Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

30.11.2013 16:51

АМАТОРСЬКІ КОЛЕКТИВИ СОКИРЯНЩИНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКІЙ АКЦІЇ «БУКОВИНСЬКИЙ ВІНОК КОБЗАРЕВІ» |  Культура


Сьогодні, 30 листопада, у Сокирянському районному будинку народної творчості та дозвілля відбулася культурно-мистецька акція «Буковинський вінок Кобзареві», приурочена до 200-річного ювілею Тараса Шевченка.

До участі у заході долучилися майже всі творчі колективи району, від імені яких на початку концерту було покладено вінок до підніжжя пам’ятника Тарасові Шевченку.

Аматорів та гостей свята з нагоди яскравої мистецької події привітали заступник голови-керівник апарату Чернівецької обласної державної адміністрації  Петро Рева, голова Сокирянської районної державної адміністрації Василь Козак та заступник голови Сокирянської районної ради Сергій Горн.  

Вітаючи учасників акції, заступник голови районної ради Сергій Горн відзначив, що Сокирянщина постійно займає перші рейтингові місця на Буковині серед районів області по соціально-економічному розвитку. В районі здійснено ремонт, реконструкцію і добудову закладів культури та освіти. В усіх районних і сільських будинках культури та клубах, бібліотеках, музичній та художній школах, музеях проводяться найрізноманітніші заходи, під час яких вивчається  історія та культура рідного краю, розповідається про мистецько-культурні традиції та надбання. Сергій Горн наголосив, що з боку представницької та виконавчої влади району робиться все можливе для збереження культурної та духовної спадщини, розвитку аматорського мистецтва та підтримки обдарованої молоді.    

Сьогоднішня акція об’єднала в одну велику родину всіх її учасників, дивувала розмаїтим мистецьким вінком. У виконанні народного аматорського колективу «Гроно» звучав знаменитий шевченківський «Реве та стогне Дніпр широкий», покладений на музику композитором Данилом Крижанівським. Ансамбль сопілкарів Сокирянської музичної школи під керівництвом Дмитра Шкваруна та Ольги Мафтуляк виконав «Пісню про Буковину». Кружляли у вихорі народних танців Бессарабського краю учасники народного аматорського фольклорного колективу «Веселі бабусі» будинку культури села Василівка. Учасники художньої самодіяльності з села Шишківці співали молдавську народну пісню «Хора» та танцювали всім відому «Сирбу». Приємно вразили своєю самобутністю виступи аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Прялочка» будинку культури із Селища та танцювального  ансамблю з села Ожеве. Зачаровувала мелодія Брамса у виконанні джазового колективу музичної школи «Джаз-Бенд». Філігранно, особливо проникливо та задушевно звучав у виконанні  заслуженого працівника культури України Михайла Мафтуляка, соліста відомого в Сокирянському районі народного аматорського жіночого вокального ансамблю «Мелодія» районного будинку народної творчості та дозвілля, романс композитора Анатолія Кос-Анатольського на слова Івана Франка «Ой ти, дівчино, з горіха зерня».

Одним словом, під час концерту були представлені всі музичні та пісенні жанри. Виступи аматорів викликали щире захоплення глядача і нагороджувалися вдячними аплодисментами. 

Варто відзначити, що мистецькі заклади, аматорські колективи і окремі майстри народної творчості Сокирянщини знані не лише у нас в районі. Вони беруть участь у Всеукраїнських, регіональних  і обласних фестивалях та конкурсах, займають там призові місця. Наприклад, народний хор «Любисток» з села Коболчин (керівник Іван Гончар) цьогоріч  здобув перемогу на Всеукраїнському  конкурсі колективів народного співу імені Порфирія Демуцького. Учні Сокирянської музичної школи зайняли перше місце в обласному конкурсі фольклорних колективів мистецьких шкіл «Народні звичаї та обряди Буковини». Солістка районного будинку народної творчості та дозвілля Оксана Руснак стала фіналісткою пісенного конкурсу у Вінниці. Відзначився і народний театр Сербичанського будинку культури – його учасники зайняли перше місце в обласному конкурсі аматорського театрального мистецтва. Директор Сокирянського історичного музею Олександр Чорний став лауреатом обласного конкурсу імені Олександра Романця.

Чимало здобутків і у вихованців художньої школи, які брали участь у чотирьох Всеукраїнських конкурсах, з яких у трьох були  визнані переможцями і удостоєні звання лауреатів. Юні сокирянці відзначилися також у обласному конкурсі «Буковинський розмай», де вони здобули Гран-прі, зайняли друге і третє місця та одержали чотири подяки за майстерність. З творчістю юних художників учасники культурно мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві» могли познайомитися завдяки виставці «Обереги душі народної». На виставці також були представлені найрізноманітніші роботи декоративно-прикладного мистецтва народних майстрів Сокирянщини.

 Зараз, готуючись до відзначення знаменної дати – 200 річчя від дня народження Тараса Шевченка, в районному і сільських будинках культури і клубах, бібліотеках, музичній і художній школах, музеях проводяться заходи із вивчення і популяризації літературної спадщини Великого Кобзаря – поетичні читання, бесіди, влаштовуються книжкові та художні виставки. До участі в заходах залучається учнівська молодь, запрошуються люди праці, творча інтелігенція. 

Заступник голови-керівник апарату Чернівецької обласної державної адміністрації  Петро Рева, виступаючи під час закриття культурно-мистецької акції, відзначив успіхи Сокирянського району в соціально-економічному розвитку, зокрема, в галузі культури. Сказав про те, що Сокирянщина, це, дійсно, край талановитих людей і недарма культурно-мистецька акція «Буковинський вінок Кобзареві», яка проходить в області під егідою губернатора краю Михайла Папієва, фінішувала саме тут.  Петро Вікторович Рева відзначив високий рівень підготовки заходу та його масовість, звернув увагу на те, що до участі в акції було залучено багато молоді, що в свою чергу є показником відродження українських традицій та цілеспрямованої діяльності влади району у напрямі розвитку культури та духовності. 

 


 

  • Автор:Прес-служба районної ради.
  • Джерело: Прес-служба районної ради.

Tеми