Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

21.06.2010 12:26

Районна СЕС інформує ... |  Екологія

      У районі  близько 36 тисяч  сільського населення,  яке в більшості споживає воду  з індивідуальних  криниць та свердловин.
 Всього по району  нараховується  127  громадських криниць та біля 8100 індивідуальних криниць.
     В останні роки  спостерігається  зростання антропогенного забруднення грунтових вод. Вживання води  з наднормативним вмістом нітратів шкідливо для здоров’я. З ним безпосередньо пов’язане захворювання водно-нітратною метгемоглобінемією.у дітей до року .

    Симптоми хвороби у немовлят  проявляються  у вигляді  посиніння ділянок навколо рота, рук і на стопах, тому цю хворобу ще називають "блакитний синдром  немовляти". Гостре нітратне отруєння у дітей в 7- 8% закінчується летально.
     До груп підвищеного ризику  відносяться:

 - немовлята віком до одного року, що  знаходяться  на штучному вигодовуванні;

 - населення, що споживає  воду або продукти з перевищеним вмістом нітратів.

     З початку року санепідслужбою району розпочато відбір проб води з індивідуальних криниць, на даний час  досліджено  воду з  414  криниць в 10 населених пунктах району.  В 52  пробах виявлено перевищення по вмісту нітратів, що складає 12,6%.        Головним лікарем Сокирянської  рай. СЕС направлено приписи на адресу  сільських голів про заборону використання води для питних цілей та для приготування їжі з криниць, в яких нітратів у воді  перевищує граничнодопустиму концентрацію

 

  • Автор:Телерадіоорганізація "Сокиряни"
  • Джерело: Районна СЕС

Tеми