Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

26.06.2014 17:53

В Сокирянах обговорювали зміни до Конституції України  |  Інформації


Сьогодні, 26 червня 2014 року, заступник голови районної ради Сергій Горн взяв участь в конференції інститутів громадянського суспільства, представників підприємств, установ, організацій, територіальних органів центральних органів державної виконавчої влади Сокирянщини з обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади, яка проходила у залі засідань районної ради.  

Зі вступним словом до присутніх звернувся заступник голови Сокирянської районної державної адміністрації Богдан Банчук. Про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади інформувала головний спеціаліст відділу юридично-кадрової роботи апарату районної державної адміністрації Наталія Флікс. Про механізм роботи громадських приймалень при територіальних управліннях юстиції щодо опрацювання пропозицій, отриманих в ході громадського обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади розповів начальник Сокирянського районного управління юстиції Максим Ворона. Про особливості децентралізації державної влади на місцевому рівні йшлося у виступі Сокирянського міського голови Василя Равлика. Зокрема, міський голова поділився враженнями від особистої участі в форумі «День діалогу»,  що проходив вчора 25 червня в Києві в рамках проекту «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні», зорганізований Асоціацією міст України.  

Під час підведення підсумків виступив заступник голови районної ради Сергій Горн.

Заступник голови районної ради зупинився на основних змінах до Конституції України, що передбачають запровадження трьохрівневої системи адміністративно-територіального устрою України – область, район, громада з повсюдністю місцевого самоврядування; передачу функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам рад відповідного рівня» розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування за принципами субсидіарності і наділення саме громад  максимально широким колом повноважень; чітке забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими ресурсами, в тому числі через їх участь в загальнодержавних податках; ліквідація державних адміністрацій і створення натомість державних представництв з тільки контрольно-наглядовими і координаційними, а не виконавчими функціями. Сергій Горн зауважив, що ключові зміни стосуються розділів ІХ (Адміністративно-територіальний устрій) і ХІ (Місцеве самоврядування), які викладені в новій редакції. Сказав також про запропоновані зміни в розділі ІV (Верховна Рада), V (Президент України), VI (Кабінет Міністрів. Інші органи виконавчої влади). Заступник голови районної ради Сергій Горн висловив сподівання, що в обговоренні проекту змін до Конституції України візьмуть участь широкі верстви населення району.


  • Автор:Прес-служба районної ради.

Tеми