Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

22.03.2013 15:18

В СОКИРЯНАХ ВІДКРИВСЯ БІБЛІОТЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ-ЦЕНТР  |  Культура

У четвер, 21 березня, в Сокирянській центральній районній бібліотеці відбулася презентація проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет програми «Бібліоміст».

Не так давно, наприкінці минулого року, Сокирянська централізована система, завдяки участі у Всеукраїнському конкурсі «Бібліоміст», отримала 15 сучасних комп’ютерів, оснащених веб-камерами, навушниками та принтерами. І ось тепер, після проведення підготовчого етапу по створенню всіх необхідних умов для роботи,  працівники районної бібліотеки влаштували урочисте відкриття Інтернет-центру.

Хлібом-сіллю бібліотекарі зустрічали поважних гостей – заступника  голови Сокирянської районної ради Сергія Горна, керівника апарату Сокирянської районної державної адміністрації Любов Степаненко, заступника міського голови Наталю Бескупську, начальника відділу культури райдержадміністрації Раїсу Горн. На свято також завітали регіональний представник програми «Бібліоміст» в Чернівецькій області Іван Боднарюк, координатор по роботі з партнерами програми «Бібліоміст» Наталія Новакова та заступник директора Чернівецької обласної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка Марія Довгань, голова районної ветеранської організації Ніна Бурдинюк.

Вітаючи присутніх у залі з важливою подією, заступник голови районної ради Сергій Горн подякував Наталі Новаковій та Івану Боднарюку за допомогу у створенні на теренах Сокирянщини пунктів публічного доступу до Інтернету. Відзначив ініціативність  бібліотечних працівників, зокрема, директора  районної бібліотеки Валентини Вереги. Одним словом, всю ту команду, якій вдалося за досить короткий термін налагодили роботу публічних Інтернет-центрів в Сокирянах, а також бібліотечних філіях сіл Романківці, Шишківці та Білоусівці. Сергій Горн запевнив, що районна рада  і надалі підтримуватиме подібні починання і працюватиме над тим, щоб найближчим часом комп’ютерна техніка з’явилася в усіх бібліотечних установах району.

Про розвиток та удосконалення бібліотечної мережі, як одного з пріоритетних напрямків роботи районної влади, йшлося у виступі керівника апарату районної державної адміністрації Любові Степаненко. Вона подякувала бібліотечним працівникам за створення належних умов для організації дозвілля дітей, молоді та всіх жителів Сокирянщини. Наголосила, що нині виконавчою владою, зокрема її очільником Василем Козаком,  робиться все необхідне для того, щоб  сучасні громадські центри з’явилися в кожному населеному пункті району.  Окрім цього, Любов Степаненко висловила сподівання, що вже через рік Сокирянська районна бібліотека та дитяча бібліотека будуть працювати в новому сучасному будинку культури.

Загалом того дня звучало багато промов. Начальник відділу культури райдержадміністрації Раїса Горн відмітила той ентузіазм, який працівники бібліотечних установ проявили в ході підготовки до відкриття Інтернет-центрів. Окремо подякувала співробітникам Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки, зокрема, заступнику директора Марії Довгань, за допомогу і підтримку в написанні проекту та організації навчання роботи з комп’ютером для бібліотекарів Сокирянського району.

Представники проекту «Бібліоміст» Наталя Новакова та Іван Боднарюк мовили  про роль бібліотек та інформаційних технологій в сучасному світі. Голова ветеранської організації  Ніна Олексіївна Бурдинюк, відзначила важливість відкриття Інтернет-центру для найстарших відвідувачів  – ветеранів війни, у яких, завдяки безкоштовному електронному зв’язку, тепер буде можливість для додаткового спілкування.

З нагоди відкриття Інтернет-центру відбулася  і церемонія нагородження. Заступник голови районної ради Сергій Горн вручив Подяку районної державної адміністрації та районної ради Валентині Верезі. Грамоту відділу культури його начальник Раїса Горн вручила бібліотекарю Євгену Гончару. Як було сказано, за сумлінну працю, високий професіоналізм і вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи, впровадження новітніх технологій у практику роботи бібліотечних установ району.    

А потім був візит до районної дитячої бібліотеки, де теж відкрився Інтернет-центр. Урочисті промови тут щедро перепліталися з виступами наймолодших аматорів сцени. Окрім цього, можна було познайомитися з виставкою творчих робіт вихованців Сокирянської художньої школи, яку влаштували біля входу до районної дитячої бібліотеки. На згадку про цей день заступник міського голови Наталя Бескупська вручила в подарунок дитячій бібліотеці ілюстрований дитячий «Кобзар».      

Свято на цьому не завершилося. Попереду були ще парадні візити до бібліотечних філій сіл Шишківці, Романківці, Білоусівка…

                                                                     
  • Автор:Прес-служба районної ради

Tеми