Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

02.04.2014 15:38

Про забезпечення соціальних гарантій громадянам, які призиваються на військову службу при частковій мобілізації |  Інформації

27 березня 2014 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації". Зазначеним Законом було внесено зміни до законів "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку", "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про державну таємницю", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", а також до Кодексу законів про працю України.

 Законодавчим актом передбачено надання  можливості громадянам України від 40 до 55 років реалізувати конституційний обов'язок щодо захисту Батьківщини та її територіальної цілісності; врегульовано питання призову на військову службу при мобілізації приватних підприємців без припинення їх підприємницької діяльності; підвищення соціальних гарантій військовозобов'язаних, які призиваються на військову службу при мобілізації.

За  громадянами  України,  які  проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності.

За  громадянами  України,  які  проходять   військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, не припиняється державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців.

Пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію згідно Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, у разі призову їх на військову службу під час мобілізації, на особливий період до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та Державної спеціальної служби транспорту, на службу до органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів та підрозділів цивільного захисту, податкової міліції та Державної кримінально-виконавчої служби України виплата їм пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення із служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років на день їх демобілізації. Якщо новий розмір пенсії у цих осіб буде нижчим за розмір, який вони отримували в мирний час, виплата їм пенсії здійснюється у розмірі, який вони отримували на день призову на службу у зв’язку з мобілізацією.

 

  • Джерело: Департамент соціального захисту населення Чернівецької ОДА

Tеми