Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сокирянський район

Новини

23.02.2010 09:15

Люби, Боже, правду... (Повернення до теми) |  Відповіді на питання

Час іде, збігають місяці, а з ними – роки... Ось уже й чергові президентські  вибори пережили. Та через лічені тижні – весна, і попри всі турботи – знову будуть вибори: вже до місцевих рад. Як кажуть, треба думати і постаратись не помилитися. Головне, щоб у владу – від найвищих структур до низів – приходили люди, які не тільки хочуть бути на посадах, а й можуть та вміють робити щось корисне для країни, для рідного краю, для людей. У Сокирянському районі саме серед таких називають голову районної ради В.В.Козака, його першого заступника Г.П.Руснака, заступника голови  районної ради С.Е.Горна. Це – професіонали. Це дійсно – команда, результати роботи якої за останні роки на виду у всього району. Газифікація, будівництво, інвестування сільського господарства, поліпшення умов у медичних та освітніх закладах... Далеко не всім відомо, що саме від грамотно і вчасно підготовлених та прийнятих на сесіях рішень і від чіткого контролю за їх виконанням, по суті, залежить життєдіяльність району і фінансування програм,  спорудження об’єктів, надходження до бюджету та видатки, благоустрій і навіть спокій у населених пунктах. Отож дуже важливо, щоб ніхто не створював штучних перепон у роботі, щоб не звинувачували зайнятих буденною, непростою в наш час роботою посадовців у тому, чого немає і не було. А було ж...

Ще не так давно (рік-два тому) „невтомні нашоукраїнці” (тепер вони поспішили вже вийти з цієї партії і вступили в інші „команди”) у районній раді на всі лади (в обласних замовних газетках та на сесійних засіданнях) компрометували і голову райради та його заступників, і тодішнього голову РДА, на якому геть верхній одяг порвали й потім публічно вручили йому нову сорочку замість пошкодженої... І все це робилось, бо дуже декому хотілось до влади.

Так хотілося, що методи, як кажуть, не вибирали: йшли напролом. Через Київ і бабу Параску, через брехні і наклепи, через замовні проплачені публікації в  тих же „своїх” газетках та деяких Інтернет-виданнях...  І прийшли.  Й почали: керувати, самі себе преміювати та „перевірених бійців” своєї гвардії на роботу (на державну службу) приймати.

Хоч В.В.Козака і його заступників надто апетитно тривалий час звинувачували  у так званих порушеннях, але самі пани-начальники, отримавши влітку 2008 року в РДА службові кабінети та печатку в руки, не надто в законодавство заглядали.  (Про це в ті недалекі часи детально йшлося і в публікаціях „Дністрових зір” – „Їм усе можна”, ???.........та ін.)

Так, колишній тимчасово виконуючий обов’язки голови Сокирянської РДА О.М.Кіструга через лічені дні після свого приходу до влади взяв на роботу в РДА Л.В. Грубляк – на посаду виконуючої обов’язки заступника голови райдержадміністрації (ту особу, яка  до того не один рік „викривала зловживання”, зводячи у різних публікаціях особисті рахунки із дуже їй нелюбим головою районної ради). Як працювалось у тандемі цим посадовцям (які не мали до того жодного дня державної служби) і до чого вони докерувались – то, як кажуть, окрема тема. А от те, що пан Кіструга як тимчасово виконуючий обов’язки голови РДА не мав права приймати на роботу пані Грубляк – відображено чорним по білому у постанові Чернівецького окружного адміністративного  суду. 

...Після чергової порції газетного бруду на свою адресу з боку п.Грубляк  голова районної ради В.В.Козак торік змушений був звернутися з адміністративним позовом у суд. 24 листопада 2009 р. у відкритому судовому засіданні  адміністративний позов голови Сокирянської районної ради В.В.Козака було розглянуто і задоволено повністю.  В ході судового розгляду було встановлено, що...відповідач (О.М.Кіструга), прийнявши оскаржуване розпорядження РДА, порушив вимоги Конституції України та ряду Законів України. У  постанові суду записано: „Визнати протиправним та скасувати розпорядження т.в.о. голови Сокирянської районної державної адміністрації Кіструги О.М. №112-К від 28.08.2008р. „Про призначення Грубляк Л.В. виконуючою обов’язки заступника голови Сокирянської РДА”.

От тільки чи відшкодує п. Кіструга у бюджет кошти, які були виплачені незаконно прийнятій на посаду п. Грубляк за період її роботи з 28.08.2008 по 21.08.2009 р., і чи має остання право на отримання щомісячних солідних виплат від центру зайнятості як така, що звільнилася з роботи в РДА „за згодою сторін.” Це вирішувати відповідним органам.  Треба вірити, що цього разу не повториться подібне до того, як свого часу не було проведено документальну ревізію в редакції районного радіо (де тривалий час видавались зарплати і премії чи не всій родині редактора). Тоді Л.В. Грубляк, яка звикла тільки когось звинувачувати, а не сама ввідповідати за вчинки,  просто... вигнала з кабінету редакції ревізора, що прийшов в очолювану нею організацію на планову перевірку.  

Фотосесія

  • Автор:Віктор ЛІПІНСЬКИЙ, спеціаліст юридичного відділу Сокирянської районної ради.

Tеми