Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Путильський район

Новини

28.08.2014 10:35

Лісівники розвиватимуть рекреацію і туризм |  Туризм


Працівники ДП «Путильський лісгосп» зустрічали учасників колегії на перевалі Шурден. Тут починається відлік Путильського району і території Селятинського лісництва Путильського лісгоспу. Тут також планують на перспективу облаштування рекреаційної зони з можливим будівництвом піцерії. Потім лісничий Іван Юрнюк ознайомив присутніх з роботою еколого-просвітницького центру, куди часто навідуються гості району та села. Тут утримують диких звірів, а екскурсії проводять за встановлену плату. Позитивне враження справив кінний обоз лісництва. Бажаючі могли прокататися на конях верхи або у причепурених гужових повозках.

   Ще у 2010 році на обласному рівні затвердили Програму розвитку мережі рекреаційних об’єктів на території державного лісового фонду,  підпорядкованого Чернівецькому ОУЛМГ, на 2010-2015 роки. За цим документом, підвідомчі лісогосподарські підприємства мають постійно розширювати рекреаційно-просвітницьку мережу, сферу послуг у лісовому господарстві з максимально ефективним використанням естетичних, рекреаційних, туристичних та мисливських цінностей лісових масивів. Також Програма передбачає збільшення кількості рекреаційних пунктів, об’єктів мисливського туризму та екологічних стежин на території області. Рекреаційні пункти мають бути облаштовані  лісовими меблями, альтанками, місцями для розбивки наметів, мангалами, сміттєзбірниками, санвузлами, наглядною агітацією (переважно на протипожежну тематику). Власними зусиллями лісгоспів у області є дев’ять таких об’єктів.   

   Директор ДП «Путильський лісгосп» Петро Фрей прокоментував, яким буде наступний крок за результатами колегії:

   - У цьому році ми не плануємо додаткових робіт. Бо розпочали капітальний ремонт Шепітського лісництва, витратили близько мільйона гривень. До професійного свята лісівників введемо приміщення в експлуатацію. Також проводимо косметичний ремонт Путильського і Плосківського лісництв, на що спрямували більше трьохсот тисяч гривень.

   А в наступному році плануємо реконструювати контору Селятинського лісництва під готельно-туристичний об’єкт. Це велике приміщення, в якому можна створити належні умови для прийняття туристів. Для працівників збудоване нове компактне приміщення, яким вони користуються.

   У 2015 році запланували освоїти півтора мільйона гривень на розвиток туризму й рекреації. Кошти, про які йшла мова, це власні надходження підприємства. На жаль, бюджетної підтримки лісової галузі немає.      

   Нині в лісгоспі є 18 придорожніх рекреаційних ділянок, догляд за якими ведуть працівники лісової охорони. Кожному лісництву підприємства доведене завдання щороку створювати по одному рекреаційному куточку. Тож із кожним роком кількість окультурених і контрольованих місць відпочинку буде зростати.

   Як відомо, обидва лісогосподарські підприємства району підпорядковані Чернівецькому облуправлінню лісового і мисливського господарства. Тому завдання у керівників підприємств – спільні. В. о. директора ДП СЛАП «Карпатський держспецлісгосп» Василь Бурак зазначив, що для початку розвиватимуть рекреацію на базі Розтоківського, Карпатського, Ялівецького лісництв. Наприклад, біля Ялівецького лісництва є будинок, який можна облаштувати під туристичну базу. Усе залежатиме від фінансів. Такі роботи держспецлісгосп буде виконувати за умови залишку вільних коштів.

   - На минулій колегії облуправління розглядали питання дорожнього будівництва. Лісівники затрачають значні кошти на утримання та будівництво лісових доріг. Якщо буде дорога, то нею обов’язково попрямує турист. Саме такий підхід відкриває шлях до розвитку туризму і рекреації, - вважає голова обкому профспілки працівників лісового господарства Володимир Барабах. На його думку, питання нинішньої колегії – це завтрашній день, який обов’язково наступить. Щоб виконувати заплановане – потрібні люди. Це означає, що працівники лісгоспів матимуть гарантії подальшого працевлаштування, а  в перспективі - створення додаткових робочих місць.

    Підведення підсумків колегії відбулося в адмінбудинку ДП «Путильський лісгосп». Голова райдержадміністрації Михайло Ямницький та голова районної ради Андрій Дутчак, які брали участь у заході, позитивно оцінюють такі кроки лісівників району й області. Лісова галузь традиційно домінує в економіці Путильщини. Тому вони готові надалі сприяти її розвитку за умови раціонального і бережного ставлення до довкілля.

  • Автор:Л. Басюк Редактор районної газети "Карпати"
  • Джерело: власне