Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

05.09.2014 11:37

В Сокирянському районі розпочався місячник популяризації бібліотек та бібліотечних послуг |  Культура

30 вересня в нашій країні відзначається Всеукраїнський день бібліотек, який був заснований Указом Президента України від 14 травня  1998 року і засвідчує глибоку повагу народу до скарбниць духовних надбань людства, зібрання інтелектуальних і культурних цінностей української нації, підкреслює історичну роль духовного слова в житті суспільства.

З нагоди цього свята в книгозбірнях Сокирянської ЦБС у вересні проходить традиційний місячник популяризації бібліотек та бібліотечних послуг «З книгою в майбутнє», мета якого – ознайомлення жителів району з бібліотекою, її послугами, можливостями. Бібліотеки району сьогодні є не тільки зберігачами друкованої продукції, а інформаційними, культурно-просвітницькими, дозвіллєвими закладами. В своїй роботі вони використовують різноманітні форми і методи, в тому числі сучасні інформаційні технології. Адже у 24-х бібліотечних установах району є 23 комп’ютери та 22 апарати копіювальної та множильної техніки, що надає можливість відвідувачам отримувати інформацію для роботи, навчання, дозвілля.

Особливу увагу працівники книгозбірень приділяють питанню патріотизму. Зокрема, наші установи не стояли осторонь національно-патріотичних, протестних акцій під час Революції гідності та трагічних подій на Майдані у Києві. Були створені полички та куточки пам’яті героїв Небесної сотні, де також знайшли своє відображення сьогоднішня ситуація в країні та події в зоні антитерористичної операції на сході України, героїзм і мужність українських військових, а також самовідданість наших співвітчизників, які допомагають армійцям захисним спорядженням та провізією, приймають у себе вимушених переселенців.   

Важливими є популяризація кращих надбань української літератури та краєзнавча робота. Так, в ЦБС вже третій рік проходять творчі звіти бібліотек перед населенням, майстер-класи, учасниками та запрошеними на них є громада села, актив бібліотеки, видатні, талановиті люди села, району, майстри пера Сокирянщини. Мають попит у читача твори місцевих авторів, зокрема, Івана Нагірняка, Олександра Чорного, Ірини Швець, Інни Руснак, Інни Багрійчук, за участі яких в бібліотеках району проводились літературно-творчі зустрічі, презентації книг.

Великою популярністю у читачів користуються зібрані бібліотечними працівниками та узагальнені матеріали, зокрема, «Історії культових споруд Сокирянщини», «Славетні земляки краю», «Історія та сучасність населених пунктів Сокирянського району», «Про нашу історію: Легенди та перекази Сокирянського краю», «Люди мистецтва нашого краю», «Історії створення бібліотек Сокирянського району», «Пам’ятники, пам’ятні знаки, пам’ятні місця Сокирянщини».

Жодна мистецька акція села, району, області не обходиться без участі бібліотечних працівників. А це є дні села, новорічно-різдвяні свята, благодійні та етнографічні фестивалі, районні та обласні фестивалі народної творчості. Працівники Сокирянської централізованої бібліотечної системи беруть активну участь і в обласних бібліотечних конкурсах на кращу сільську установу. Так одним із переможців даного конкурсу була бібліотека-філія села Романківці.

Книгозбірні останнім часом змінюють своє обличчя на краще,  як всередині, так і зовні. Завдяки проведеним ремонтам, придбанню сучасних меблів покращились умови праці в центральній та дитячій  бібліотеках, бібліотеках-філіях сіл Романківці, Шишківці, Білоусівка, Коболчин, Ожеве, Гвіздівці, Василівка, Кулішівка, Сербичани.

Бібліотекарі Сокирянщини живуть справами своїх читачів. Кожен новий візит дарує радість спілкування, мудрі поради і бібліотечний затишок.

 

  • Автор:Валентина ВЕРЕГА, директор Сокирянської централізованої бібліотечної системи.

Tеми