Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Путильський район

Новини

02.05.2018 12:53

Путильський РС УДСНС вкотре нагадує жителям Путильщини протипожежні вимоги до житлових будинків та квартир: |  Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомляє

 

        Путильський РС УДСНС вкотре нагадує жителям Путильщини протипожежні вимоги до житлових будинків та квартир:

 

Щоб уникнути пожежі в житловому будинку, квартирі чи в подвір'ї, необхідно дотримуватись таких правил пожеж­ної безпеки:

-  утримувати в справному стані  електромережі, елект­ричні  прилади,  прилади  опалення  і  дотримуватись заходів безпеки при їх експлуатації;

-  виконувати заходи безпеки при користуванні печами, газовими приладами, предметами побутової хімії та прове­дення ремонту в квартирах з застосуванням лаків, фарб;

-  дотримуватись в будівлях   встановленого протипожежного режиму (не забивати ева­куаційні виходи на балконах та лоджіях, утримувати в справ­ному стані улаштування, які входять в систему протидимового захисту будинку);

-  не загромаджувати драбини, холи, коридори загального користування та підходи до засобів пожежегасіння;

-  не  загромаджувати   евакуаційні     люки   на   балконах верхніх поверхів;

- не дозволяти будівництво сараїв, гаражів та інших бу­дівель в протипожежних розривах;

- не   дозволяється   складувати   в   гаражах   горючо-мастильні матеріали, з верх встановленої норми;

-  не дозволяється загромаджувати проїзди надвірних те­риторій і розривів між будівлями, під'їздів до джерел про­типожежного   водопостачання,  запасних  евакуаційних  вихо­дів і пожежних драбин.

 Дії населення на випадок пожежі.

 

У кожному випадку появи диму, а також при виявленні осередків горіння негайно викликайте пожежну охорону. Під час виклику пожежної охорони необхідно коротко повідомити, що горить, точну адресу, після чого, в першу чергу, прийміть заходи щодо врятування матеріальних цінностей.

Пожежа, як правило, починається з невеликого осередку го­ріння і ліквідувати її в цей період не виникає великих труд­нощів.

В першу чергу необхідно використовувати всі засоби по­жежогасіння, які є під руками — воду, пісок, вогнегасники, тканину змочену водою, та ін. При цьому необхідно знати деякі особливості гасіння різних пожеж.

Вода, наприклад, є основним засобом боротьби з вогнем. Однак при гасінні керосину чи бензину слід враховувати, що ці рідини легші води, випливають на її поверхню і продов­жують горіти. Тому при горінні керогазів, примусів з газом чи бензином краще усього накинути їх одіялом, кошмою чи другою цупкою тканиною, і полум'я згасне.

Краще всього гасити горючі рідини вогнегасниками, мож­на засипати їх піском.

При горінні електромережі необхідно в першу чергу від­ключити її, а потім приступити до гасіння пожежі сухим піс­ком, вогнегасником.

      Власник житлового будинку повинен:

-  перевірити, чи викликано державну пожежно – рятувальну частину;

-  вимкнути у разі необхідності струмоприймачі та вентиляцію;

-  у разі загрози життю людей негайно організувати їх рятування (евакуацію), вивести за межі небезпечної зони всіх  хто не бере участь у ліквідації пожежі;

-  перевірити здійснення оповіщення людей про пожежу;

-  забезпечити дотримання техніки безпеки працівниками, які беруть участь у гасінні пожежі;

-  організувати зустріч підрозділу державної пожежно – рятувальної частини, надати їм допомогу у її локалізації та ліквідації пожежі.

- після прибуття на пожежу пожежних підрозділів повинен бути забезпечений безперешкодний доступ їх до місця, де виникла пожежа.

  • Автор:Путильський РС УДСНС України у Чернівецькій області
  • Джерело: власне