Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

27.08.2014 17:08

На серпневій конференції педагогічних працівників району  |  Освіта

 Сьогодні, 27 серпня 2014 року, заступник голови районної ради Сергій Горн взяв участь в серпневій конференції педагогічних працівників району. Також серед запрошених були заступник голови районної державної адміністрації Богдан Банчук, перший заступник голови районної державної адміністрації Олексій Бойко, керівник апарату районної державної адміністрації Любов Степаненко. На початку конференції її учасники хвилиною мовчання вшанували Героїв Небесної Сотні та загиблих в зоні АТО на сході України.

Про стан та підготовку шкільних та дошкільних закладів до нового навчального року, підсумки діяльності та завдання освіти інформувала  начальник управління освіти, молоді та спорту освіти районної державної адміністрації Галина Рябко.

Як було відзначено, у Сокирянському районі сформована мережа навчальних закладів, яка в основному задовольняє потреби громадян в отриманні якісної освіти. З метою забезпечення освітніх послуг протягом 2013-2014 навчального року в районі здійснено діяльність по  збереженню  мережі освітніх закладів району, яка складається з 41 навчального закладу. З них: 2 школи нового типу (Романковецька та Сокирянська гімназії), 10 загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів, 2 загальноосвітні навчальні заклади І-ІІ ступенів, 10 навчально-виховних комплекси; 14 дошкільних навчальних закладів, 2 позашкільних навчальних заклади: районний центр творчості дітей та юнацтва, Романковецька комплексна ДЮСШ; 1 вечірня (змінна) школа ІІ-ІІІ ст. при Сокирянській ВК №67.  

На підставі рішення районної ради від 07 листопада 2013 року № 54/14-13 «Про затвердження договорів між сільськими радами району та Сокирянською районною радою» затверджено угоди між районною та сільськими радами щодо делегування повноважень на утримання управлінням освіти, молоді та спортом ДНЗ сіл Гвіздівці, Коболчин, Романківці.

У 38 загальноосвітніх та дошкільних закладах освіти  району навчалося і виховувалось  6697  дітей шкільного та дошкільного віку,  працювало 1263 педагогів, вихователів  та обслуговуючого персоналу.

Чималу увагу у своїй доповіді начальник управління освіти, молоді та спорту освіти районної державної адміністрації Галина Рябко приділила питанню із забезпечення якісної і доступної дошкільної освіти. За її словами,  протягом 2013-2014 навчального  року було вжито дієвих заходів щодо розвитку та поліпшення якості дошкільної освіти та підвищення професійної компетентності педагогічних працівників. В районі функціонує 14 дошкільних навчальних закладів та 10 навчально-виховних комплексів, в яких виховується 1629 дітей. Всі вони знаходяться у комунальній власності і розраховані на 1768 місць (місто - 396, село – 1372). Впродовж 2008-2014 років в Сокирянському районі було реорганізовано 10 ЗНЗ в НВК (в 4-х населених пунктах с. Новоолексїївка, с.Кулішівка, с.Братанівка, с.Лопатів ДНЗ взагалі не функціонували (93 додаткових місць)). Цьогоріч таку реорганізацію заплановано в Ожівському та Олексіївському навчальних закладах.  Показник охоплення дошкільним навчанням та вихованням п’ятирічних дітей через систему дошкільних навчальних закладів в районі становить 100 відсотків (520 дітей): 111 дітей у міських ДНЗ, 409 – у сільських ДНЗ, НВК). Було сказано і про те, що 3 1 вересня 2014 року заплановано відкриття ще однієї додаткової групи при Білоусівському НВК. У всіх дитячо-навчальних закладах району створюються необхідні умови для організації належного харчування дітей.

Галина Рябко наголосила, що заходи щодо підтримки та розвитку дошкільної освіти в районі знаходять своє відображення в реалізації районної програми «Комплексна програма розвитку дошкільної освіти Сокирянського району на період до 2017 року». Дана програма затверджена рішенням 12 сесії Сокирянської районної ради 6 скликання  №16/12-13 від 10.06.2013р. «Про Комплексну програму розвитку дошкільної освіти Сокирянського району на період до 2017 року».  Головна мета Програми – розв’язання вже існуючих  та запобігання нових проблем у розвитку дошкільної освіти району, створення безпечних і комфортних умов для вихованців  та працівників дошкільних навчальних закладів.

Не лишилося поза увагою питання організації харчування школярів. У 2013-2014 навальному році у 272 класах 24 загальноосвітніх навчальних закладах Сокирянського району навчалось 4390 учнів. При школах функціонує 24 їдальні, які забезпечені штатними  одиницями працівників громадського харчування. Різними видами харчування протягом січня-квітня 2014 року було охоплено 4288 учнів (97,3% від загальної кількості учнів 1 – 11 класів).  Безкоштовним харчуванням на сто відсотків були забезпечені учні 1-4 класів (це - 1794 учня). Також безкоштовними обідами були забезпечені діти пільгових категорій – діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти із сімей.  Харчування цих категорій учнів здійснювалось за бюджетні кошти, відповідно до списків, затверджених наказом адміністрацій шкіл, довідок сільських (міської) рад та відділу соціального забезпечення про допомогу малозабезпеченим сім’ям. Крім того, на виконання спільного розпорядження районної державної адміністрації та районної ради від 20.12.2010р. № 789-р/295-р «Про організацію безкоштовного харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах району» здійснювалось безкоштовне харчування дітей з багатодітних сімей та дітей матері яких мають статус «Мати-героїня» на підставі свідоцтв про статус. Всього 387 дітей даної категорії.  

Управлінням освіти, молоді та спорту разом з лікарнями ЦРЛ та райСЕС постійно надається методична і практична допомога школам району щодо налагодження правильної організації харчування, здійснюється постійний контроль за станом технологічного обладнання в їдальнях загальноосвітніх навчальних закладах.

Мова йшла також про використання в школах інформаційно-комунікаційних технологій, залучення дітей до участі в гуртках. За інформацією управління освіти, в Сокирянському районному  центрі творчості дітей та юнацтва  займається 44 групи із 970 дітей, з якими працюють 23 педагога. Працюють гуртки на базі сільських навчальних закладів, наприклад, у Гвіздівцівцях, Олексіївці, Коболчині, Вітрянці, Михалкове. Вихованці районного центру  творчості  дітей та юнацтва  беруть участь у фестивалях, конкурсах, змаганнях, виставках. Серед них чимало переможців обласних конкурсів.

Були відзначені досягнення учнів району, які брали участь в шкільних предметних олімпіадах, зокрема тих, хто захищав честь району на обласному та республіканському рівні. Так, у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін  у 2013/2014 н.р. взяли участь 67 учнів з 19 предметів. Здобули 36 призових місць, з них 3 перших,  13-  других, 20-  третіх. По кількості призових місць  у ІІІ етапі Всеукраїнських  учнівських олімпіад район  посів 3 місце. В обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учні району здобули 10 призових місць, у Всеукраїнському етапі – 1.

Під час конференції прозвучало побажання, щоби освітяни району не зупинялася на досягнутому і надалі займали рейтингові місця.   

Заступник голови районної державної адміністрації Богдан Банчук у своєму виступі зупинився на фінансових можливостях галузі освіти, на нагальній необхідності економії енергоресурсів, зокрема, зменшення споживання обсягів природного газу та перенесення осінніх та весняних канікул на зимовий період.

В ході конференції було обговорено питання організації підвозу дітей до школи і додому.

Вітаючи педагогів із початком нового навчального року та дякуючи їм за сумлінну працю, заступник голови районної ради Сергій Горн побажав їм миру, витримки, здоров’я та віри.

Чимало педагогів були нагороджені почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради.  

 


  • Автор:Прес-служба районної ради.

Tеми