Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

10.06.2013 19:18

В СОКИРЯНСЬКОМУ РАЙОНІ ГОТУЮТЬСЯ ДО ВІДЗНАЧЕННЯ 1025-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ  |  Духовне життя

Сьогодні, 10 червня, заступник голови Сокирянської районної ради Сергій Горн взяв участь у зустрічі керівництва району та міста з священнослужителями Української Православної Церкви. Головним предметом обговорення були питання з підготовки  відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі.

 В ході зустрічі прозвучала інформація про те, що в районі вже розпочалися заходи, присвячені  важливій в культурному та духовному житті українського народу дати. Зокрема, просвітницька робота в школах, бібліотечних та клубних закладах району. Мова йшла також про охорону та збереження об’єктів культурної спадщини, в тому числі храмів.

Заступник голови районної ради Сергій Горн, виступаючи перед учасниками зустрічі, відзначив, що 1025-річчя Хрещення Київської Русі – пам’ятна для всіх християн дата, яка відіграла виняткову роль в історії нашої держави, житті суспільства, розвитку його культури. Наголосив на тому, що у процесі підготовки до відзначення цієї знаменитої події потрібно не лише інформувати людей про причини та умови прийняття християнства нашими предками, але й «прищепити молоді основи християнської моралі та віри, ознайомити її з основними християнськими святами, з храмовою архітектурою, з культурою поведінки в храмі».   

Сказав і про те, що органи виконавчої влади та місцевого самоврядування району в міру своїх повноважень забезпечують дотримання законодавства України про свободу совісті та релігійні організації, здійснення державної політики у сфері державно-церковних відносин, створюють умови для функціонування релігійних організацій різних конфесій.

Під час спілкування з священнослужителями Сергій Горн звернувся до них з проханням висловити своє бачення відзначення 1025-річчя  Хрещення Київської Русі на території нашого району та внести пропозиції до загального плану заходів. Детально обговорено проведення 12 липня 2013 року у місті Сокиряни фестивалю духовних хорових піснеспівів, в якому візьмуть участь церковні хорові колективи.

 

  • Автор:Прес-служба районної ради.
  • Джерело: Прес-служба районної ради.

Tеми