Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини району ( Культура )

15.05.2018 12:30

Громадські обговорення
Пропонується присвоїти Сокирянській музичній школі ім’я Мафтуляка Михайла Васильовича.


22.09.2014 15:48

Сокирянці побували на етнічному фестивалі у селі Наславча Окницького району
Сокирянці побували на етнічному фестивалі  у селі Наславча Окницького району Днями делегація Сокирянщини на чолі із заступником голови районної ради Сергієм Горном побувала у селі Наславча Окницького району (Республіка Молдова) на етнічному фестивалі «Єдність через багатогранність» на запрошення керівника району Іона Томая. Цьогорічний фестиваль традиційно об’єднав навколо себе фольклорні колективи представників всіх національностей, які проживають в Окницькому районі, в тому числі українців. Також на свято були запрошені колективи із Могилів-Подільського Вінницької області та Сокирянщини Чернівецької області. Наш край представляв народний аматорський оркестр народних інструментів Сокирянського районного будинку народної творчості та дозвілля під керівництвом Дмитра Шкваруна.


05.09.2014 11:37

В Сокирянському районі розпочався місячник популяризації бібліотек та бібліотечних послуг
В Сокирянському районі розпочався місячник популяризації бібліотек та бібліотечних послуг 30 вересня в нашій країні відзначається Всеукраїнський день бібліотек, який був заснований Указом Президента України від 14 травня 1998 року і засвідчує глибоку повагу народу до скарбниць духовних надбань людства, зібрання інтелектуальних і культурних цінностей української нації, підкреслює історичну роль духовного слова в житті суспільства. З нагоди цього свята в книгозбірнях Сокирянської ЦБС у вересні проходить традиційний місячник популяризації бібліотек та бібліотечних послуг «З книгою в майбутнє», мета якого – ознайомлення жителів району з бібліотекою, її послугами, можливостями. Бібліотеки району сьогодні є не тільки зберігачами друкованої продукції, а інформаційними, культурно-просвітницькими, дозвіллєвими закладами.


17.06.2014 17:11

Відбувся районний фестиваль «На крилах надії»
Відбувся районний фестиваль «На крилах надії» Сьогодні, 17 червня 2014 року, в районному будинку народної творчості та дозвілля відбувся районний фестиваль народної творчості «На крилах надії». Як повідомили у відділі культури районної державної адміністрації, головна мета фестивалю – підтримка талановитих людей з обмеженими фізичними можливостями і залучення їх до участі в культурно-мистецькому житті краю.


22.05.2014 18:37

В номінації декоративно-прикладне мистецтво Всеукраїнського конкурсу «Об’єднаємося ж, брати мої любі» перемогла учениця Сокирянської художньої школи
В номінації декоративно-прикладне мистецтво Всеукраїнського конкурсу «Об’єднаємося ж, брати мої любі» перемогла учениця Сокирянської художньої школи Підбито підсумки XIII Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаємося ж, брати мої!», присвяченого Шевченківським дням. В номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» перемогла учениця 2 класу Сокирянської художньої школи Катерина Манилюк, яка представила на суд журі гобелен «Горобина». Нагородження переможців конкурсу відбулося сьогодні, 22 травня, в Каневі на Чернечій горі біля могили Тараса Шевченка в рамках відзначення 153-ї річниці перепоховання поета. Грамоти та пам’ятні подарунки молодим талантам та їх наставникам вручав Міністр культури України Євген Нищук. Сокирянську художню школу на церемонії нагородження представляла педагог Катерини – Лариса Скаженюк.


22.05.2014 15:04

В районній бібліотеці відбулася літературна година з нагоди 153-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка
В районній бібліотеці відбулася літературна година з нагоди 153-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка

Сьогодні в Сокирянській районній бібліотеці відбулася літературна година «Шевченко – вічний, як народ», присвячена 153-й річниці перепоховання Тараса Шевченка. Відвідувачі бібліотеки познайомилися з маловідомими сторінками біографії великого українського поета, письменника, художника, фольклориста, етнографа, громадського та політичного діяча.


20.05.2014 18:51

Аматорський театр Сокирянського народного будинку народної творчості та дозвілля підтвердив звання народного
Аматорський театр Сокирянського народного будинку народної творчості та дозвілля підтвердив звання народного Сьогодні, 20 травня 2014 року, в рамках обласного фестивалю «Буковинська театральна весна» відбулася прем’єра вистави за п’єсою Івана Нагірняка «Камінь на серце» народного аматорського театру Сокирянського районного будинку народної творчості та дозвілля. Цей рік для аматорського театру ювілейний. 50 років тому, в 1964-у, колективу було присвоєно звання народного. І сьогодні самодіяльні актори успішно його захистили.


13.05.2014 11:09

Джерела наших оберегів
Джерела наших оберегів Під такою назвою проходить районний етнографічний фестиваль, який стартував минулого тижня в селі Василівка. Учасників фестивалю привітали начальник віділу культури районної державної адмністрації Раїса Горн та сільський голова Анатолій Зелений. Аматори Василівського будинку культури презентували глядачеві театралізоване дійство сільської клаки. Основна мета фестивалю – відродження, збереження та популяризація народних традицій, звичаїв, обрядів, своєрідності та самобутності місцевого автентичного фольклору. Організатори фестивалю – відділ культури районної державної адміністрації та районний будинок народної творчості та дозвілля.


18.02.2014 16:51

В Сокирянах відбувся районний конкурс читців, присвячений пам’яті Тараса Шевченка
В Сокирянах відбувся  районний конкурс читців, присвячений  пам’яті Тараса Шевченка

Сьогодні, 18 лютого, в районному будинку народної творчості та дозвілля відбувся традиційний районний конкурс читців, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. В конкурсній програмі взяли участь 27 аматорів художнього слова, які представили 21 клубну установу Сокирянщини.


13.02.2014 12:28

Відбулася нарада працівників галузі культури
Відбулася нарада працівників галузі культури 11 лютого 2014 року заступник голови Сокирянської районної ради Сергій Горн взяв участь в підсумковій нараді працівників культури. Серед запрошених були також начальник управління культури обласної державної адміністрації Іван Петрусяк, голова Сокирянської районної державної адміністрації Василь Козак, заступник голови районної державної адміністрації Богдан Банчук. Йшлося про підсумки роботи закладів культури району у 2013 році та завдання на 2014 рік. Нарада розпочалася з виступу начальника відділу культури райдержадміністрації Раїси Горн.


24.12.2013 12:36

УЧНІ СОКИРЯНСЬКОЇ ХУДОЖНЬОЇ ШКОЛИ ВІДЗНАЧИЛИСЯ У ОБЛАСНІЙ ВИСТАВЦІ "БУКОВИНСЬКИЙ РОЗМАЙ"
УЧНІ СОКИРЯНСЬКОЇ ХУДОЖНЬОЇ ШКОЛИ ВІДЗНАЧИЛИСЯ У ОБЛАСНІЙ ВИСТАВЦІ "БУКОВИНСЬКИЙ РОЗМАЙ" Вчора у Чернівцях, в Центрі культури «Вернісаж», відбулося закриття ХХХІІ обласної виставки робіт художніх шкіл та шкіл мистецтв «Буковинський розмай». Цьогоріч у виставці взяли участь 525 учнів художніх шкіл та шкіл мистецтв Буковини. Було представлено 903 роботи з живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва та інші. 44 учасника стали переможцями, в тому числі і учні Сокирянської художньої школи.


30.11.2013 16:51

АМАТОРСЬКІ КОЛЕКТИВИ СОКИРЯНЩИНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКІЙ АКЦІЇ «БУКОВИНСЬКИЙ ВІНОК КОБЗАРЕВІ»
АМАТОРСЬКІ КОЛЕКТИВИ СОКИРЯНЩИНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКІЙ АКЦІЇ «БУКОВИНСЬКИЙ ВІНОК КОБЗАРЕВІ» Сьогодні, 30 листопада, у Сокирянському районному будинку народної творчості та дозвілля відбулася культурно-мистецька акція «Буковинський вінок Кобзареві», приурочена до 200-річного ювілею Тараса Шевченка.


05.11.2013 12:11

ХОРОВИЙ КОЛЕКТИВ «ЛЮБИСТОК» З КОБОЛЧИНА – ЛАУРЕАТ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ІМЕНІ ПОРФИРІЯ ДЕМУЦЬКОГО
ХОРОВИЙ КОЛЕКТИВ «ЛЮБИСТОК» З КОБОЛЧИНА – ЛАУРЕАТ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ІМЕНІ ПОРФИРІЯ ДЕМУЦЬКОГО Минулого тижня в Києві завершився VII Всеукраїнський фестиваль-конкурс аматорських хорових колективів імені Порфирія Демуцького. Дипломом лауреата І ступеня Міністерства культури України та Національної всеукраїнської музичної спілки нагороджено народний аматорський колектив «Любисток» села Коболчин Сокирянського району під керівництвом заслуженого працівника культури України Івана Гончара.


01.06.2013 14:22

НА ГОСТИНИ ДО БІБЛІОТЕКИ
НА ГОСТИНИ ДО БІБЛІОТЕКИ Вчора, 31 травня, в бібліотеці села Михалкове у рамках творчого звіту «На гостину до бібліотеки» відбувся вечір «Диво дивне – пісня українська».


22.03.2013 15:18

В СОКИРЯНАХ ВІДКРИВСЯ БІБЛІОТЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ-ЦЕНТР
В СОКИРЯНАХ ВІДКРИВСЯ БІБЛІОТЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ-ЦЕНТР У четвер, 21 березня, в Сокирянській центральній районній бібліотеці відбулася презентація проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет програми «Бібліоміст».


Tеми