 11:49

"Королева Донбасу -2011" - Тетяна Бойко з Гвіздівців
  "Королева Донбасу -2011" - Тетяна Бойко з Гвіздівців Днями наша прославлена і талановита бандуристка, танцюристка, студентка У курсу Буковинської фінансової академії Тетяна Бойко з Гвіздівців брала участь у 15 Всеукраїнському конкурсі краси.


24.03.2011 11:34

Сокиряни - культурна столиця району.
Сокиряни - культурна столиця району. 23 березня в Україні відзначається Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва.Ця дата встановлена в березні 2000 року Президентом України, враховуючи вагомий внесок працівників культури в розвиток народної творчості, активну культурно-просвітницьку діяльність...


23.03.2011 15:33

З нагоди 67-ї річниці визволення району від німецько-фашистських загарбників на Сокирянщині тривають урочисті заходи
  З нагоди 67-ї річниці визволення району від німецько-фашистських загарбників на Сокирянщині тривають урочисті заходи Урочисті та знаменні події і заходи складають книгу вдячності визволителям, яку пише Сокирянщина щороку у ці березневі дні... Сьогодні квіти покладені до меморіалів та місць поховання воїнів, які загинули під час Великої Вітчизняної війни...


16.03.2011 10:31

Вихованці Сокирянської музичної школи - знову в числі кращих в області
  Вихованці Сокирянської музичної школи - знову в числі кращих в області Призове третє місце посіли в області ансамбль народних інструментів класу викладача Петра Федоровича Серотюка. Успішним став дебют дуету гітаристів - викладач Добрій М.Д. Гарно представили нашу школу на обласних змаганнях ансамблі скрипалів та дует бандурсток -музклас с.Гвіздівці.


07.03.2011 15:41

Талановиті михалківчани прийняли районну культурно-мистецьку естафету
  Талановиті михалківчани прийняли районну культурно-мистецьку естафету "Рушник єднання " - прийняли михалківчани. Напередодні 8 Березня у сільському будинку культури велике свято за участю ломачинецьких і місцевих аматорів сцени відбулось організовано і урочисто.


02.03.2011 09:12

В Чернівцях презентовано літературно-мистецький проект Олени Логінової та Ігоря Школи (+ ВІДЕО)
В Чернівцях презентовано літературно-мистецький проект Олени Логінової та Ігоря Школи (+ ВІДЕО) Днями в будинку культури творчої молоді «Автограф» відбулося представлення поетичної збірки «Римогроми», автором якої є Олена Логінова. До сьомої збірки молодої поетеси увійшла абсолютно нова поезія. Ті, хто читав вірші з минулих видань, можливо й не впізнають колишню Олену. Вона змінилася… Прикрасили захід картини доктора економічних наук Ігоря Школи. Також на вечорі виступили чернівецький композитор Любомир Равлюк та студенти мистецького училища ім. Сидора Воробкевича. Дивіться ВІДЕО на сайті телерадіоорганізації "Сокиряни" (sokfm.at.ua)


23.02.2011 11:37

Уроки народних ремесел у районному музеї гончарства
Практичне заняття "Народні промисли" для учнів 10 класу Коболчинського ЗНЗ провела викладач предмету "Художня культура" Вікторія Петрівна Вончул.


03.02.2011 14:29

До 20-річчя Незалежності України майстрині-вишивальниці Сокирянщини натхненно створюють яскравий барвистий диво-рушник
  До 20-річчя Незалежності України майстрині-вишивальниці Сокирянщини натхненно створюють яскравий барвистий диво-рушник У Василівцях стартувала цікава й неординарна районна акція, ідейним натхненником та організатором якої є один з найкращих працівників культури району, директор сільського будинку культури Микола Петрович Шостак. Тут народні майстрині найяскравішими кольорами вишивають двометровий український рушник, враховуючи незабутні традиції саме цього населеного пункту. Керує творчим процесом активна учасниця "Веселих бабусь" Катерина Дмитрівна Москалюк.


02.02.2011 11:59

Творчо працювали у 2010 більшість колективів художньої самодіяльності та керівників закладів культури Сокирянщини
  Творчо працювали у 2010 більшість колективів художньої самодіяльності та керівників закладів культури Сокирянщини Підсумкову нараду за участю керівників органів місцевого самоврядування району провели працівники культури. Велике зібрання творчих працівників та посадових осіб органів місцевого самоврядування мало на меті не лише спільно обговорити успіхи і прорахунки галузі в 2010, а й скоординувати спільні дії на 2011...


17.01.2011 09:59

По-особливому, майстерно і неповторно , всіх Василів району привітали Маланки
 По-особливому, майстерно і неповторно , всіх Василів району привітали Маланки Широку панораму давніх традицій населених пунктів району представили фольклорно-етнографічні колективи Сокирянщини на велике районне релігійно - обрядове свято "Від Різдва - до Василя".


17.12.2010 07:14

Юні дарування Сокирянщини - серед числа переможців та призерів "Пісенного струму" - 2010
Юні дарування Сокирянщини - серед числа переможців та призерів "Пісенного струму" - 2010 Відбірковий етап вже традиційного конкурсу дитячої творчості «Пісенний струм», що проводиться з нагоди професійного свята енергетиків відбувся минулих вихідних у Новодністровському міському будинку народної творчості та дозвілля «Молодіжний». Як повідомив нам директор ТРК «На своїй хвилі» Владислав Цопа, цього року конкурс зібрав більше 50-ти учасників із міста обласного підпорядкування та Сокирянського району, а змагалися вони у трьох вікових категоріях за двома номінаціями – «Танець» та «Пісня».


13.12.2010 11:05

Андріїські вечорниці мають столітні традиції на Сокирянщині
 Андріїські вечорниці мають столітні традиції на Сокирянщині Сьогодні, 13 грудня, оригінальне засідання професійного клубу працівників культурної сфери Сокирянського району проведено у районному будинку народної творчості та дозвілля...


22.11.2010 11:26

Юні художники Коболчина розкривають секрети різнобарвної осені
  Юні художники Коболчина розкривають секрети різнобарвної осені Сокирянська художня школа традиційно влаштовує мистецькі свята осені. Юні художники вчаться розуміти палітру цієї казково багатої пори... Творчий колектив педагогів Коболчинської філії днями підготував для своїх учнів неперевершене свято краси природи у полотнах відомих майстрів пензля...


27.09.2010 10:57

Районний фестиваль "Яблуневий дивосвіт" започатковано у рік 70-річчя Сокирянського району
  Районний фестиваль "Яблуневий дивосвіт" започатковано у рік 70-річчя Сокирянського району Велике районне свято народного мистецтва проходитиме напередодні відзначення Дня незалежності нашої держави. Це будуть різноманітні конкурси-огляди творчих колективів населених пунктів району та показові виступи митців, удостоєних звань та нагород.


24.09.2010 17:02

ОГОЛОШЕННЯ про результати проведення процедури закупівлі
ОГОЛОШЕННЯ про результати проведення процедури закупівлі


20.09.2010 16:47

Лине створіння хору "Любисток"
 Лине створіння хору "Любисток" Коболчинський хор "Любисток" зачарував своїми співами сусідів - жителів села Василів Заставнянського району. А маленькі гончарики з Коболчина та заслужений працівник культури України І.І.Гончар демонстрували чудо створення вічно найкращої кераміки.


08.09.2010 15:56

60 діток нині відвідують Сокирянську художню школу
 60 діток нині відвідують Сокирянську художню школу У цьому році ювілейну дату святкуватиме Сокирянська художня школа. За роки свого існування цей мистецький заклад підготував десятки знаних спеціалістів. Юні митці стали призерами Всеукраїнських конкурсів та виставок. У нинішньому році набрано цілий клас юних художників і в Коболчинській філії школи.


07.09.2010 14:03

У свято Першовересня подвійні вітання отримала новопризначений директор Сокирянської музичної школи
  У свято Першовересня подвійні вітання отримала новопризначений директор Сокирянської музичної школи У концертному залі Сокирянської музичної школи новий навчальний рік розпочали учні, викладачі та батьки й гості свята урочистими маршами, радісними піснями й співами. Всіх присутніх привітав Сокирянський міський голова Василь Степанович Равлик, перший заступник голови Сокирянської РДА Олександр Іванович Кувіла, беззмінний директор музшколи Михайло Васильович Мафтуляк...


07.09.2010 11:48

До 70-річчя Сокирянського району у Білоусівці буде відкрито новий музей
  До 70-річчя Сокирянського району у Білоусівці буде відкрито новий музей Старовинні речі, вироби людських рук, яким за віком більше сторіччя, знайшли своє нове призначення у житті - у колишній "кімнаті щастя" у Білоусівській сільській раді нині збирають живу історію села. Ініціативний та діяльний житель села, громадський активіст Іван Миколайович Якубовський взявся за цю непросту справу.


23.08.2010 11:01

Централізована бібліотечна система організовано проводить урочисті заходи з нагоди Дня незалежності України
  Централізована бібліотечна система організовано проводить урочисті заходи з нагоди Дня незалежності України У всі бібліотеках району підготовлено вечори-зустрічі, бібліографічні огляди та вечори-вшанування. Тематика святкових заходів - найрізноманітніша.


16.08.2010 15:53

"Ковчег-2010" 21-22 серпня збирає друзів на базі "Вишнева"
  "Ковчег-2010" 21-22 серпня збирає друзів на базі "Вишнева" Відповідно до рішення сесії Сокирянської районної ради традиційно щорічно на Сокирянщині проводиться Міжнародний мото-рок-фестиваль "Ковчег-2020". Живий звук, колективи молодих виконавців, талановитих музикантів створять чудовий настрій і незабутні враження...


06.08.2010 11:29

Відділ культури і туризму Сокирянської РДА інформує
ОГОЛОШЕННЯ про проведення відкритих торгів


21.07.2010 11:51

Одна з найвіддаленіших і найменших населених пунктів - Братанівка - скоро святкуватиме ще одне відкриття відремонтованого закладу культури
  Одна з найвіддаленіших і найменших населених пунктів - Братанівка - скоро святкуватиме ще одне відкриття відремонтованого закладу культури Братанівський сільський будинок культури - один з активних учасників святкових заходів у нашому районі з нагоди 70-річчя Чернівецької області. Всього 10 днів відділяє нас від його урочистого відкриття після великої реконструкції. Колись невелика стара споруда нині розпочинає нове життя.


12.07.2010 15:05

Петрівський ярмарок дивувався чудовим коболчинським глиняним виробам, майстри-гончарі отримали замовлення на їх продукцію
Петрівський ярмарок дивувався чудовим коболчинським глиняним виробам, майстри-гончарі отримали замовлення на їх продукцію Директор районного музею гончарства, народний умілець, заслужений працівник культури України Іван Іванович Гончар - частий і бажаний гість багатьох цікавих заходів. Днями Іван Іванович повернувся з петрівської ярмарки, де його вихованці продемонстрували свої чудові вміння і таланти...


15.06.2010 10:56

70-річчя святкує народний умілець, заслужений працівник культури України Іван Іванович Гончар
 70-річчя святкує народний умілець, заслужений працівник культури України Іван Іванович Гончар У серпні з нагоди 70-річчя Сокирянського району пройде новий художній фестиваль. Його ініціатор і організатор - Іван Іванович Гончар, директор районного музею гончарства...


14.06.2010 10:11

Їх професія - дарувати свято…
Їх професія - дарувати свято… Цікаво й оригінально аматори сцени Сокирянського району провели свій творчий звіт у районному будинку народної творчості та дозвілля . Присвятили ювілейну концертну програму особливій даті — 70-річниці утворення Чернівецької області та Сокирянського району...


09.06.2010 11:26

Творчий звіт аматорських колективів у Сокирянах присвячується 70-річчю нашої області та району
Творчий звіт аматорських колективів у Сокирянах присвячується 70-річчю нашої області та району 12 червня 2010 року об 11. 30 у районному будинку народної творчості та дозвілля відбудеться ...


28.05.2010 09:36

Нову виставу Івана Семеновича Нагірняка поставлено на сцені районного Будинку народної творчості та дозвілля
 Нову виставу Івана Семеновича Нагірняка поставлено на сцені районного Будинку народної творчості та дозвілля Днями у районному Будинку народної творчості та дозвілля всі бажаючі мали змогу переглянути виставу народного аматорського театру будинку культури. за п’єсою Івана Семеновича Нагірняка - "Батьківська хата"...


18.05.2010 10:47

Роль сільської бібліотеки у житті місцевої територіальної громади
 Роль сільської бібліотеки у житті місцевої територіальної громади Семінари-практикуми працівників бібліотечних закладів району відбуваються саме під такою назвою та послідовно крокують населеними пунктами Сокирянщини. До прикладу, в Селищі захід проведено цікаво й масово. На зустріч з колегами бібліотекарями прибули і працівники будинку культури, учні та вчителі ЗНЗ Селища, місцева влада.


30.04.2010 09:49

Ювілей святкує один з найуспішніших закладів культури району - Сокирянська музична школа
  Ювілей святкує один з найуспішніших закладів культури району - Сокирянська музична школа 45-річчя у ці квітневі дні відзначає Сокирянська музична школа - заклад, який підготував сотні кваліфікованих спеціалістів-музикантів, імена яких відомі світові. Беззмінним, ініціативним керівником школи є заслужений працівник культури України, член Національної спілки композиторів України, автор десятків чудових пісень Михайло Васильович Мафтуляк.


23.03.2010 14:36

Нагороди і квіти в день професійного свята отримали кращі представники галузі культури району
  Нагороди і квіти в день професійного свята отримали кращі представники галузі культури району У день працівників культури та аматорів сцени в районному Будинку народної творчості та дозвілля відбулись яскраві і пишні урочистості для всіх, хто пов'язав свооє життя зі сценою. У районі гарні традиції організації та підготовки свят, десятки високопрофесійних колективів художньої самодіяльності...


22.03.2010 11:07

Сокирянщина вшановує 80-річний ювілей поета, фольклориста, історика та етнографа, публіциста, члена НСЖУ Василя Васильовича Ганзія
  Сокирянщина вшановує 80-річний ювілей поета, фольклориста, історика та етнографа, публіциста, члена НСЖУ Василя Васильовича Ганзія У одному з найбільших сіл Буковини - Романківцях з діді-прадіда продовжує славний хліборобський рід щанований і знаний в краї - почесний громадянин села Романківці Василь Васильович Ганзій... Його поетичне слово першим було видане окремою збіркою на Сокирянщині. Він працював кореспондентом різних видань - військових, молодіжних, місцевих, російськомовних...


22.03.2010 09:40

Чудовий мистецький захід проведено у Сокирянах напередодні Всесвітнього Дня поезії
  Чудовий мистецький захід проведено у Сокирянах напередодні Всесвітнього Дня поезії Жителі району з великим задоволенням днями спідкувались з вокалістами, поетами Чернівецької області, які прибули до нашого райцентру та організували гарне мистецьке свято. Відкрив цю зворушливу зустріч Сокирянський міський голова Василь Степанович Равлик, тепло привітавши поважних гостей.


09.03.2010 14:04

Шевченківські дні традиційно відзначає Сокирянщина
  Шевченківські дні традиційно відзначає Сокирянщина У день 196-і річниці від дня народження великого сина українського народу велелюдним став урочистий захід покладання квітів до пам'ятника Т.Г.Шевченку у Сокирянах. Керівники місцевої влади та представники підприємств, установ, організацій міста поклали квіти, звучали поезії великого Кобзаря та присвячені генію Шевченка...


05.03.2010 13:24

Музика крокує поруч
Музика крокує поруч У лютому зала Сокирянської музичної школи вмістила всіх бажаючих поринути у чарівний світ музики на "вечорі романсу" та концерті учнів заслуженого працівника культури України, викладача Петра Федоровича Серотюка ...


02.03.2010 12:56

У районі ропочались заходи з нагоди відзначення Міжнародго дня захисту прав жінок і миру
У районі ропочались заходи з нагоди відзначення Міжнародго дня захисту прав жінок і миру 5 березня 2010 року, у районному Будинку народної творчості та дозвілля відбудуться урочисті збори і святковий концерт з нагоди свята. Заклади освіти, культури, традиційно готуються до проведення днів вшанування, "круглих столів" за участю жінок, які є депутатами місцевих рад, активні у громадському житті...


03.02.2010 11:44

Сокирянщина у березні 2010 стане учасником культурно-мистецької акції, яка триватиме у рік Дитини на Буковині
 Сокирянщина у березні 2010 стане учасником культурно-мистецької акції, яка триватиме у рік Дитини на Буковині За підтримки представників влади та громадськості Чернівецької області у лютому-березні нинішнього року для дітей і юнацтва нашого регіону будуть проведені масові заходи за участю видатних майстрів мистецтв обласної сцени. Плануються творчі зустрічі з поетами, композиторами і акторами.


12.01.2010 11:42

Фольклорно-етнографічний конкурс колективів традиційних зимових свят та обрядів « Від Різдва Христового до Йордану» у Сокирянах
Фольклорно-етнографічний конкурс колективів традиційних зимових свят та обрядів « Від Різдва Христового до Йордану» у Сокирянах 
 

У минулу неділю, незважаючи на не зовсім зимові погодні умови, Сокиряни приймали традиційні маланки з різних населених пунктів району. 15 гарних талановитих колективів аматорів сцени прибули на Центральну площу нашого міста. Щедрувальні групи, колядники, Маланки і Діди Морози та Снігурочки мали окремі номінації...


14.12.2009 15:09

Районний музей гончарства 12 грудня прийняв численну делегацію румунських майстрів - народних умільців
  Районний музей гончарства 12 грудня прийняв численну делегацію румунських майстрів - народних умільців Заслужений працівник культури України, народний митець Іван Іванович Гончар провів цікаву, оригінальну екскурсію для творчих людей з сусідньої Румунії. Колеги-гончарі, різьбярі по дереву, ткалі приїхали в Коболчин, щоб познайомитись з унікальними експонатами районного музею гончарства. Задоволенню від почутого та побаченого не було меж: адже, крім екскурсії, були народні пісні, традиційні страви...


08.12.2009 11:55

Музей гончарства готується прийняти делегацію туристів з Румунії
  Музей гончарства готується прийняти делегацію туристів з Румунії У суботу, 12 грудня, напередодні Дня Андрія Первозванного, як і належить, до свята готується Коболчинський народний хор "Любисток", сільська громада та районний музей гончарства. Сюди їде велика делегація румунських туристів, щоб познайомитися з експонатами єдиного на Буковині музею гончарства. Планується урочиста зустріч наших сусідів, пригощатимуть гостей національними стравами, які готують у день Андріївських вечорниць.


03.12.2009 09:22

Музей міста створено у Новодністровську
  Музей міста створено у Новодністровську У музеї системно представлено історію Новодністровська, його людей, будівництво ГЕС-1, ГЕС-2 та Дністровської ГАЕС.У планах його ініціатора і організатора - відтворити всю неповторність нашого краю...


27.11.2009 11:46

Ювілей "Веселих бабусь" припадає саме на Андріївські вечорниці
  Ювілей "Веселих бабусь" припадає саме на Андріївські вечорниці До книги рекордів Василівки буде включено і ще один чудовий ювілей - 10-річчя створення найпопулярнішого аматорського фольклорного колективу "Веселі бабусі", який своїм народженням зобов'язаний директору Василівського сільського будинку культури Миколі Петровичу Шостаку. Співочі серця всіх, кого онуки ніжно називають "бабусями", відкриті для любові і пісні, гумору, зберігають свято народні традиції.


21.10.2009 11:24

Централізована бібліотечна система Сокирянщини бере участь у всеукраїнському конкурсі на кращу організацію нових послуг читачам
Централізована бібліотечна система Сокирянщини бере участь у всеукраїнському конкурсі на кращу організацію нових послуг читачам Бібліотеки концентрують великі й об'ємні знання багатої історії наших населених пунктів, мають історичні свідчення очевидців важливих подій. Нині ж директор Сокирянської ЦБС Валентина Іванівна Верега презентує новий проект для участі у конкурсі організації нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до системи "Internet" ...


14.10.2009 12:07

"Писанка" подарувала гарні вихідні сокирянцям
 "Писанка" подарувала гарні вихідні сокирянцям У вихідні в Сокирянах побував чудовий дует "Писанка". Оксана Савчук та Іван Кавацюк з цікавими, самобутніми програмами об'їздили весь світ...


09.10.2009 10:04

Успіхів тобі, "Берегине"
Успіхів тобі, "Берегине" Українське село! Чим живеш ти сьогодні ? Що болить тебе, і де ліків береш, щоб не тільки тіло. а й душу лікувати? На самісінькім березі Дністра, між ярів та лісів, із трипільських часів живе мудра колиска науковців, учених, керівників, письменників, композиторів, талантів - село Ломачинці, із неповторною красою, щирою душею та добрим серцем її мешканців...


28.09.2009 13:19

"Танцуй" - пісня у виконанні Тараса Добровольського, нашого відомого земляка стала музичним кліпом
 "Танцуй" - пісня у виконанні Тараса Добровольського, нашого відомого земляка стала музичним кліпом Давній улюбленець сокирянців, колишній учень Сокирянської музичної школи, Тарас Добровольський, зірка Буковини, уже став дорослим! Навчаючись в Академії культури і мистецтва, отримав диплом артиста-вокаліста, викладача вокалу. Разом із другом-музикантом, гітаристом Ярославом створив власний проект, або творчий дует під загадковою назвою «Мета-схема». Разом пишуть слова і музику до своїх пісень.


31.08.2009 10:04

Рішенням сільради та зборів громадян села Ломачинці дві архітектурно - мистецькі пам'ятки столітніх левів повернулись на свої предковічні місця.
Рішенням сільради та зборів громадян села Ломачинці дві архітектурно - мистецькі пам Центр села Ломачинці прикрасили дві архітектурно - мистецькі пам'ятки столітніх левів, яких сільська рада нещодавно повернула на свої предковічні місця...


12.08.2009 11:26

Сокирянщина фестивальна знову збирає любителів рок-музики на другий традиційний фестиваль
  Сокирянщина фестивальна знову збирає любителів рок-музики на другий традиційний фестиваль 22 серпня у найпривабливішому туристичному місці на Дністрі на базі відпочинку "Вишнева" буде проведено другий традиційний рок-фестиваль. Минулого року такий захід відбувся на Центральній площі м.Сокиряни за участю рок-музикантів з кількох областей України за підтримки місцевої влади та сотень шанувальників цього музичного напряму.


12.08.2009 10:44

Народний умілець І.І.Гончар постійно підтримує творче спілкування з майстрами народної творчості світу
   Народний умілець І.І.Гончар постійно підтримує творче спілкування з майстрами народної творчості світу Європа активно зайнялася проблемами відродження гончарної справи, у цій важливій царині працює і заслужений працівник культури України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва І.І.Гончар, директор районного музею гончарства. Протягом тижня народний майстер перебував у сусідній Румунії на творчих, наукових, мистецьких зустрічах з визнаними майстрами гончарства європейських держав.


11.08.2009 10:18

Директор районного музею гончарства побував на міжнародному мистецькому фестивалі в Опішному -столиці українського гончарства
Директор районного музею гончарства побував на міжнародному мистецькому фестивалі в Опішному -столиці українського гончарства Національний день гончара, міжнародний фестиваль-ярмарок, симпозіум, майстер-клас - це лише частина святкових і урочистих заходів, у яких днями брав участь І.І.Гончар, побувавши на Міжнародному мистецькому фестивалі-ярмарку в Опішному - столиці гончарства України. Гончарський всесвіт в Україні - 2009 вперше започаткував загальнодержавну довготривалу й масштабну акцію відродження гончарства.


05.08.2009 14:49

Моя сім’я – найкраща в світі
Моя сім’я – найкраща в світі Державною соціальною службою для сім’ї, дітей та молоді Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту за сприяння Українського Фонду «Благополуччя дітей» проводиться ІV Всеукраїнський фотоконкурс “Світ дитячої мрії”...


13.07.2009 16:16

"Міні - міс Сокиряни 2009" любить квіти, вміє готувати найрізноманітніші і дуже смачні, оригінальні бутерброди, класно танцює
"Міні - міс Сокиряни 2009" любить квіти, вміє готувати найрізноманітніші і дуже смачні, оригінальні бутерброди, класно танцює Щороку талановиті й здібні, обдаровані красою й неабиякими вміннями, найкращі дівчата нашого міста представляють сотням глядачів одну з найцікавіших розважальних програм "Міні - міс Сокиряни". У День міста п'ятеро шестирічних красунь - вихованок міських дитячих установ "Веселка" та "Барвінок" - завойовували сцену РБНТД, глядацькі симпатії та прихильність журі, представляючи себе як цілком гідних і впевнених красунь...


03.07.2009 14:51

Сокирянська міська рада щиро запрошує всіх відсвяткувати - День міста
Сокирянська міська рада щиро запрошує всіх відсвяткувати - День міста
У неділю, 12 липня, традиційний і очікуваний у Сокирянах – День міста. Культурно-масові заходи затверджено на черговому засіданні виконавчого комітету Сокирянської міської ради...


30.06.2009 16:37

Краса врятує світ
Краса врятує світ Краса врятує світ – можна сказати, що під таким девізом проходив улюблений для багатьох районний конкурс чарівності, таланту, розуму – «Міс випускниця – 2009»...


18.06.2009 17:24

Оновлено один з найбільших закладів культури району – Сербичанський будинок народної творчості та дозвілля
Оновлено один з найбільших закладів культури району – Сербичанський будинок народної творчості та дозвілля Один з найбільших закладів культури району – Сербичанський будинок народної творчості і дозвілля – дійсно діючий...


14.06.2009 10:31

Чоловік може ліпити горщики із зав’язаними очима
Чоловік може ліпити горщики із зав’язаними очима Це він довів під час нещодавнього звіту працівників культури Чернівецької області в палаці «Україна» перед президентом Віктором Ющенком, який власноруч зав’язав йому очі хусткою


09.06.2009 15:14

Іван Іванович Гончар - лауреат премії імені Георгія Гараса
Іван Іванович Гончар - лауреат премії імені Георгія Гараса 21 травня у виставковій залі обласного художнього музею відбулася урочиста церемонія з нагоди вручення обласної премії імені Георгія Гараса митцям Буковини за збереження, відродження та розвиток народного мистецтва. В числі шести нагороджених такої високої відзнаки удостоєний і заслужений працівник культури України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, директор районного музею гончарства у Коболчині Іван Іванович Гончар. Саме з нашого земляка й почалася церемонія нагородження. Спеціальні дипломи і грошові премії вручав заступник голови обласної державної адміністрації О. І. Грушко. З гарними побажаннями до нагороджених звернулися заступник міністра культури і туризму України О. Г. Бенч та начальник обласного управління культури і туризму П. М. Брижак. Заступник міністра культури Ольга Григорівна Бенч з глибокою вдячністю прийняла в дар від Івана Гончара та заслуженого майстра народної творчості Івана Снігура (майстер лозоплетіння) оригінальні авторські рукотворні сувеніри.


09.06.2009 14:34

У Ломачинцях – гостинних і привітних – звучала поезія місцевого автора поетичної збірки Лариси Володимирівни Тулюлюк-Кушнір.
У Ломачинцях – гостинних і привітних – звучала поезія місцевого автора поетичної збірки Лариси Володимирівни Тулюлюк-Кушнір. Ще одна чудова пісня про Сокирянщину нещодавно отримала путівку в життя та призове місце в обласному конкурсі. Автор музики - Михайло Васильович Мафтуляк, відомий композитор, а слова душею були підказані Ларисі Володимирівні Тулюлюк-Кушнір. Її вірші – ніжні, тремтливі торкнулися уяви, мрії, землі – і злетіли, пішли у люди. Завідуюча сільською бібліотекою села Ломачинці Лідія Петрівна Боднарюк, у понеділок, 8 червня, на запрошення жителів села організувала з Ларисою Володимирівною Тулюлюк-Кушнір творчу зустріч. Милозвучна пісенна поезія єднає людей, що живуть і дихають красою та чарівністю світу, добром. У Ломачинецькій сільській бібліотеці звучали найкращі пісні, чудові вірші – всім було дуже цікаво і затишно, по-родинному тепло й щиро. Обговорили проблеми села, згадали історію рідних Ломачинець, його видатних людей і домовились жити дружньо, зустрічаючись якнайчастіше, адже рідне поетичне слово – чудодійне !


11.03.2009 11:09

Вшанували Кобзаря
Вшанували Кобзаря 9 березня 2009року, біля пам'ятника Тарасові Шевченку відбувся мітинг


27.02.2009 11:06

«Козацькому роду – нема переводу»
Таку назву мав виховний захід, проведений у Сокирянському ВПУ майстром виробничого навчання Юрієм Васильовичем Чумаком. Зал бібліотеки навчального закладу, який часто стає ареною цікавих зустрічей, дискусій на цей раз ледь вмістив усіх бажаючих. Серед присутніх виділялись вбрані в національні костюми учні та їх вихователі. Вони й були натхненниками та організаторами цікавого дійства.


27.02.2009 11:03

„Доля” відвідала новий музей
Краще раз побачити, ніж десять разів почути чи почитати – у правдивості цієї поговірки переконалися учасники хору ветеранів, який діє при центрі соціальної, медичної та трудової реабілітації і має символічну назву „Доля”.


13.02.2009 18:18

У Сокирянах відбувся вечір-конкурс молодих сімейних пар до Дня Валентина
У Сокирянах відбувся вечір-конкурс молодих сімейних пар до Дня Валентина 13 лютого 2009 р. в районному будинку культури відбувся вечір-конкурс молодих сімейних пар до Дня святого Валентина. В журі конкурсу був запрошений заступник голови районної ради С.Горн.


15.01.2009 10:08

Свято Маланки (Щедрий вечір) та Василя (Старий Новий рік)
Свято Маланки (Щедрий вечір) та Василя (Старий Новий рік) 14 січня "малнка" прийшла в Сокирянський район з віншуванням та щедрівкою. На відміну від Святого вечора під час Щедрої вечері накривають багатий стіл, де переважають м'ясні страви. В деяких селах Сокирянщини, навіть кров'янки, які є традиційною новорічною стравою, називають “маланками”. Вдруге протягом зимових Святок готують кутю. Випікають і спеціальні хліби “Маланку” та “Василя”.


10.01.2009 11:32

Музей гончарства - перлина Буковини
Музей гончарства - перлина Буковини Рік, що відійшов лише вчора в історію, стане знаковим для жителів Коболчина. Тут сталася пам’ятна подія в культурно – мистецькому житті Сокирянського району та й усієї Буковини. У селі, яке споконвіку славиться гончарним мистецтвом, відкрито музей гончарства. За визначенням фахівців, цей музей за багатством і різноманітністю його експозицій буде чи не єдиним в Україні. А ще під час торжества відкриття музей назвали мистецькою перлиною Буковини.


Tеми