Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

19.02.2016 16:59

Про вибори старости у селах Коболчин та Шишківці |  Діяльність органів місцевого самоврядування

Сокирянському міському

голові Равлику В.С.

 

Шановний Василю Степановичу,

До Сокирянської районної ради надходять непоодинокі звернення, в яких порушуються питання, що перебувають у виключній компетенції Сокирянської міської ради, її виконкому та міського голови.

Зокрема, відповідно до частини 6 статті 14 Закону України «Про місцеві вибори», Сокирянська міська рада повинна призначити перші вибори старости в с.Коболчин. За інформацією, що оприлюднюється Центральною виборчою комісією, вибори старост в найближчий час призначені або вже відбулися майже в 70 селищах і селах, а коли будуть обирати старосту в с.Коболчин - невідомо.

Законом України «Про доступ до публічної інформації», іншими законодавчими актами передбачено, зокрема, порядок оприлюднення проектів документів, нормативно-правових та інших актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування, умови набуття їх чинності. Разом з тим, від певного періоду діяльність Сокирянської міської ради та її виконкому носить «закриту форму»: на офіційному сайті міської ради, в міській газеті не оприлюднюються проекти рішень, прийняті документі, що викликає відверте здивування.

З метою уникнення зайвих непорозумінь прошу роз’яснити офіційну позицію з порушених питань.


  

 На №02-01 -33/10 від 29.01.2016р.

Голові Сокирянської районної

ради    Козаку В.В.

Шановний Василю Васильовичу!

Довожу до Вашого відома, що з питань, порушених Вами у листі до Сокирннської міської ради ні «непоодиноких», пі одиноких звернень не надходило. У випадку появи таких звернень у подальшому, пропоную направляти заявників до Сокирннської міської ради, щоб останні мази можливість отримувати офіційну відповідь «з перших уст».

Дійсно, відповідно до частини 6 етапі 14 Закону України «Про місцеві вибори», перші вибори старости призначаються радою об’єднаної територіальної громади. Однак, зазначеною статтею закону не передбачено терміни призначення таких виборів.

Вибори, що уже відбулися або призначені у 70 селах і селищах це лише 1 1% від загальної кількості об’єднаних сіл і селищ України. В інших 89% сіл і селищ питання виборів старост (до яких належить і с. Коболчин) є відкритим. До речі, вибори старости села Коболчин - це внутрішнє питання Сокирянської міської об’єднаної територіальної громади, до якого жодного стосунку ні Сокирянська районна рада і Ви особисто не маєте (читайте етап і 43, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні). Тим паче, що саме ця об’єднана громада шляхом волевиявлення на місцевих виборах 35 жовтня 2015 року не дозволила Вам обійняти посаду її голови.

Твердження щодо «закритої форми» діяльності Сокирянської міської ради та її виконавчого комітету не відповідає дійсності з наступних причин:

копії усіх протоколів пленарних засідань Сокирянської міської ради, її виконавчого комітету оприлюднені шляхом розміщення в районній бібліотеці, де будь-хто має можливість ознайомитися із зазначеними документами;

внаслідок суто технічних причин, проекти рішень, рішення міськради і міськвиконкому тимчасово оприлюднювалися на сайті gromady.cv.ua;


станом на 02.02.2016 2016 р. роботу офіційного інформаційного  порталу міста  Сокиряни відновлено.

            Варто наголосити, що "непорозуміння "    -   це   (  за  словником)  недостатнє, неправильне розуміння  чого небудь.

Переконаний, що прочитавши цього листа  Вам усе стане зрозумілим. Отже вести мову про "зайві"  непорозуміння зовсім недоречно.


                           Міський голова                                                                          В.Равлик                                                          Вашковецькому сільському

                                                                                             голові  Романенко В.В.

 Шановний Валерію Васильовичу,

до Сокирянської районної ради надходять непоодинокі звернення, в яких порушуються питання, що перебувають у виключній компетенції Вашковецької сільської ради, її виконкому та сільського голови.

Зокрема, відповідно до частини 6 статті 14 Закону України «Про місцеві вибори», Вашковецька сільська рада повинна призначити перші вибори старости в с.Шишківці. За інформацією, що оприлюднюється Центральною виборчою комісією, вибори старост в найближчий час призначені або вже відбулися майже в 70 селищах і селах, а коли будуть обирати старосту в с.Шишківці - невідомо.

Також, змушені звернути увагу на те, що Законом України «Про доступ до публічної інформації», іншими законодавчими актами передбачено, зокрема, порядок оприлюднення проектів документів, нормативно-правових та інших актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування, умови набуття їх чинності.

З метою уникнення зайвих непорозумінь прошу роз’яснити офіційну позицію з порушених питань.

Голова районної ради                                                                     В.Козак


                                                                                                       Голові   Сокирянської районної
                                                                                                                    ради Козаку В.В.

На Ваше звернення від 03 лютого 2016 року №02.01-43 10 щодо призначення перших виборів старости с.Шишківці та порядку оприлюднення документів Вашковецько; сільської ради, виконавчий комітет сільської ради повідомляє наступне:

Згідно з частиною першою статті 68 Закону України «Про місцеві вибори» витрати на підготовку і проведення чергових, позачергових та перших виборів депутатів, сільських, селищних, міських голів здійснюються за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджет) України. Усі інші види місцевих виборів проводяться за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів.

Частиною сьомою статті 69 зазначеного Закону визначено, що фінансування діяльності виборчих комісій здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Так, за змістом пункту 14 Порядку фінансування виборчих комісій під час підготовки і проведення місцевих виборів, затвердженого постановою Кабінет) .Мініс , і: України від 14 вересня 2015 року .№700. витрати па підготовку і проведення перших виборів старост здійснюються територіальними виборчими комісіями за рахунок копии відповідних місцевих бюджетів.

Оскільки, у даний час немає відповідних коштів для організації і проведення перших виборів старости с.Шишківці, такі видатки будуть передбачені > плані асигнувань загального фонду місцевого бюджету для підготовки і проведення відповідних виборів з урахуванням видатків дільничних виборчих комісій, за рахунок перевиконання дохідної частини сільського бюджету у II кварталі 2016 року.

Після цього, у відповідності до ч.4-6 Закону України «Про місцеві вибори». Вашковецькою сільською радою буде прийнято рішення про проведення перших виборів старости с.Шишківці, яке входить до складу Вашковецької об'єднаної територіальної громади.

Що стосується оприлюднення проектів рішень сесії, рішень виконавчого комітету, розпоряджень сільського голови, інших актів Вашковецької сільської ради виконавчий комітет повідомляє, що з їхнім змістом можна ознайомитися на сайті «Території!.іьні громади Чернівецької області» за посиланням http://gromady.cv.ua/ sk/ rada/ 197/.

Сільський голова                                                             В.Романенко  • Автор:Пресслужба районної ради

Tеми