Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

22.11.2013 17:39

Звернення голови районної державної адміністрації Василя КОЗАКА та заступника голови районної ради Сергія ГОРНА з нагоди 80-ї річниці Голодомору 1932-1933 років на Україні та Голодомору 1946-1947 років на Буковині  |  Уроки історії

23 листопада виповнюється вісімдесят років, як на нашу землю прийшла біда. В цей день ми вшановуємо пам'ять загиблих від страшних голодоморів 1932 – 1933 років на Україні та  1946 – 1947 років на Буковині, які забрали життя мільйонів людей.

Україна, яка завжди годувала хлібом весь світ, зазнала масового голоду, штучно створеного тоталітарним режимом. Небачена трагедія світового масштабу завдала непоправних втрат нашій державі. Кількість померлих від голоду неможливо точно підрахувати. Але всі відомі людству випадки геноциду за своїми масштабами не йдуть ні в яке порівняння з тим, що скоїлося в Україні на початку 30-х років. Терор залишив мільйони безіменних поховань, смуток і біль в душах людей. Мертвим, як і живим, теж болить! Ще досі є люди, які пам’ятають ті страшні сторінки життя нашого багатостраждального народу.

Страшний спадок цієї трагедії й досі висить над нами, його тінь тягнеться крізь століття. І нашим високим моральним та патріотичним обов’язком є пам'ятати і ніколи не забувати про мільйони невинно убієнних та тих, хто так і не з'явився на цей світ.

Шановні жителі Сокирянщини!

Сьогодні тільки від нас залежить, яким буде майбутнє нашої держави. В наших силах зробити все, щоб голодомори і репресії більше ніколи не повторилися.

Нехай пам'ять про всіх невинно загублених згуртує нас, додасть нам сил та волі, мудрості й наснаги для зміцнення власної держави на власній землі, для забезпечення вільного життя кожної людини!

23 листопада схилимо голови у скорботі за жертвами Голодомору!

Вічна їм пам'ять!

 

 

    Голова                                                            Заступник голови районної

райдержадміністрації                                     ради

                                  В.КОЗАК                                                                   С.ГОРН

Tеми