Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Путильська районна рада

Новини

14.01.2019 09:31

В районі відбувся ІІІ фестиваль колядок та щедрівок «Радуйся земле! Син Божий народився!» |  Заходи
В районі відбувся ІІІ фестиваль колядок та щедрівок «Радуйся земле! Син Божий народився!»

В повній мірі знання старожитностей та автентичну, самобутню культуру гуцульської Путильщини продемонстрували 10 січня 2019 року 12 юних та дорослих колективів колядників, які прийняли участь в ІІІ районному фестивалі-конкурсі різдвяних колядок та щедрівок «Радуйся, земле! Син Божий народився!». Фестиваль, набираючи обертів, проходить в селищі вже третій рік поспіль за організації районної державної адміністрації.

Щоби привітати учасників свята та побажати успіхів у конкурсі на свято завітали виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк та заступники голови облдержадміністрації Ігор Богатирць, Мирослав Зайчук, керівник виконавчої влади району Микола Савчук, керуюча справами районної ради Руслана Скидан та голови районної державних адміністрацій області.

Розпочалося дійсто, як і за зазвичай із благословення всіх присутніх, яке здійснив настоятель Свято-Миколаївської церкви отець Василій. У ці дні весь православний світ прославляє народження Ісуса Христа, тож церковний хор для всіх присутніх виконав церковну коляду.

Учасників гуртів, шанувальників народної творчості на родинному обійсті Юрія Федьковича щиросердно вітали виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк та заступники голови облдержадміністрації Ігор Богатирць, Мирослав Зайчук, керівник виконавчої влади району Микола Савчук, та голови районної державних адміністрацій області. Високопосадовці побажали всім успішного виступу та закликали присутніх свята, оберігати самобутні національні традиції та звичаї Гуцульщини, щоби передати їх наступним поколінням.

Фестивальному дійству не зашкодили навіть погодні умови, які сьогодні напрочуд були дуже гарними, помірний сніжок та мороз додавали всім присутнім святкового настрою. А також всіх зігрівала ватра, згуртоване виконання колядок та чай, приготований організаторами за гуцульським рецептом. Також всі бажаючі могли придбати та зкоштувати смаколики виїзної торгівлі Путильщини !

Відрадно, що поряд із вже відомими колядками, на сценічному майданчику прозвучали маловідомі твори, а окремі колективи тексти, які прославляють народження Ісуса Христа та його земний шлях, написали самі. Цього річ не було змагань кращих з поміж кращих, Микола Петрович вручив всім учасникам фестивалю Подяки райдержадміністрації і подарунки, подякувавши всім за роботу.14.01.2019 09:27

На базі району відбулась виїзна нарада керівництва області та медиків щодо актуальних питань охорони здоров’я області  |  Заходи
На базі району відбулась виїзна нарада керівництва області та медиків щодо актуальних питань охорони здоров’я області 10 січня 2019 року на базі району виконуючим обов’язки голови облдержадміністрації Михайлом Павлюком за участі заступників голови облдержадміністрації Ігоря Богатирця та Мирослава Зайчука, директора Департаменту охорони здоровʹя Оксани Андрієць, голови районної державної адміністрації Миколи Савчука,керуючої справами районної ради Руслани Скидан, а також медичних фахівців області, зокрема в. о. директора ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталії Гопко та заступника директора Департаменту охорони здоровʹя – начальника управління медичної допомоги населенню Марії Поліщук, головного спеціаліста відділу реформ медицини, управління реформ медицини та кадрової політики Департаменту охорони здоровʹя Альони Чайковської, експертів Департаменту охорони здоровʹя, головних лікарів центральних районних лікарень, центрів ПМСД та амбулаторій об’єднаних територіальних громад відбулась нарада, щодо обговорення питання ефективності діяльності та розвитку системи охорони здоров’я Буковини.

В основному під час засідання увага учасників наради була зосереджена на стані епідеміологічної ситуації в області, зумовленої захворюванням на кір, грип та ГРВІ, а також на ряді питань щодо реформування медичної галузі – ході реформування закладів охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу, реалізації Урядової програми «Доступні ліки» та стані відшкодування вартості препаратів інсуліну. Крім того обумовлено стан відшкодування вартості препаратів інсуліну.

За результатами обговорення вище вказаних питань, промоніторені та обговорені показники по районах області та зокрема по Путильському району, після чого учасники наради приймуть відповідні рішення задля покращення рівня надання медичної допомоги мешканцям області та району.


10.01.2019 10:09

Привітання голови райради Миколи Шевчука та голови районної державної адміністрації Миколи Савчука з Новим роком та Різдвом Христовим!  |  Вітаємо!
Привітання голови райради Миколи Шевчука та голови районної державної адміністрації Миколи Савчука  з Новим роком та Різдвом Христовим!

Шановні жителі Путильщини! Щиро вітаємо Вас і Ваші родини із світлими зимовими святами: Новим роком та Різдвом Христовим!

Відходить в історію 2018 рік. Попри все він залишиться для нас добрим спогадом, бо дарував нам радість зустрічей й відкриттів, новий професійний та життєвий досвід. Хай рік, в який ступаємо, підходить до нас під знаком миру, добра та поваги до ближнього! Хай буде роком багатим на чисті помисли, нові здобутки і приємні події. Нехай ці традиційно щирі свята Ваші сім’ї зустрінуть у теплій атмосфері, а священна Віфлеємська зоря освітить Ваші серця благодаттю і любов’ю. Від усієї душі зичимо Вам великого людського щастя, міцного здоров’я, добра й радості, вірних друзів та близьких людей поруч, достатку і добробуту вашим сім’ям. Нехай щастить Вам в усіх починаннях, Благословенною хай буде Ваша життєва дорога, прихильною доля, твердою надія й незламною воля на добрі справи.

З Новим Роком та Різдвом Христовим!29.12.2018 10:07

Засідання постійної комісії |  Діяльність органів місцевого самоврядування
Вчора, 28 грудня 2018 року проведено засідання постійної комісії районної ради з питань комунальної власності, освіти, медицини, культури та молодіжної політики (голова комісії Скидан А.О.) на якому розглянуті листи районної ради та КЗ «Путильський районний стадіон «Карпати» ім. А.Гусіна».
За результатами розгляду члени комісії прийняли відповідні висновки.
21.12.2018 11:03

Засідання бюджетної комісії |  Діяльність органів місцевого самоврядування
Вчора, 20 грудня 2018 року проведено засідання постійної комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку,бюджету і фінансів (голова комісії Сафроняк В.Т.) на якому розглянуто проект розпорядження райдержадміністрації «Про внесення змін до розпису районного бюджету на 2018 рік».
За результатами розгляду комісія прийняла відповідний висновок.
В роботі комісії взяла участь начальник фінансового управління райдержадміністрації Тетяна Назарова.20.12.2018 16:07

Сесія районної ради |  Діяльність органів місцевого самоврядування
Сесія районної ради Сьогодні, 20 грудня під головуванням голови районної ради Миколи Шевчука відбулась ХХІХ сесія районної ради VІІ скликання. На початку сесійного засідання з Новорічними і Різдвяними святами депутатів привітав вокальний колектив"Рута" Киселицького будинку культури. Першим питанням депутати розглянули питання про призначення Камбур О.С. директором КЗ «Путильський інклюзивно-ресурсний центр».
На сесійному засіданні депутати затвердили Програму економічного і соціального розвитку Путильського району на 2019 рік. По даному питанню депутатів інформував начальник управління економічного розвитку, підприємництва та інвестицій райдержадміністрації Андрій Дутчак. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Тетяна Назарова доповіла депутатам по питанню «Про районний бюджет на 2019 рік».
Народні обранці на сесії розглянули питання по ряду програм, зокрема «Про внесення змін до рішення «Про районну Програму розвитку архівної справи в Путильському районі на 2016-2019 роки», « Про внесення змін і доповнень до рішення ХХІІ сесії районної ради УІІ скликання від 21.12.2017 р.№77-22/17 «Про Програму центру надання адміністративних послуг Путильської райдержадміністрації на 2018-2020 роки», «Про виконання рішення ХІІ сесії Путильської районної ради УІІ скликання від 23.02.2017 р.№07-12/17 «Про Програму розвитку малого підприємництва в Путильському районі на 2017-2018 роки» та «Про Комплексну програму розвитку малого і середнього підприємництва в Путильському районі на 2019-2020 роки».
Також депутати надали згоду на знесення приміщення на стадіоні, належного Підзахаричівському НВК «Перлина Гуцульщини», відтермінували делегування кандидатур до складу Госпітальної ради Західного госпітального округу Чернівецької області від Путильського району, затвердили план роботи районної ради на 2019 рік та структуру і чисельність господарського підрозділу при районній раді.
В роботі сесії взяв участь голова районної державної адміністрації Микола Савчук.19.12.2018 10:48

Заступник Міністра В’ячеслав Негода відвідав Чернівецьку область |  Діяльність органів місцевого самоврядування
Заступник Міністра В’ячеслав Негода відвідав Чернівецьку область 17 грудня, Чернівецьку область з робочим візитом відвідав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода. Так за головування посадовця відбулася розширена нарада з актуальних питань щодо реалізації регіональної політики у Карпатському регіоні, участь у якій взяв голова Путильської районної ради Микола Шевчук.
Учасники наради, зокрема, обговорили шляхи розвитку гірських районів Буковини в контексті процесу децентралізації державної влади та реформи місцевого самоврядування, пожвавлення транскордонного і міжрегіонального співробітництва, залучення та раціонального використання додаткових фінансових ресурсів для реалізації проектів регіонального розвитку.
«Враховуючи дотаційність нашого регіону, крайова влада без належної державної фінансової підтримки не зможе вирішити усі проблемні питання, що стоять на заваді повноцінного розвитку гірських районів області. Так, відновлення потребують зруйновані повінню 2008 року дороги та мости у Путильському районі, які фактично перетворилися на довгобуди. Також відкриття та модернізації потребують пункти перетину держаного кордону з сусідньою Румунією, яких у тому ж таки Путильському районі є два – «Шепіт» та «Руська». Власне обласна рада подала проектні заявки на отримання фінансування в рамках Спільної операційної програми «Румунія – Україна 2014-2020». Реалізація цих проектів дозволить збудувати під’їзну дорогу до КПП «Шепіт», а також розробити дороговартісну проектно-кошторисну документацію на проведення ремонту дороги на ділянках «Шепіт-Селятин» та «Селятин-Руська». Відкриття цих пунктів пропуску суттєво посприяє соціально-економічному розвитку не лише наших гірських районів, але й регіону в цілому. Оскільки зараз на 235 км спільного кордону з Румунією в області діє один-єдиний пункт пропуску «Порубне», що суттєво гальмує процес залучення іноземних інвестицій в економіку краю», – наголосив Іван Мунтян, закликавши В’ячеслава Негоду підтримати відповідні ініціативи обласної ради на рівні Кабінету Міністрів України.
У свою чергу перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відзначив, що основним інструментом регіонального розвитку на місцях повинні стати агенції регіонального розвитку, фахівці яких повинні розробляти відповідні проекти та залучати необхідні для їх реалізації ресурси.
По завершенню наради В’ячеслав Негода та Іван Мунтян відвідали Чернівецький Центр розвитку місцевого самоврядування та поспілкувався з його експертами. Голова крайового парламенту Буковини також поінформував першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України про окремі аспекти процесу об’єднання громад області та реалії, від яких відштовхувалися депутати обласної ради, схвалюючи у липні цього року зміни до Перспективного плану формування територій громад Чернівецької області.
У свою чергу В’ячеслав Негода відзначив, що в окремо взятих випадках не варто суворо дотримуватися окремих положень методики формування спроможних територіальних громад, натомість необхідно враховувати регіональну специфіку, що дозволить максимально врахувати інтереси місцевого населення.


14.12.2018 10:31

Привітання голови районної ради Миколи Шевчука та голови районної державної адміністрації Миколи Савчука до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії Чорнобильській АЕС  |  Вітаємо!
 Привітання голови районної ради Миколи Шевчука та голови районної державної адміністрації Миколи Савчука до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії Чорнобильській АЕС
Шановні ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС!

14 грудня в Україні відзначається День учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ми глибоко вдячні всім учасникам ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття, які виявили героїзм, самовідданість та мужність в тих екстремальних обставинах.

Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС нашого району, які не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду, тим, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції і зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Щиро бажаємо всім Вам та Вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч з Вами буде людська подяка за Ваші добрі справи!
14.12.2018 09:40

Пошановано учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС  |  Різне
Пошановано учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 13 грудня, з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулась зустріч керівників районної влади з учасниками ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Захід розпочато із вшанування пам’яті ліквідаторів аварії, які в далекому 1986 році загинули виконуючи всій громадянський обов’язок, борців із мирним атомом, які не дожили до сьогодення, героїв АТО. Разом з тим за витримку та доблесть, проявлені під час ліквідації Чорнобильської трагедії присутні на заході віддали данину шани і поваги присутнім землякам, що без заперечень, від початку аварії на станції, приступили до ліквідаційних робіт. Працівники бібліотеки відновили у пам’яті присутніх перші хвилини після вибуху реактору, секунди осмислення, нестерпних душевних хвилювань та наслідки трагедії - суцільного пустошення, що наступило після евакуації людей.

Керівник апарату райдержадміністрації Марія Яківʹюк та керуюча справами районної ради Руслана Скидан від імені виконавчої і представницької влад району подякували присутнім за самовіддану працю, героїзм, які проявили ліквідатори у ході подолання жахливих, непоправних наслідків чорнобильської катастрофи.

Разом з тим проговорено аспекти забезпечення відповідної категорії медико-санаторним лікуванням, питання пенсійного забезпечення, надання допомоги у здійсненні господарських робіт тощо.


14.12.2018 09:37

Засідання бюджетної комісії  |  Діяльність органів місцевого самоврядування
Вчора, 13 грудня 2018 року проведено засідання постійної комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку,бюджету і фінансів (голова комісії Сафроняк В.Т.) на якому розглянуто проект розпорядження райдержадміністрації «Про внесення змін до розпису районного бюджету на 2018 рік» проекти рішень районної ради «Про районний бюджет на 2019 рік» та «Про виконання Програми економічного і соціального розвитку району за 9 місяців 2018 року».
Також члени комісії розглянули листи бюджетних установ, організацій району щодо виділення коштів на окремі цілі.
За результатами розгляду комісія прийняла відповідні висновки.
В роботі комісії взяв участь голова районної ради Микола Шевчук, голова районної державної адміністрації Микола Савчук та начальник фінансового управління райдержадміністрації Тетяна Назарова.09.12.2018 15:46

Як врегулювати правовий статус іноземців - учасників АТО  |  Різне
Питання легалізації перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, котрі разом із українцями захищали її суверенітет та територіальну цілісність, містить чимало аспектів. Надавати людям, які реальними справами довели свою відданість нашій державі, право перебувати в країні на законних підставах, вимагає елементарна справедливість. Водночас, процес легалізації має відбуватися виключно із дотриманням чинного міграційного законодавства, з врахуванням вимог державної безпеки та захисту прав громадян України.
Попри усю складність та різноплановість проблеми, міграційна служба робить усе можливе, щоби в кожному конкретному випадку визначати найбільш прийнятний алгоритм дій щодо кожної окремої особи, яка прагне впорядкувати свій юридичний статус, - розповідає перший заступник голови ДМС України Наталія Науменко.
Згідно з останніми змінами в законодавстві, права офіційно перебувати на території України автоматично набувають іноземці та особи без громадянства, які вступили до лав ЗСУ за контрактом.
Також нерідкі випадки, коли іноземці мають протерміновані дозвільні документи на право проживання в Україні. Але за умови сплати адміністративного штрафу термін перебування в країні можна продовжити.
Окрім того, за наявності родинних зв’язків для багатьох є можливість набуття громадянства України по спрощеній процедурі або оформлення дозволу на імміграцію та отримання посвідки на постійне проживання.
За певних обставини іноземці також можуть оформити статус біженця або

статус особи, яка потребує додаткового захисту.
У будь-якому випадку, необхідно звертатися до фахівців міграційної служби,
які допоможуть обрати найбільш оптимальний спосіб легалізації іноземців в Україні.
Повну версію інтерв’ю можна знайти за посиланням: http://mvs.gov.ua/ua/news/16576_Pitannya_zakonnogo_perebuvannya_bilshosti_inozemciv_yaki_zahishchayut_Ukrainu_na_shodi_mozhna_vregulyuvati_v_ramkah_chinnogo_zakonodavstva.htm .
Управління ДМС у
Чернівецькій області09.12.2018 15:11

Колегія районної ради |  Діяльність органів місцевого самоврядування
06 грудня 2018 року відбулася Колегія районної ради під головуванням голови районної ради Миколи Шевчука за участю голів постійних комісій районної ради. На засіданні розглянуто пропонований проект порядку денного ХХІХ сесії районної ради УІІ скликання.
Колегія погодилась з пропонованим проектом порядку денного сесії та вирішила винести його на розгляд та затвердження ХХІХ сесії районної ради. Також члени Колегії вирішили включити в пропонований проект порядку денного питання «Про відтермінування делегування кандидатур до складу Госпітальної ради Західного госпітального округу Чернівецької області від Путильського району» та «Про затвердження структури і чисельності господарського підрозділу при районній раді».09.12.2018 15:01

Привітання голови районної ради Миколи Шевчука та голови районної державної адміністрації Миколи Савчука з нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування  |  Вітаємо!
Привітання голови районної ради Миколи Шевчука та голови районної державної адміністрації Миколи Савчука з нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування Шановні працівники органів місцевого самоврядування, представники депутатських корпусів районної, сільських та селищної рад!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня місцевого самоврядування.

Становлення нашої країни як незалежної держави у великій мірі пов’язано з розвитком місцевої ініціативи, зростанням ролі громади та відповідальності кожного її члена за долю свого рідного краю.

День місцевого самоврядування — це свято тих, хто працює в органах місцевої влади, депутатів і усіх громадян, виборців, які дбають про розквіт і зростання Путильщини.

Нехай розуміння і підтримка земляків завжди надають вам впевненості долати перешкоди і досягати бажаних результатів навіть у найскладніших ситуаціях.

Від усього серця бажаємо всім міцного здоров’я, наснаги, витримки, оптимізму. Нехай професійність та досвід, належне виконання своїх професійних обов’язків сприяють розбудові й розвитку нашого району.


09.12.2018 14:52

В районі відзначили День волонтера  |  Урочисті заходи
 В районі відзначили День волонтера

Волонтерська діяльність є основою розвитку громадянського суспільства, втілює в себе найшляхетніші прагнення людства - прагнення миру, свободи, безпеки та справедливості для всіх людей.

05 грудня в центральній районній бібліотеці відбулась зустріч - вшанування активістів, які задіяні до волонтерської роботи за участі перщого заступника голови райдержадміністрації Михайла Ямницького, керуючої справами районної ради Руслани Скидан, військового комісара Путильського району Мирослава Рожки, представників районної громадської організації інвалідів, благодійної організації "Волонтери Путильщини з Україною в серці", воїнів АТО, представників обʹєднання учасників АТО в Путильському районі, працівників військкомату та волонтерської ветеранської організації.

Михайло Іванович та Руслана Дмитрівна привітали волонтерів району зі святом і зазначили, що події на Майдані та на Сході України довели, що в районі є активні, добрі, мужні та чуйні люди – волонтери. Ви взяли на себе тягар всебічно допомагати нашим воїнам на Сході України. В цей день бажаю вам здоров’я, вдячності від людей, щоб всі добрі справи повертались до вас сторицею. Ви витрачаєте вільні хвилини на те, щоб комусь допомогти. Для Вас найціннішою подякою є розуміння того, що Ви реально можете врятувати людське життя. Нині, завдяки Вашій підтримці, у зоні АТО воює не тільки зброя - воює український дух, який неможливо здолати.
Крім того, представники районної громадської організації інвалідів, благодійної організації "Волонтери Путильщини з Україною в серці", воїни АТО, обʹєднання учасників АТО в Путильському районі та волонтерської ветеранської організації, також висловили щиру пошану та подяку всім волонтерам і всім тим, хто небайдуже ставиться до захисників нашої держави.

В рамках заходу презентовано волонтерські проекти представниками освітніх закладів району та пошановано волонтерів за активну громадську позицію, надання значної допомоги учасникам АТО, безкорисливу працю на благо процвітання і миру в Україні та з нагоди святкування Дня волонтера.

Також відбулась благодійна акція по збору коштів для онко-хворих путильчан. Всі присутні долучились до акції, та внесли свій вклад.29.11.2018 10:14

Засідання постійної комісії |  Діяльність органів місцевого самоврядування
Вчора,28 листопада 2018 року проведено засідання постійної комісії районної ради з питань комунальної власності, освіти, медицини, культури та молодіжної політики (голова комісії Скидан А.О.) на якому розглянуті проекти рішень «Про роботу районного будинку культури за 2018 рік», «Про реорганізацію шляхом перетворення КЗ «Путильська центральна лікарня Путильської районної ради Чернівецької області в комунальне некомерційне підприємство «Путильська центральна районна лікарня».
Також члени комісії розглянули лист Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області № 75/41/325 від 19.11.2018 року щодо вжиття додаткових заходів з попередження можливих диверсійно-терористичних проявів, та листа голови районної ради з порушених питань, лист госпітальної ради західного госпітального округу Чернівецької області та лист КЗ «Путильський районний стадіон «Карпати» ім.Андрія Гусіна» Путильської районної ради.
За результатами розгляду члени комісії прийняли відповідні висновки.
В роботі комісії взяв участь голова районної ради Микола Шевчук.