Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

13.02.2014 12:28

Відбулася нарада працівників галузі культури  |  Культура

11 лютого 2014 року заступник голови Сокирянської районної ради Сергій Горн взяв участь в підсумковій нараді працівників культури. Серед запрошених були також начальник управління культури обласної державної адміністрації Іван Петрусяк, голова Сокирянської районної державної адміністрації Василь Козак, заступник голови районної державної адміністрації Богдан Банчук. Йшлося про підсумки роботи закладів культури району у 2013 році та завдання на 2014 рік. Нарада розпочалася з виступу начальника відділу культури райдержадміністрації Раїси Горн.

За словами Раїси Горн, минулий рік для закладів культури був не менш насичений аніж попередні роки. Це був рік 150-річчя від дня народження Ольги Кобилянської, 1025-річчя Хрещення Київської Русі, розпочалися заходки з підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Стартувало чимало творчих проектів та культурно-мистецьких заходів, зокрема, фестиваль народної творчості «Пісенний краю – Сокирянщино моя!» та загально бібліотечний захід «На гостину до бібліотеки». Продовжили свою успішну ходу фестиваль «Яблуневий дивосвіт», міжнародний мото-рок фестиваль «Ковчег».  Відбулися виїзні концерти учнів та викладачів шкіл естетичного виховання «Музика весни». Аматори району взяли участь в ІІ етапі культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві», присвяченої 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка. Зорганізовано чимало заходів з нагоди державних та пам’ятних дат. Аматорські колективи та окремі виконавці відзначилися у Всеукраїнських, регіональних та районних оглядах-конкурсах, фестивалях та заходах. Чималі здобутки у вихованців Сокирянської художньої та музичної шкіл, які стали переможцями найрізноманітніших фестивалів та конкурсів обласного та республіканського рівнів.

Начальник відділу культури відзначила, що довгоочікуваним дарунком жителям району стало продовження будівництва районного будинку народної творчості та дозвілля у місті Сокиряни. Велика увага приділялася роботі шкіл естетичного виховання. Результатом роботи викладачів музичної і художньої шкіл є організація і проведення повноцінного навчального процесу, успішним представленням шкіл на творчих конкурсах та фестивалях різного рівня, участь у концертній діяльності. Подією  2013 року є відкриття безкоштовного Інтернет-центру в центральній районній та дитячій бібліотеках, бібліотеках-філіях сіл Білоусівка, Романківці, Шишківці в результаті перемоги Сокирянської ЦБС у конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернет» в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Глобальні бібліотеки «Бібліоміст-Україна».

У своєму виступі Раїса Горн інформувала про фінансування установ галузі культури та стан їх матеріально-технічної бази. Зауважила, що минулого року вдалося продовжити ремонти клубних та бібліотечних установ району. Загалом, за словами Раїси Горн, за рахунок виділення коштів з місцевих бюджетів та спонсорських у 2013 році було відремонтовано  поточним способом 30 закладів культури на суму 523 тисячі гривень.

Під час наради виступили  начальник управління культури обласної державної адміністрації Іван Петрусяк, голова районної державної адміністрації Василь Козак, заступник голови районної ради Сергій Горн, працівники культури.

Голова районної державної адміністрації Василь Козак зупинився на завданнях, які стоятимуть перед керівниками закладів культури району у зв’язку з введенням в експлуатацію у цьому році нового будинку культури та продовженням роботи з  надання якісних культурних послуг населенню в сільській місцевості. 

Звертаючись до учасників наради, заступник голови районної ради Сергій Горн відзначив , що відродження культури в районі спостерігається з 2010 року. За цей час значно покращилася робота клубних та бібліотечних закладів, зміцнилася матеріально-технічна база. Вдалося провести не лише основні ремонтні роботи, а і придбати для клубних установ звукопідсилюючу апаратуру, костюми для аматорських колективів, інструменти для клубів та музичної школи. Сергій Горн звернув увагу на те, що помітно виросла цікавість у населення до   аматорського мистецтва, в тому числі серед молоді. Окрім цього, він подякував всім працівникам галузі культури за активну участь у суспільно-громадському житті, за підтримку, взаєморозуміння та співпрацю з усіма гілками влади району, завдяки чому Сокирянщина живе і працює у звичному режимі. Також заступник голови районної ради окреслив основні  завдання з підготовки святкування 70-ї річниці  Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Кращі працівники галузі були нагороджені грамотами управління культури Чернівецької державної адміністрації та відділу культури Сокирянської районної державної адміністрації.    


  • Автор:Прес-служба районної ради.

Tеми