Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

12.04.2013 19:08

ОСВІТЯНИ ОБГОВОРЮВАЛИ ШЛЯХИ РЕАЛІЗАЦІЇ ЗДОРОВ’ЯЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ  |  Освіта

12 квітня в Сокирянах проходив обласний семінар «Здоров’язбереження як домінантний аспект освітньої діяльності навчальних закладів». В семінарі взяли участь директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Бауер, його заступник Любов Тарангул, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Григорій  Білянін, голова Чернівецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки Володимир Дутчак, голова Сокирянської районної державної адміністрації Василь Козак, заступник голови районної ради Сергій Горн, начальники управлінь освіти, молоді та спорту райдержадміністрацій, методисти та голови районних профспілок освіти. Педагоги краю обговорювали основні аспекти впровадження здоров’язберігаючих технологій у навчально-виховний процес.

Сьогодні державна політика спрямована на популяризацію  здорового способу життя дітей та молоді. Як зазначив Михайло Бауер, в умовах інтенсифікації навчального процесу педагоги мають приділяти особливу увагу здоров’ю школярів. За його словами, в області склалася досить критична ситуація – 20,8 дітей віднесено медиками до спецгруп. Крім цього, спостерігається зниження рухливої активності школярів, що в свою чергу призводить до гіподинамії та інших порушень. Тому формування у дітей розуміння цінності здоров’я, його збереження та зміцнення – пріоритетне завдання для вчителів, батьків та влади. Важливим чинником у збереженні здоров’я дітей, підкреслив головний освітянин краю, є організація в навчально-виховних закладах якісного харчування, створення рухливих зон, залучення дітей до занять фізкультурою і спортом. Останнє має бути проблемою не тільки вчителів фізкультури, а і всього педагогічного колективу.

Михайло Бауер акцентував увагу і на необхідності забезпечення кожного навчального закладу кваліфікованими вчителями фізкультури та спортзалами. Говорив також про важливість створення в школах спеціальних медичних груп для навчання хворих дітей та організацію відпочинку дітей у літніх оздоровчих таборах, зокрема, оздоровленні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в таборі «Перлина гір». Відзначив виступ агітбригади Романковецької гімназії під час відкриття семінару. Михайло Йозефович вважає, що залучення школярів до участі в агітбригадах, які пропагують здоровий спосіб життя, є досить цінним виховним моментом у попередженні шкідливих звичок.  

Звертаючись до учасників освітянського форуму, голова Сокирянської районної державної адміністрації Василь Козак відзначив актуальність проведення семінару та розповів про основні здобутки освітянської галузі району. Наголосив, що освіта завжди була пріоритетним напрямом роботи органів виконавчої та представницької влади району. Впродовж двох останніх років значно зросло фінансування цієї галузі. З 2008 року воно збільшилося вдвічі. Цьогоріч на розвиток освіти передбачено 60 мільйонів гривень, це - 54 відсотки від районного бюджету. Майже в усіх школах та дитячих садках Сокирянщини здійснено капітальні та поточні ремонти, в тому числі проведено роботи по заміні вікон та реконструкції системи опалення. Чимало зроблено для забезпечення дітей якісним харчуванням. Для всіх дітей пільгових категорій та учнів 1-4 класів організовано безкоштовне харчуванням. Завдяки реалізації програми «Шкільний автобус» в районі розв’язано завдання з підвозу школярів та вчителів до місця навчання та додому. В школах району створюються всі умови для занять фізкультурою і спортом. Василь Козак сказав також про те, що 2013 року в Сокирянах  заплановано будівництво спортивного комплексу. 

Про діяльність педагогічних колективів навчальних закладів району по забезпеченню умов щодо збереження  і зміцнення здоров’я дітей та молоді розповіла начальник відділу освіти Сокирянської районної державної адміністрації Галина Рябко. За її словами, управління освіти, молоді та спорту приділяє чималу увагу оздоровленню та відпочинку школярів району в пришкільних таборах з денним перебуванням дітей. Цьогоріч заплановано 420 тисяч гривень для оздоровлення 2500 учнів Сокирянського району. Для оздоровлення пільгової категорії дітей району у 2012 році укладено договори з дитячим пансіонатом «Вербиченька», пансіонатом з лікування «Черемош». На організацію літньої оздоровчої кампанії в 2013 році з районного бюджету на стаціонарні оздоровчі табори заплановано виділити  80 тисяч гривень.

Галина Рябко відзначила роботу туристсько-краєзнавчих гуртків та гуртка зі спортивного орієнтування РЦТДЮ, досягнення вихованців Сокирянської ДЮСШ,  Новодністровської ДЮСШ та Романковецької КДЮСШ. Повідомила про те, що викладання предмету «Фізична культура» в загальноосвітніх закладах району стовідсотково забезпечено спеціалістами з фізичного виховання. У подальшому планується будівництво спортивних залів Сербичанського та Кулішівського НВК, нового приміщення для Сокирянської гімназії зі спортивною залою. В Ожівській ЗОШ І-ІІ ступенів планують провести реконструкцію старої майстерні під спортивну кімнату. Щодо дошкільних закладів, то з чотирнадцяти ДНЗ тринадцять забезпечені спортивними майданчиками, які оснащені спортивним інвентарем у середньому на 75 відсотків до потреби, відповідно до типового переліку обов’язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок дошкільного навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки №509 від 11. 09. 2011 року.

Також Галина Іванівна повідомила про те, що у жовтні 2012 року комісією із спеціалістів обласного управління Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України здійснено перевірку 12-и загальноосвітніх навчальних закладів Сокирянського району щодо готовності їх у новому навчальному році до проведення занять з фізичної культури. За результатами перевірки сучасним вимогам відповідають навчально-матеріальні бази НВК сіл Білоусівка, Селище, ЗОШ І-ІІІ ступенів сіл Вашківці, Михалкове, Сокирянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Романковецької та Сокирянської гімназії. Ці навчальні заклади оцінено на «відмінно». ЗОШ І-ІІІ ступенів сіл Грубна, Коболчин, Ломачинці, Шебутинці, Шишківці – оцінено на «добре». Жодної оцінки «задовільно». Це, за словами Галини Рябко, один із найкращих показників по області.

В ході семінару освітяни краю мали можливість переглянути виставку декоративно-прикладних виробів гуртківців РЦТДЮ, познайомитися з роботою по реалізації здоров’язберігаючих технологій у навчально-виховному процесі Вашковецької ЗНЗ. В Романківцях учасники семінару побували на уроці з основ здоров’я у Романковецькій гімназії, цікавилися організацією фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми дошкільного віку в ДНЗ «Чебурашка» та переглянули фрагменти спортивних занять у Романковецькій КДЮСШ. Також побували на фізкультурно-оздоровчих заняттях в ДНЗ № 2 «Барвінок» міста Сокиряни та Сербичанському НВК. Досвідом організації навчально-виховного процесу з учасниками семінару ділилися працівники Шебутинецької ЗНЗ та Лопатівського НВК. Незабутнім став візит до музею гончарства у Коболчині та майстер-клас вихованців гуртка «Гончарство», який провів його керівник та директор музею Іван Гончар.

Під час засідання круглого столу педагоги продовжили обговорення шляхів реалізації здоров’язберігаючих технологій у сучасній школі.

 

 

  • Автор:Прес-служба районної ради
  • Джерело: Прес-служба районної ради

Tеми