Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

20.12.2017 09:47

Сокирянська ОДПІ інформує з питань податкового, митного законодавства, єдиного внеску, про діяльність інспекції за листопад поточного року |  Повідомлення податкової інспекції

Впродовж якого терміну  податковий агент  перераховує ПДФО до бюджету з виплачених доходів?

Фахівці фіскальної служби у Чернівецькій області зазначають, що відповідно до п. п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПКУ.

Згідно з п. п. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 ПКУ податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування податку до бюджету.

Відповідно до п. п. 168.1.4 п. 168.1 ст. 168 ПКУ якщо оподатковуваний дохід надається у не грошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом трьох банківських днів з дня що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).

Враховуючи вищевикладене, податок на доходи фізичних осіб сплачується податковими агентами під час виплати оподатковуваного доходу платнику податку або у разі виплати доходу готівкою з каси чи у не грошовій формі, протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).

 

Відомості  про застраховану особу, що підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню зберігаємо 75 років

У Сокирянській ОДПІ  нагадують, що згідно з ст. 13 розділу І Закону України від 22 травня 2003 року №851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» термін зберігання електронних документів на електронних носіях інформації повинен бути не меншим від строку, встановленого законодавством для відповідних документів на папері.

Разом з тим статтею 8 Закону України від 16 липня 1999 року №996-XІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» передбачено, що на власника або уповноважений орган (посадову особу), який здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів, покладено відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років.

Перелік типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів затверджений наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 №578/5 (далі - Перелік №578/5).

Відповідно до ст. 678 п. 7.1 глави 7 розділу І Переліку №578/5 строк зберігання відомостей про застраховану особу, що підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (з 2011 року – Звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованих страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (персоніфікований облік)) становить 75 років.

 

Закрили об’єкт оподаткування – подайте форму 20-ОПП

Згідно з п. 8.1 розділу VIIІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 №462) (далі – Порядок), платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку у порядку, встановленому цим розділом.

Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати повідомлення за формою №20-ОПП засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством (п. 8.4 розд. VIII Порядку).

При закритті об’єкта оподаткування, об’єкта, пов’язаного з оподаткуванням або через який провадиться діяльність, у тому числі внаслідок припинення діяльності платника податків, повідомлення за формою №20-ОПП подається з оновленою інформацією про такий об’єкт, при цьому розділ 3 повідомлення за формою №20-ОПП заповнюється одним рядком наступним чином:

- у графі 2 «Код ознаки надання інформації» вказується значення «6 - закриття об’єкта оподаткування»;

- графи 3-10 заповнюються згідно з пам’яткою для заповнення розділу 3 повідомлення за формою № 20-ОПП, передбаченою у додатку до повідомлення за ф. № 20-ОПП;

- графа 11 не заповнюється.

При закритті об’єкта оподаткування, об’єкта, пов’язаного з оподаткуванням або через який провадиться діяльність, повідомлення за формою №20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, який закрито, подається протягом 10 робочих днів після його закриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

 

Сокирянською  ОДПІ за січень – листопад  2017 року забезпечено  284 052,1 тис. грн. податків і зборів до Зведеного бюджету

За січень – листопад 2017 року надходження до Зведеного бюджету склали 284 052,1 тис. грн. податків та зборів, що перевищило  минулорічні надходження  на  86 844,8 тис.грн.

Найбільшими за обсягами є податок з  доходів фізичних осіб, податок на додану вартість, плата за землю та акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання  роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Податку на доходи з фізичних осіб платниками сплачено 136 814,2 тис.грн., що на  47 888,1  тис.грн. перевищило  минулорічні надходження.

По податку на додану вартість до Державного бюджету надійшло 47 950,2 тис.грн.

Акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів до місцевих бюджетів надійшло 6 838,7 тис.грн., що  менше  минулорічних надходжень  на  10 376,3 тис.грн.

Надходження земельного податку та орендної плати за землю склали 27 746,0 тис.грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року обсяг надходжень збільшився на 4 363,9 тис.грн.  До місцевої скарбнички додаткового надійшло 13 423,6  тис.грн.

На Сокирянщині страхувальники сплатили понад  147  мільйонів  гривень єдиного внеску

Протягом січня-листопада поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування становило 147,7 мільйонів гривень. Додаткові надходження склали  26,9 млн. гривень. Про це повідомили в Сокирянській ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області.

У листопаді поточного року надійшло 15,0 млн. грн. єдиного соціального внеску. Виконання індикативного показника склало 140,6 відсотків. Додатково надійшло  4,3 млн. гривень.

Майже 137 млн. грн. ПДФО сплатили платники Сокирянщини

З початку 2017 року до Зведеного бюджету надійшло 136,8 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Це на 47,9 млн. грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

При цьому, за листопад 2017 року забезпечено надходження  в сумі  14,4  млн. грн. ПДФО.

Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів . Так, за 11 місяців 2017 року місцеві скарбниці Сокирянщини  отримали 102,6 млн. грн. цього податку, що на 35,9 млн. грн. більше, ніж торік. До державного бюджету надходження склали 110,8 млн. грн.

Платники податків Сокирянської  ОДПІ на потреби української армії направили понад 10 млн.грн. військового збору

З початку 2017 року платники податків, які перебувають на обліку Сокирянської ОДПІ сплатили 10,6 млн.грн. військового збору. В порівнянні з січнем-листопадом минулого року надходження збільшилися на 3  млн.грн.

Нагадаємо, військовий збір запроваджено з 3 серпня 2014 року.

Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і іноземні доходи, нерезиденти з доходами, отриманими в Україні, та податкові агенти.

Ставка податку – 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування (загальний місячний або річний оподатковуваний дохід). Військовий збір у повному обсязі перераховується до Державного бюджету.

 

Про надання адміністративних послуг Сокирянською ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області

За 11 місяців 2017 року Центр обслуговування платників Сокирянської ОДПІ  надав близько 10000 адміністративних послуг.

Так, за січень-листопад поточного року найбільш запитуваними серед адмінпослуг були послуги з видачі карток платника податків 4322, довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами Державної фіскальної служби України – їх отримали понад 88 громадян. Слід зауважити, що понад 670 платників звернулися за отриманням витягу з реєстру платників єдиного податку, більше 373 громадян виявили бажання стати платниками єдиного податку,

Також, за січень-листопад 2017 року 60 суб’єктів господарської діяльності скористались послугами з реєстрації РРО, 471 суб’єкт підприємницької діяльності здійснив реєстрацію книжок обліку розрахункових операцій та 388 - книг обліку доходів та книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку.

 

  • Автор:В.о. начальника ОДПІ Гладка А.В.

Tеми