Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

15.03.2012 14:10

Більше 5,5 тис.га озимини будуть підживлені у березні |  Сільське господарство

   Після закінчення сніжної зими у свої права вступає весна. Цього року, як ніколи, для хліборобів актуальним є обстеження та догляд за посівами озимих культур. Адже восени в зв'язку з посушливими умовами не всі озимі ввійшли в зиму у доброму стані.
   Як засвідчили фахівці, рослини з зими вийдуть ослабленими через витрату пластичних речовин (вуглеводів) внаслідок перезимівлі, тому основним із заходів є своєчасне і якісне підживлення посівів озимих культур залежно від потреби рослин. Підхід до весняних підживлень має бути диференційований з врахуванням типу ґрунту, рівня елементів, технології, застосованих восени біологічних особливостей сортів та фактичного стану культур. Крім цього, є велика імовірність підсіву чи пересіву озимих зернових.
   У ТОВ «Зелена нива» у короткі терміни внесено добрива на 250 га озимої пшениці.
Більше 1200 га озимих підживлять у ТОВ «Сварог-Буковина».
   Критерієм для визначення дози азотних добрив при першому підживленні є кількість рослин на одиниці площі і їх розвиток, а ефективний строк в наших умовах - період активного росту протягом 10-15 днів після відновлення вегетації рослин. Перше підживлення слаборозвинених посівів, так зване регенераційне,  проводять по мерзлоталому грунту за переходу температури понад 0°С, коли верхній шар його перезволожений. За таких умов добрива швидко розчиняються та поглинаються. 5526 га, що проросли озимими, отримаючи добрива,  сподіваємось, швидко поправляться, будуть добре рости і продуктивніше використають запаси грунтової вологи.

  • Автор:Північно-бесарабський інформаційний портал

Tеми