Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Михалкове (Сокирянський район)

Історія

1620 Перша історична згадка про село. Перше поселення на місці сучасного села знаходилось за 1,5-2 км в межах території Ришинського ярка на мальовничому березі Дністра, де раніше було село Ришинці. Село знаходилось на самому березі Дністра. Це було якраз на Пасху, Люди пішли святити Пасху до церкви. А Михалко був ще малим і пішов рибалити рибу. Він побачив що турки переправляються через річку, а одні вже переправилися і попрямували в село. Почувши крики в селі, Михалко притаївся за скелею. Через хвилину він побачив, що від села біжить дівчина до лісу, він побіг навперейми, підхопив її і побігли в ліс разом. Від села лунали крики, плач. Через якийсь час вернувся Михалко вернувся в село, а люди побиті, село спалене, від церкви не лишилося й сліду. Вернувся Михалко в ліс, збудував бурдей і жив з дівчиною. Згодом побралися, почали господарювати. Почувши про життя у небезпечному місці люди, які натерпілись від турків йшли до Михайлової хатини і оселялися поруч. Зустрічаючись один з одним питали „Куди йдеш ? Де думаєш жити? – у відповідь чулось „Іду до Михалкового поселення, там кажуть спокійно”. Ось так і почалось розростатись наше село серед лісу, а називати його почали Михалкове село.
1917 Громадське життя села з 1917 року Восени 1917 року селяни провели розподіл поміщицьких земель. З листопада 1918 року по червень 1940 року Бессарабія була приєднана до України.
1941 У березні 1941 року проведена організація першого колгоспу “Паризька комуна”, створено перший комсомольський осередок, сільська рада.В липні 1941 року село знову захопили румуни. 8 активістів комсомольців були розстріляні.
1944 Після визволення села в квітні 1944 року більше 100 односельчан пішли воювати на фронтах Великої Вітчизняної війни. 54 з них не повернулося в село, загинули.Після звільнення села від окупантів відновлюють свою діяльність сільська рада, школа, колгосп “Паризька комуна”.
1947 В 1947 році створюється ще один колгосп ім. Андрєєва. Через рік обидва колгоспи об’єдналися в один ім. Андрєєва, який в 1965 році перейменовано в колгосп “Україна”. В 1975 році колгосп “Україна” реорганізовано в садівничий радгосп “Україна.
1990 З квітня радгосп “Україна” знову реорганізовано в колгосп “Україна”.
2000 В квітні в зв’язку з реформуванням сільськогосподарського сектору економіки колгосп ліквідовано і на його базі створено ТзОВ “Україна”.
2003 В квітні частина власників земельних часток (паїв) вийшли з ТзОВ “Україна” і об’єдналися в СВК “Михалківський”