Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

02.09.2014 17:46

Сокирянщина попрощалася з Іваном Нагірняком  |  Слово на спомин

Вчора, 1 вересня, помер знаний в Україні буковинський письменник, поет, драматург, журналіст Іван Семенович Нагірняк.

Сокирянська районна рада глибоко сумує з приводу смерті Івана Семеновича Нагірняка і висловлює щирі співчуття його родині та близьким.  

Іван Семенович Нагірняк народився 25 березня 1949 року в селі Ломачинці Сокирянського району. Після закінчення школи працював помічником майстра на тракторній бригаді в рідному селі. В 1967 році вступив до Київського політехнікуму зв’язку. Під час служби в армії у військовій газеті друкує власні вірші. Журналістську діяльність розпочинає у 1973 році в Сокирянській районній газеті «Дністрові зорі». Потім працює в Глибоцькій районній газеті, а з 1981 року – кореспондент багатотиражної газети у місті Новодністровськ.

Закінчив факультет журналістики Львівського державного університету м. Івана Франка (1974-1980).

Іван Семенович співпрацював з обласними газетами «Молодий буковинець», «Буковина» та «Буковинське віче».

Він автор більше 20-ти книг, зокрема, «Новодністровськ засвічує вогні», «Мелодія давньої юності», «Прозріння», «Долі врожаями колосяться. До 40-річчя заснування Сокирянського вищого професійного училища», «Жіноча доля», «Сповідь», «Озирнися з Гострої Скали», «Перевесла». Співавтор книги «Душі і серця зоря висока: штрихи до портрета письменника, голови Чернівецької обласної організації НСПУ Василя Васкана».

Член Національної спілки журналістів України (1979), Національної спілки письменників України (2003). Почесний громадянин рідного села Ломачинці та міста Новодністровськ (2000). Дипломант другого Всеукраїнського конкурсу радіоп'єс «Відродження забороненого жанру» (2008), IX Всесоюзного конкурсу п'єс та пісенної лірики про кохан­ня «Коронація слова - 2009».

Лауреат Всеу­країнської літературної премії ім. Михайла Чабанівського (2007), обласної літературно-мистецької премії ім. Сидора Воробкевича (2007), обласної літературної премії ім. Дмитра Загула (2012).

  • Автор:Прес-служба районної ради.

Tеми