Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

31.10.2013 09:26

Соціальний захист ветеранів – один із пріоритетних напрямів державної політики  |  Соціальна політика

З метою соціального захисту ветеранів війни, створення належних умов для їх життєзабезпечення, формування в суспільстві шанобливого ставлення до них, в Україні діє Закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Згідно з діючим законодавством, ветерани війни мають право на безкоштовне одержання ліків, позачергове медичне обслуговування, безкоштовне позачергове забезпечення санаторно-курортним лікуванням з компенсацією вартості проїзду до санаторно-курортного закладу  назад або одержання замість путівки грошової компенсації, пільги на оплату за користування житлом та комунальними послугами, безкоштовний проїзд усіма видами міського та приміського пасажирського транспорту, позачергове обслуговування амбулаторно-поліклінічними закладами, а також позачергову госпіталізацію, позачергове безоплатне встановлення квартирних телефонів та інші.

За даними управління соціального захисту населення Сокирянської  районної державної адміністрації станом на 1 жовтня 2013 року на обліку в Єдиному  державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги перебуває 4358 дітей війни, 1791 ветеранів війни та осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». З них: 84 інвалідів війни та осіб, прирівняних до інвалідів Великої Вітчизняної війни; 109 учасників бойових дій; 1375 учасників війни; 219 членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни; 53 воїна-інтернаціоналіста, які виконували інтернаціональний обов’язок у Республіці Афганістан(з них 11 отримали групу інвалідності та троє вдів померлих учасників бойових дій в Республіці Афганістан).

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 04. 03. 2002 року №256 «Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету» та бюджетного Кодексу України, управлінням соціального захисту населення здійснюються розрахунки з підприємствами за надані послуги пільговим категоріям населення, в тому числі ветеранам війни та дітям війни. Так протягом 2013 року надано пільг на суму 1606, 7 тисяч гривень, з них – 1379, 4 тис. грн. – на житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку – 63, 5 тис. грн., тверде паливо та скраплений газ – 163, 4 тис. грн. 

2013 року 1905 ветеранів війни одержали разову грошову допомогу  до Дня Перемоги на загальну суму 593, 9 тис. грн.

В районі діє районна програма підтримки діяльності Сокирянської районної організації ветеранів України, районних організацій інвалідів та воїнів інтернаціоналістів на 20102013 роки. Відповідно до цієї програми передбачено надання фінансової підтримки ветеранам війни у 2013 році на суму 50 тис. грн.

За рахунок коштів районної комплексної програми «Турбота» за 9 місяців 2013 року надано одноразової грошової допомоги 24 ветеранам війни на загальну суму 3, 5 тис. грн. (в т. ч. в збільшених розмірах трьом ветеранам війни на суму0, 9 тис. грн). 2012 року допомогу на сум 6, 5 тисяч гривень одержали 52 ветерана війни.

 Безкоштовні послуги ветеранам війни надаються в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Сокирянському районі. Там діють відділення по наданню послуг соціально-побутової адаптації, соціально-медичних послуг, соціальної допомоги вдома, організації надання адресної натуральної та грошової допомоги інвалідам та пенсіонерам району. Протягом 9 місяців 2013 року там отримали соціальні послуги 865 ветеранів війни. 

Протягом 9 місяців 2013 року чотирьох інвалідів війни забезпечено путівками на санаторно-курортне лікування, сімом ветеранам виплачено грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки на суму 2, 4 тис. грн.

Цьогоріч п’ятьом ветеранам війни видано направлення для забезпечення протезно-ортопедичними виробами, дев’ятьох інвалідів забезпечено інвалідними візками.

За даними центральної районної лікарні за І півріччя 2013 року пройшли оздоровлення 95 інвалідів війни, 210 учасників бойових дій, 1640 учасників війни.  

Tеми