Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

19.05.2014 08:51

На фасаді Романковецької гімназії встановлено меморіальну дошку Костянтину Поповичу  |  ІнформаціїЗаступник голови Сокирянської районної ради Сергій Горн взяв участь в урочистостях з нагоди  відкриття меморіальної дошки Костянтину Федоровичу Поповичу в Романковецькій гімназії. Захід відбувся в рамках відзначення 90-річчя з дня народження  цього відомого молдавського та українського літературознавця, прозаїка, доктора філологічних наук, професора, академіка Академії наук Республіки Молдова, академіка Академії наук Вищої школи України, заслуженого діяча науки Республіки Молдова, кавалера вищої нагороди Молдови «Орден Республіки», почесного доктора Чернівецького Національного університету. Вшанувати пам’ять Костянтина Поповича приїхали гості з Чернівців та Республіки Молдова. Серед них – делегація гімназії №6 міста Чернівці та ліцею з Ришканського району (Республіка Молдова), директор Чернівецького інституту післядипломної педагогічної освіти Григорій Білянін та методист цього закладу Тамара Мінченко, голова обласного товариства молдовської культури Юрій Стаднічук, заслужений артист України Іван Дерда, родичі та друзі Костянтина Федоровича.

Учасники заходу відвідали літературно-меморіальний музей Костянтина Федоровича Поповича та взяли участь у зустрічі-спомині «На крилах вічності». Звучали спогади про знаного вченого, талановитого письменника та громадського діяча, згадувалися біографічні факти, на його честь проголошувалися промови.

Варто відзначити високий рівень організації проведеного заходу, зокрема, вчителів Романковецької гімназії та її директора, депутата районної ради Валерія Степаненка, які  взяли активну участь у його підготовці.
                                                                                                    Автор:Прес-служба районної ради.
                                                                                                     Фото: Микола Бабинський.   

 

ДОВІДКА:

Костянтин Федорович Попович народився 21 травня 1924 року в селі Романківці Сокирянського району Чернівецької області. Навчався  в Окницькій гімназії (Республіка Молдова), а з 1942 по 1944 роки – Чернівецькому ліцеї ім. Арона Пумнула. В 1951-1954 роках  навчався на слов'янському відділенні та аспірантурі кафедри зарубіжної літератури Чернівецького університету. Викладав російську і молдавську літературу в Чернівецькому педагогічному інституті. З 1962 року - завідувач відділом літературних взаємозв'язків Інституту мови і літератури Академії наук Молдови, а у 1991 році його призначено директором Інституту національних меншин АН Молдови. Член Спілки письменників Молдови (1965) і Національної спілки письменників України (1992), член Спілки журналістів (1962). Помер 5 грудня 2010 року, похований у Кишиневі.

Костянтин Федорович Попович залишив значний науковий і творчий доробок. Він займався дослідженням життя та творчості М. Емінеску, вивчав проблеми історії і теорії молдавської, російської і української літератур, фольклор і фольклористика, художня проза, публіцистика. З під його пера вийшло  500 публікацій, в тому числі сорок книг. Він автор багатьох монографічних досліджень, зокрема: «Соціальні мотиви у поезії М.Емінеску»,  «Життя і творчість М.Емінеску у документах, свідоцтвах та ілюстраціях», «Іон Крянге і східнослов'янська казка»,  «Український театр на кишинівській сцені» та інші. Костянтин Попович є автором багатьох статей для молдавських, українських та російських енциклопедичних видань.

 Ім'я Костянтина Федоровича Поповича занесене до енциклопедій Молдови, Росії, України, університету міста Кембрідж (Англія) та інших. Його працю та досягнення відзначено вченими ступенями та нагородами. За заслуги в галузі літератури і літературознавства Кембріджський Біографічний Центр Великобританії оголосив Костянтина  Поповича «Людиною 1998-1999 року». Ім’я Костянтина Поповича носить молдавсько-український ліцей в місті Ніхорени (Молдова). У 1996 році іменем К. Ф. Поповича названа вулиця у рідному селі Романківці Чернівецької області. В 1997 році у Чернівецькому музеї діаспори відкрита кімната-музей, присвячена його життєвому і творчому шляху. У травні 2006 року в Романковецькій гімназії відкрили літературно-меморіальний музей імені  Костянтина Поповича.   

   

                                                                         

                                                                                                           

Tеми