Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

17.07.2020 12:34

Відбулось засідання Музейної ради Сокирянського історичного музею |  Уроки історії

Нещодавно, на базі Сокирянського історичного музею, відбулось засідання Музейної ради – постійно-діючого консультативно-дорадчого органу, створеного з метою визначення пріоритетних напрямів формування та реалізації музейної політики в районі, а також сприяння збереженню, популяризації та експонуванню історичних, мистецьких і культурних пам’яток Сокирянщини.

На засіданні ради, яке відбулось за участю начальника відділу культури, молоді та спорту районної державної адміністрації Раїси Горн,  членів Національної спілки журналістів України Олександра Чорого та Катерини Тищенко, завідуючої дитячою бібліотекою Тетяни Іконєн, директора Сокирянського районного будинку народної творчості та дозвілля Орисі Петришеної, в.о. директора та екскурсовода Сокирянського історичного музею Наталії Гладкої та Ірини Трачук, обрано керівні органи оновленого складу Ради, а також голову. Головою Музейної ради при Сокирянському історичному музеї одноголосно обрано Олександра Чорного – письменника, краєзнавця, фольклориста, заслуженого журналіста України. 

В ході засідання Музейної ради, обговорено питання проведення культурно – мистецького проєкту «Сокирянщина в світлинах», який стартує сьогодні, 17 липня. Проєктом передбачається збір старовинних фотознімків людей, будівель, краєвидів, техніки та обладнання, які мають історичну цінність та є унікальним свідченням особливостей свого часу. Всі, хто має такі фотографії може надати їх районному історичному музею, або ж редакції районної газети «Дністрові зорі». В подальшому з фотознімків буде сформовано виставку, яка займе своє особливе місце в Сокирянському історичному музеї.

Окрім того, членами Музейної ради внесено пропозицію, в рамках відзначення 10-ї річниці утворення Сокирянського історичного музею, яка відзначатиметься в серпні наступного року, провести в населених пунктах акцію «День історичного музею» - дні музеїв, тематичні зустрічі та заходи на базі музейних установ району.

Також, запропоновано провести опитування жителів району про найцікавіші історико-культурні пам’ятки, які ляжуть в основу інформаційно-рекламного буклету «Сім Див Сокирянщини».

 

 

 

  • Автор:Виконавчий апарат районної ради

Tеми