Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Путильський район

Новини

25.05.2016 11:35

Які умови виходу з громадянства України громадян України, які постійно проживають в Україні? |  Відповіді на питання

Підстави виходу з громадянства України визначені статтею 18 Закону України «Про громадянство України». Щодо виходу з громадянства України повнолітніх громадян України слід зазначити, що вихід з громадянства України допускається лише стосовно тих з них, які відповідно до чинного законодавства України є такими, що постійно проживають за кордоном.
Разом з тим, допускається вихід з громадянства України дітей незалежно від місця їх проживання у випадках, передбачених частинами дев’ятою - одинадцятою статті 18 Закону України «Про громадянство України», а саме: дитина, яка набула громадянство України за народженням, якщо на момент її народження батьки або хоча б один із них були іноземцями чи особами без громадянства, - за клопотанням одного з батьків; дитина, яка усиновлена подружжям, один з якого є громадянином України, а другий є іноземцем, - за клопотанням усиновителя, який є іноземцем; дитина, усиновлена іноземцями або особами без громадянства, - за клопотанням одного з усиновителів. При цьому слід враховувати, що: вихід з громадянства України допускається, якщо особа набула громадянство іншої держави або отримала документ, виданий уповноваженими органами іншої держави, про те, що громадянин України набуде її громадянство, якщо вийде з громадянства України; вихід із громадянства України не допускається, якщо особі, яка клопоче про вихід з громадянства України, в Україні повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення або стосовно якої в Україні є обвинувальний вирок суду, що набрав законної сили і підлягає виконанню.
  • Автор:Прес-служба ДМС України
  • Джерело: Путильський РС УДМС