Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

16.07.2020 10:36

Україна відзначає 30 річницю ухвалення Декларації про державний суверенітет  |  Уроки історії

Сьогодні, 16 липня, Україна відзначає 30-ту річницю прийняття Декларації про державний суверенітет України.

16 липня 1990 року 355 депутатів Верховної Ради Української РСР прийняли Декларацію про державний суверенітет України – важливий державно-правовий акт, покликаний гарантувати національні інтереси народу України.

У вказаному документі закріплювались загальнолюдські цінності та бачення майбутнього України. Декларувалось, що Українська РСР є суверенною національною державою з власним громадянством, а Український народ – єдиним джерелом влади. Декларація закріплювала право на державний бюджет, свою грошову одиницю та власні Збройні сили. Верховна Рада постановляла, що від імені народу України може виступати тільки вона.

Державотворчий акт складався з 10 розділів, в яких детально окреслювались основи державного, політичного та економічного ладу України.

Декларація про державний суверенітет визначила республіканську форму правління, визначила суверенітет України як «верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах». Територія держави в існуючих кордонах проголошувалася недоторканною.

Незважаючи на те, що прийнятий документ не одержав статусу конституційного акта, Декларація започаткувала процес новітнього державотворення в Україні, створила правові передумови для ухвалення 24 серпня 1991 Акта проголошення незалежності України.

  • Автор:Виконавчий апарат районної ради

Tеми