Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

22.01.2014 18:04

Відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності та Свободи України |  Інформації


Сьогодні, 22 січня, заступник голови районної ради Сергій Горн взяв участь в урочистому заході з нагоди Дня Соборності та Свободи України і 95-ї річниці проголошення Акту Злуки, який відбувся в Сокирянській гімназії. Також на свято були запрошені керівник апарату районної державної адміністрації Любов Степаненко, міський голова Василь Равлик, начальник управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Галина Рябко,  представники громадськості та засобів масової інформації. 

Звертаючись до присутніх з вітальним словом, заступник голови районної ради Сергій Горн наголосив на важливості відзначення 95-ї річниці проголошення Акту Злуки, який втілив в життя віковічну мрію українського народу про незалежну та соборну Україну та відіграв важливу роль у подальшій історії України,  в тому числі у здобутті в 1991 році суверенності.

Сергій Горн підкреслив, що утвердження засад української державності та соборності, розбудова сильної незалежної України – принципова позиція Президента України Віктора Януковича:  

- Відзначення 22 січня Дня Соборності та Свободи України встановлено Президентом України у грудні 2011 року. Як було сказано Віктором Януковичем, Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні. Ми маємо робити все належне для їх зміцнення, адже на них збудовано фундамент нашої Держави.  

Заступник голови районної ради відзначив основні здобутки сучасної незалежної України, зокрема, демократизацію суспільного життя, розвиток головних галузей економіки, реформування соціальної сфери.

Під час свого виступу Сергій Горн зауважив, що сьогодні одним із найголовніших завдань є консолідація суспільства, досягнення національного консенсусу, дотримання принципів демократії, збереження миру та громадського порядку, стабільності та єдності України.  

Учні гімназії презентували цікавий тематичний урок про  головні історично-політичні події 1919 року та передумови проголошення  22 січня 1919 року  в Києві на Софіївській площі Акту Злуки, який об’єднав Українську Народну Республіку та Західноукраїнську Народну Республіку, розповіли історію Дня Соборності та Свободи України.

У фойє гімназії було влаштовано книжкову виставку, присвячену славному минулому.  • Автор:Прес-служба районної ради.

Tеми