Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

30.07.2020 16:19

В районі вживаються заходи, спрямовані на запобігання виникненню пожеж |  Надзвичайні ситуації

Комплекс заходів щодо запобігання виникненню пожеж на території району обговорено на засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулось нещодавно за участю голови районної ради Василя Козака та голови районної державної адміністрації Ірини Антонюк.

За інформацією керівника Сокирянського РВ Управління ДСНС України в Чернівецькій області Сергія Селезньова, від початку року на території району зафіксовано 69 пожеж. В порівнянні  до аналогічного періоду минулого року кількість пожеж збільшилась. 18 пожеж виникло у житловому секторі, решта – в природних екосистемах. Як зауважив Сергій Макарович, основною причиною вогняної стихії в лісових масивах є людський фактор. На жаль, відпочиваючі здебільшого не усвідомлюють, що не загашене багаття, чи тліючий недопалок можуть призвести до пожежі в лісі та величезних втрат. На щастя,  в поточному році пожежі не мали людських жертв, однак, завдали значних матеріальних збитків. За підрахунками фахівців сума спричинених вогняною стихією втрат сягає понад два мільйони гривень.

Голова районної ради Василь Козак звернув увагу на те, що високий ризик виникнення пожеж є також на стихійних сміттєзвалищах, а також на полях де нині йдуть жнива. Скошені ниви та суха трава, в поєднанні з високою температурою повітря, можуть бути причиною великих пожеж. Відтак, з метою запобігання виникненню вогняної стихії, голова районної ради Василь Козак дав доручення профільним службам  заземлювати стихійні сміттєзвалища, а також відорати краї лісових масивів, які межують з сільськогосподарськими угіддями.

Голова районної державної адміністрації Ірина Антонюк наголосила, що особливий контроль має здійснюватись за місцями масового відпочинку людей, особливо в лісах. Ірина Валеріївна наголосила, що хаотичне розведення багаття в лісі – неприпустиме, та доручила ДП «Сокирянське лісове господарство» спільно з представниками  Сокирянського РВ Управління ДСНС України в Чернівецькій області та районного відділу поліції здійснювати контроль в даному напрямку. Окрім того, звернула увагу на необхідність проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи, як безпосередньо з населенням так і через засоби масової інформації, щодо недопущення виникнення пожеж у лісі, а також дій у разі виявлення загорання.

  • Автор:Виконавчий апарат районної ради

Tеми