Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

02.09.2020 09:51

В школах і садочках діти мають їсти якісну збалансовану їжу  |  Освіта

На цьому наголосив голова районної ради Василь Козак на конференції педагогічних працівників району, яка нещодавно відбулась в районній державній адміністрації за участю голови районної державної адміністрації Ірини Антонюк, заступника голови районної державної адміністрації Олександра Янчака, начальника відділу освіти районної державної адміністрації Галини Рябко, керівника профспілкової організації працівників освіти району Анатолія Полонко, директорів та педагогів навчальних закладів, сільських голів.

Як повідомила начальник відділу освіти районної державної адміністрації Галина Рябко, питанню організації збалансованого та якісного харчування приділяється посилена увага. З метою впровадження в районі регіональної програми «Дітям Буковини – здорове харчування», керівниками закладів освіти розроблено  паспорти харчоблоків, які пройшли погодження в районному управлінні Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області. Як пояснює керівник вказаного управління Іван Лисий, затвердженими паспортами регламентовано низку аспектів, які сприяють суттєвому покращенню організації харчування дітей в закладах освіти. Зазначеними документами передбачено контроль за якістю харчових продуктів, оновлення харчоблоків, кухонного інвентарю, меблів та техніки, а також приміщень. Іван Миколайович зауважив, що завдяки злагодженій співпраці закладів освіти з районним управлінням Держпродспоживслужби, в напрямку покращення організації харчування дітей, в загальноосвітніх навчальних закладах та дошкільних установах району впроваджено багато позитивних змін, збалансовано меню, в окремих установах здійснено заміну кухонних меблів та інвентарю. Робота в даному напрямку триває. Голова районної ради Василь Козак вкотре наголосив на якості харчових продуктів, які надають підприємства-постачальники для приготування їжі дітям. «Директор школи повинен особисто контролювати, які продукти постачають дітям і в яких умовах вони транспортуються» - зазначив Василь Васильович.

Начальник відділу освіти районної державної адміністрації Галина Рябко повідомила, що обов’язковим безкоштовним гарячим харчуванням в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах району охоплено дітей пільгової категорії -  дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», а також дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних інклюзивних класах. Поряд з цим, за ініціативою голови районної ради Василя Козака, яку підтримали депутати районної ради, рішенням сесії Сокирянської районної ради від 07.11.2013 року №52/14-13, безкоштовно в закладах освіти району також харчуються діти, які проживають в сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах. «Ці діти повинні бути під особливою увагою вчителів та директора школи» - зазначив голова районної ради Василь Козак. «Директор і класний керівник повинні знати про проблеми цих дітей, їх потреби та бажання. Ви маєте особисто контролювати, щоб такі дітки щоденно отримували в школі гаряче харчування»  - наголосив Василь Васильович.

 

  • Автор:Виконавчий апарат районної ради

Tеми