Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

24.04.2014 10:11

Фінансування допомог та компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи  |  Соціальний захист

На обліку в управлінні соціального захисту населення Сокирянської районної державної адміністрації перебуває  249 громадян, які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи, з них : 5 – І категорії, 113 – ІІ категорії (в т.ч. 93 – учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 20 – потерпілий), 78– ІІІ категорії (в т.ч. 38 – учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 40 – потерпілих), 9 – вдів, 44 – дітей. Відповідно до вимог чинного законодавства здійснюється  фінансування допомог та компенсацій громадянам зазначеної категорії.

У І кварталі 2014 року загальна сума видатків  на відповідні бюджетні призначення   склала 89,0 тис. грн., які використано в повному обсязі, що становить  100 % потреби.

Щомісячний розмір грошової компенсації вартості продуктів харчування залишено на рівні  минулого року, зокрема:

- особам, віднесеним до І категорії, - 306,00 грн в місяць;

- особам, віднесеним до ІІ категорії, - 153,00 грн в місяць.

Крім того, за рахунок коштів обласного бюджету, здійснюється фінансування безплатного придбання ліків за рецептами лікарів для потерпілих дітей і громадян І, ІІ, ІІІ категорій та безплатного позачергового зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та прирівняних по вартості до них). У кварталі поточного року надано послуг на -  6,1 тис.грн.

Постраждалі особи, віднесені до І та ІІ категорій, відповідно до чинного законодавства, користуються пільгами з оплати житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива, відшкодування яких здійснюється за рахунок субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам. Також, зазначеним особам відшкодовується вартість проїзду міжміським транспортом  один раз на рік до будь-якого населеного пункту України та у зворотному напрямку.

На виконання заходів з відзначення 28-ої річниці Чорнобильської катастрофи та за результатами  обстеження матеріально-побутових умов проживання вирішується питання про надання окремим громадянам даної категорії одноразової матеріальної допомоги в розмірі 100 грн за рахунок коштів Районної програми соціальної підтримки малозабезпечених верств  населення “Турбота” ( всього 41 особа).

  • Автор:Наталія Гладка, начальник управління соціального захисту населення Сокирянської районної державної адміністрації.

Tеми