Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

24.03.2014 13:36

З нагоди 70-річчя визволення села Волошкове від німецько-фашистських загарбників  |  Уроки історії

Вчора, 23 березня, в селі Волошкове відбувся мітинг-реквієм, присвячений 70-й річниці визволення від німецько-фашистських загарбників. 

 22 березня 1944 року Червона армія форсувала Дністер і розпочала звільнення Сокирянського району від німецько-фашистських окупантів. Одним із перших було відвойовано село Волошкове. Кожного року його жителі  23 березня збираються  біля пам’ятника воїнам-визволителям, аби віддати шану героїчному подвигу солдатів Великої Вітчизняної війни.

Цьогоріч на мітингу були присутні заступник голови районної державної адміністрації Петро Бескупський, начальник відділу культури райдержадміністрації Раїса Горн, голова районної ради ветеранів Ніна Бурдинюк, сільський голова Олександр Чорний, редактор газети «Дністрові зорі» Валентина Гафінчук, представники територіальної громади. Активну участь у підготовці та проведенні мітингу взяли працівники Сокирянського  районного будинку народної творчості та дозвілля, вчителі та учні Волошківської школи на чолі з директором, депутатом районної ради Марією Вознюк.   

   

Учасники мітингу під траурну музику поклали квіти до підніжжя пам’ятника воїнам-визволителям та хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в роки Великої Вітчизняної війни.   

- Кожне прізвище, викарбуване на гранітному меморіалі – це заповіт нам про те, як треба любити свій народ, цінувати кожен день прожитий під мирним небом, - відзначив у своїй промові заступник голови районної державної адміністрації Петро Бескупський. Також він наголосив на важливості усвідомлення подвигу далеких воєнних років, реалій історичного минулого і сьогодення України.  

На основних історичних фактах визволення села від фашистських окупантів зупинився сільський голова Олександр Чорний, який, зокрема, підкреслив, що "пам’ять про подвиги наших батьків, дідів, прадідів, братів і сестер та вдячність за життя на вільній землі не мають історичного терміну давності - вони вічні".

З кожним роком все менше і менше  стає тих, хто воював за свободу своєї  Вітчизни. За словами голови районної ради ветеранів Ніни Олексіївни Бурдинюк, на Сокирянщині залишилося в живих всього  56 ветеранів Великої Вітчизняної.  Волошкове – одне із чотирьох сіл району, в якому немає жодного. Тому сьогодні, сказала Ніна Олексіївна під час мітингу, як ніколи важливо пам’ятати про ті важкі воєнні часи і подвиг тих, хто наближав Велику Перемогу.  

Мітинги та урочистості присвячені 70-річчю визволення Сокирянщини від фашистських загарбників протягом цього тижня відбудуться в усіх населених пунктах району. 

  • Автор:Прес-служба районної ради.

Tеми