Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

31.08.2020 15:48

Про новий національний стандарт системи ведення лісового господарства  |  Лісове господарство

Головною мотивацією лісової сертифікації є прагнення ДП «Сокирянське лісове господарство» отримати підтвердження високого рівня ведення лісового господарства від незалежної міжнародної організації, наблизити рівень екологічних, економічних та соціальних стандартів лісогосподарського виробництва до світових та отримати новітні знання та практичні навички ведення екологічно орієнтованого лісівництва.
Процес лісової сертифікації неперервний у часі та не завершується отриманням сертифікату, за час його дії (5 років) органом сертифікації щороку проводяться наглядові аудити. У зв’язку з цим наше підприємство постійно проводить консультації з третіми зацікавленими сторонами з питань, що стосуються важливих аспектів ведення лісового господарства.
30 березня 2020 року набув чинності новий FSC національний стандарт системи ведення лісового господарства для України FSC-STD-UKR-01-2019 (доступний за посиланням https://ua.fsc.org/download-box.1013.htm). У зв'язку з цим ДП "Сокирянське лісове господарство", як утримувач FSC сертифікату, задля збереження статусу сертифікованого підприємства впроваджує вимоги нового стандарту.
Просимо ознайомитись з наданою інформацією та, за наявності, надати зручним для Вас способом (особисто, електронною поштою чи Укрпоштою) нам свої обґрунтовані коментарі, пропозиції чи зауваження, іншу інформацію, документи (у тому числі картографічні), що можуть стосуватись наступних напрямків діяльності лісгоспу, що стосуються лісової сертифікації:
1)    розробки процедури вирішення спорів і надання справедливої компенсації щодо працівників, місцевих громад;
2)    наявності чи відсутності у місцевих громад законних та звичаєвих прав на землеволодіння у лісах;
3)    наявності чи відсутності у місцевих громад законних та звичаєвих прав на доступ до лісових ресурсів та послуг екосистем і користування ними;
4)    наявності чи відсутності у місцевих громад законних та звичаєвих прав та обов’язків, що застосовуються;
5)    докази підтримки цих прав і обов’язків (за наявності);
6)    території, права на які є предметом спорів між місцевими громадами, державними структурами;
7)    прагнення та цілі місцевих громад щодо господарської діяльності у лісах;
8)    визначення можливостей залучення місцевих громад, що сприяє їхньому соціально-економічному розвитку;
9)    визначення, уникнення та пом'якшення істотних негативних соціальних, екологічних та економічних впливів господарської діяльності;
10)     визначення місць особливого культурного, екологічного, економічного, релігійного або духовного значення у лісах, на які місцеві громади мають законні або звичаєві права; заходи з охорони цих місць;
11)    перелік деревних і недеревних ресурсів і послуг екосистем, які можуть посилювати і диверсифікувати місцеву економіку;
12)    визначення наявних аборигенних екосистем;
13)    виділення (оцінювання) особливих цінностей для збереження (ОЦЗ);
14)    визначення загроз ОЦЗ;
15)    розробки програм моніторингу змін стану ОЦЗ, особливо цінних для збереження територій (ОЦЗТ);
16)    ефективності заходів, проведених на ОЦЗТ.

У зв'язку зі стислістю строків, які відведені для впровадження вимог нового стандарту, для можливості врахування Ваших пропозицій, відповідь просимо надати у найкоротший термін. За відсутності у Вас коментарів, пропозицій чи зауважень, просимо повідомити нас на е-mail: soklisgosp@i.ua.

Адреса підприємства: 60221, Чернівецька обл., Сокирянський район, с. Шишківці, вул. Залізнична, 5В. Тел./факс (03739) 49-1-97, 49-3-37. E-mail: soklisgosp@i.ua.

Більше про лісову сертифікацію Ви можете дізнатись на веб-сайті представництва FSC в Україні http:/www.ua.fsc.org та безпосередньо у державному підприємстві "Сокирянське лісове господарство".
  • Автор:Т.в.о. директора ДП "Сокирянське лісове господарство" Олександр Чебан

Tеми