Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Путильська районна рада

Новини

05.12.2014 14:41

На вимогу громади |  Діяльність органів місцевого самоврядування

До районної ради з колективною заявою звернулись жителі сіл Підзахаричі, Міжброди, Хорови про початок підготовчих робіт з будівництва дериваційної ГЕС в селі Розтоки Івано-Франківської області, що на їхню думку несе загрозу вищевказаним селам.

Дане питання було розглянуто на засіданні постійної комісії районної ради з аграрних питань, земельних відносин, охорони довкілля і раціонального використання природних ресурсів. Комісія запропонувала провести виїзну нараду в  Підзахаричі з метою вивчення всіх деталей проекту будівництва міні ГЕС ТзОВ «Косівгідроенерго» запросивши на нараду відповідні обласні служби.

Путильською районною радою така робоча нарада була проведена 04.12.2014 на базаі Підзахаричівської сільської ради на яку запрошено і взяли участь: директор  ТзОВ «Косівгідроенерго» Дубей Василь Романович, директор департаменту екології та туризму Чернівецької ОДА  Когутяк  Ярослав Миронович, начальник  Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів  Дзюб Ян Вікторович, заступник начальника Служби автомобільних доріг в Чернівецькій області  Бучка Юрій Володимирович, керівник Чернівецької філії ПРАТ «Гідротехнічний інститут»  Полевецький Василь Іванович. Також в роботі наради взяли участь голова Путильської районної державної адміністрації Михайло Ямницький, начальник  Путильського РС УДС НС України в Чернівецькій області Володимир Різак, депутати Путильської районної ради Аркадій Юрчишин, Дмитро Ославський, Василь Журавець, Підзахаричівський сільський голова Орися Андрюк, Розтоківський сільський голова Марія Ілюк, Розтоківський сільський голова Івано-Франківської області Євген Данищук, жителі територіальних громад сіл Підзахаричі, Міжброди, Хорови, Розтоки Чернівецької області  та села Розтоки Івано-Франківської області.

Відкривши  засідання робочої наради заступник голови районної ради М. Козян одразу надав слово для інформації представнику забудовника директору  ТзОВ «Косівгідроенерго» Дубею Василю Романовичу, який проінформував присутніх   про сам проект будівництва та роботи, які необхідно провести в ході його реалізації. На папері виглядає гладко та не так є насправді. Як з’ясувалось  з наступних виступів керівників обласних служб даний проект навіть не погоджувався ні з однією з Чернівецьких служб та навіть не був оцінений з точки зору впливу на навколишнє середовище (ОВНС) метою якого є визначення доцільності і прийнятності планованої діяльності з обґрунтуванням економічних, технічних, організаційних, санітарних, державно-правових та інших заходів щодо забезпечення безпеки навколишнього середовища.

Ні один з присутніх жителів територіальних громад не висловився в підтримку будівництва міні ГЕС. Всі у своїх виступах згадували наслідки повеневої стихії 2008 року те в які багатомільйонні збитки це вилилося, скільки постраждало домогосподарств жителів району і, як сказав житель с. Підзахаричі Юрій Степан, «не жартуйте з цією гірською річкою,  все, що людина планувала, робила  протягом десятиліть, Черемош зруйнував за п’ять хвилин».  Озвучивши позицію Путильської районної ради, заступник голови районної ради Михайло Козян сказав "Якщо  в процесі проведення комплексної експертизи даного проекту буде виявлено навіть мінімальну загрозу для населених пунктів сіл Підзахаричі, Міжброди, Хорови Путильського району, Путильська районна рада буде категорично проти будівництва даної ГЕС"

За результатами обговорення даного питання депутат Путильської районної ради Дмитро Ославський запропонував допоки не будуть погоджені всі відповідні документи та пройдені всі експертизи припинити будь-які роботи на руслі річки Черемош з  будівництва дериваційної ГЕС в селі Розтоки Івано-Франківської області, а Підзахаричівський сільський голова Орися Андрюк зазначила, що «річка Черемош не  повинна  роз’єднувати наші громади» та подякувала всім учасникам робочої наради за конструктивний підхід для вирішення цього питання.

 

  • Автор:виконавчий апарат районної ради
  • Джерело: власне