Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація
  • SiteHeart

Сокирянський район

Новини

19.05.2017 12:55

Місцева прокуратура інформує |  Повідомлення органів прокуратури

  Законодавчі зміни  щодо повноважень органів прокуратури  у сфері захисту  прав громадян та розгляду звернень

  Верховною  Радою України 02.06.2016 прийнято Закон України   "Про внесення змін до  Конституції України (щодо правосуддя), який набрав чинності  з 30.09.2016 року.

  Що входить до повноважень  прокуратури

 У статті  131-1  Конституції  України  визначено наступні функції прокуратури:
 - підтримання  публічного обвинувачення  в суді;
 - організація і  процесуальне керівництво досудовим  розслідуванням, вирішення  відповідно до закону  інших питань  під час кримінального провадження, нагляд  за негласними  та іншими слідчими і розшуковими  діями органів правопорядку;
 - представництво інтересів держави  у суді  у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
 На прокуратуру не можуть  покладатися  функції, не передбачені  Конституцією України.

    Існуюча ситуація 

 
Упродовж  4 місяців  2017 року  за належністю  до інших відомств    скеровано  49 звернень  або  кожне п'яте.  Більша частина  не належала до компетенції органів  прокуратури, тому  відповідно до вимог  ст.7 Закону України "Про звернення громадян" у 5-денний термін  скеровані для розгляду  по суті  за належністю відповідному органу чи посадовій особі.

 У таких випадках  громадянин втрачає час на вирішення  своїх питань, а органи прокуратури витрачають  зайві час та бюджетні  кошти  на направлення звернення  за належністю.

  Зверніть увагу!
 
 
Прійняті  органами  державної влади, місцевого самоврядування, контролюючими та іншими органами, підприємствами, установами та організаціями або їх  посадовими  особами рішення  за зверненнями громадян можуть бути оскаржені до відповідного органу вищого рівня або до суду.
 Крім того, у судовому порядку можуть бути вирішені практично всі спори, які виникають у суспільних відносинах, а також оскаржені рішення дії чи  бездіяльність суб'єктів владних повноважень, якими порушені права, свободи  та інтереси громадян.
 Допомогти  громадянам у захисті прав та інтересів, у тому числі вирішенні своїх спорів у судах, покликана система  надання безоплатної правової допомоги (Закон України "Про безоплатну правову допомогу").
 На території Чернівецької області  створено Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також Чернівецький  місцевий  центр з надання  безоплатної вторинної правової допомоги.
 Окрім цього створено Кельменецький  місцевий центр з надання  безоплатної вторинної правової допомоги, до якого вхожять Новодністровське, Сокирянське, Хотинське бюро правової   допомоги.
 

  • Автор:Керівник Кельменецької місцевої прокуратури молодший радник юстиції П. Руснак

Tеми