Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

31.07.2020 13:06

Ситуація з поширенням на території району коронавірусної інфекції, без перебільшення, дуже серйозна |  Охорона здоров'я

Про це повідомив заступник директора з лікувальної частини КНП «Сокирянська районна лікарня» Андріан Пижик, в ході засідання районної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка відбулась, сьогодні, за участю голови районної ради Василя Козака та першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Янчака.

Наразі, в інфекційному відділенні районної лікарні перебуває 14 осіб. З них 4 – мають позитивні результати тестування, у 3 осіб підозра не підтвердилась, 7 осіб очікують результатів. Серед хворих, які мають позитивні результати, одна людина перебуває на інвазивній дотації кисню. Як стало відомо в ході наради, ще двоє громадян з міста Сокиряни очікують госпіталізації до інфекційного відділення. Загалом, як зауважив Андріан Анатолійович, інфекційне відділення районної лікарні заповнене хворими на 100 відсотків, хоча підставою, для посилення карантинних обмежень та віднесення території до «червоної зони», є факт заповнення на 50 відстоків.

З кола осіб, які перебувають на лікуванні в інфекційному відділенні – 11 людей з міста Сокиряни, решту - з сільських населених пунктів.  З 5 людей, які потрапили до відділення 30 липня, 4 – з міста Сокиряни. Це дає підставу вважати, що ситуація з поширенням коронавірусної інфекції в районному центрі досить серйозна. За словами Андріана Пижика, враховуючи тенденцію росту хворих, які надходять до інфекційного відділення, можна констатувати, що вірус активно циркулює та передається. При цьому, керівництво Сокирянської міської ради проігнорувало запрошення, секретаря  районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, долучитись до спільного розроблення шляхів вирішення проблеми, що склалась. Жоден з керівників влади міста на засідання комісії не з’явився.

Відтак, комісією прийнято рішення рекомендувати Сокирянській міській раді вжити заходів з посилення карантинних обмежень на території міста. В першу чергу це стосується роботи ринків, закладів громадського харчування та торгівлі.

Окрім того, голова районної ради Василь Козак визначив завдання керівництву районних лікувальних установ посилити пропускний режим – приймати тільки екстрених та ургентних хворих, обмежити відвідування в стаціонарах, проводити обов’язковий температурний скринінг пацієнтам, забезпечити неухильне використання засобів персонального захисту та дезінфекторів.

В ході засідання комісії було відмічено недостатню роботу районного відділу лабораторних досліджень Державних установ «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», в напрямку запобігання поширенню коронавірусної інфекції територією району. Перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Янчак зауважив, що коло контактних осіб повинно встановлюватись невідкладно, та, в оперативному порядку, подаватись сімейним лікарям та правоохоронних органам - для здійснення контролю за дотриманням ними карантинних норм та обмежень.  «Не припустимо, щоб хворий був госпіталізований 27 липня, а контактних осіб встановлювали 30 липня» - зауважив Олександр Миколайович. Голова районної ради Василь Козак наголосив на персональній відповідальності кожного керівника дотичних служб, який буде безвідповідально ставитись до виконання своїх обов’язків в напрямку запобігання поширенню інфекції територією району.

Окрім того, керівники районної влади наголосили на необхідності тісної співпраці правоохоронних органів, сімейних лікарів та органів місцевого самоврядування в напрямку забезпечення вимог умов самоізоляції особами, які повернулись з-за кордону. Самоізоляції повинні дотримуватись всі громадяни, які повернулись до району, не залежно від того, з якої країни вони прибули. Також, наголошено на необхідності дотримання санітарних норм перевізниками району.  

 

 

 

  • Автор:Виконавчий апарат районної ради

Tеми