Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

01.07.2020 13:20

З 1 липня виборець може змінити виборчу адресу поза місцем офіційної реєстрації  |  Вибори

За повідомленням відділу ведення Державного реєстру виборців Сокирянської районної державної адміністрації, 1 липня 2020 року вступає в силу постанова Центральної виборчої комісії  від 18 травня 2020 року №88 “Про Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців", що дозволяє змінити виборцю за власною ініціативою виборчу адресу поза місцем офіційної реєстрації. Згідно постанови, за вмотивованим зверненням виборця, відділ ведення Державного реєстру виборців може визначити іншу виборчу адресу виборця, ніж ту, за якою зареєстровано його місце проживання.

Для зміни виборчої адреси необхідно подати заяву до відділу ведення Державного реєстру виборців в паперовій або електронній формі. Заява в паперовій формі може бути подана виборцем особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства. Заява в електронній формі може бути надіслана виборцем за підписом, прирівняним до власноручного підпису згідно Закону України "Про електронні довірчі послуги" (кваліфікований електронний підпис), з використанням мережі Інтернет. Така заява повинна містити адресу електронної пошти, на яку виборцю може бути надіслано повідомлення про результати розгляду заяви.

Для того, щоб подати заяву громадянину необхідно пред’явити паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України. У разі подання заяви в паперовій формі уповноваженою особою нею пред’являється документ, що посвідчує особу, а також довіреність, видана виборцем і посвідчена в установленому законодавством порядку.

 До заяви виборець додає копію документа, що підтверджує його фактичне проживання за вказаною ним адресою, а саме:

договір найму (оренди) житла за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою;

виданий органом державної влади чи органом місцевого самоврядування документ, що засвідчує здійснення виборцем підприємницької діяльності;

документ, що підтверджує право власності на житло ;

довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

документ, що засвідчує здійснення виборцем догляду за особою, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду;

документ, що засвідчує перебування виборця у шлюбі або у родинних відносинах з особою, місце проживання якої зареєстроване за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою (наприклад, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження, судове рішення про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами тощо).

Заява може бути подана у будь-який час, але не пізніше ніж на пʼятий день з дня початку виборчого процесу. Змінити свою виборчу адресу можна з 1 липня до 9 вересня включно. Поза виборчим процесом виборець може звернутися до відділу ведення Реєстру з новою заявою не раніше ніж через 180 днів після дати внесення до Державного реєстру виборців останньої зміни своєї виборчої адреси.

Слід зауважити, що мова йде не про заяви щодо тимчасової зміни місця голосування.

Заяву в електронній формі можна заповнити на сайті Державного реєстру виборців в інтернеті (www.drv.gov.ua) в сервісі “Кабінет виборців”.

Заява в паперовій формі подається до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем фактичного проживання (за адресою, на яку змінюватиметься поточна виборча адреса виборця). Для жителів Сокирянського району: м.Сокиряни вул. Шевченка, 3, 3-й поверх, каб. 46, 47, (тел.:2-29-67)

 

 

 

  • Автор:Виконавчий апарат районної ради

Tеми