Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Путильський район

Новини

22.01.2014 09:42

На Путильщині сьогодні відзначили одне із найважливіших національних свят України |  Урочисті заходи

Урочистості розпочались із покладання квітів до пам’ятника борця за свободу громадян, видатного громадського діяча ХІХ століття Юрія Федьковича.

    Святкування продовжились в районному будинку культури селища урочистими зборами та святковим концертом участь в яких прийняли представники виконавчої та представницької влади району,  працівники установ, підприємств та організацій району, а також громадськість селища.

     Вітаючи зі державним національним святом  голова районної ради Д.М.Ославський зазначив,що дата 22 січня 1919 року особлива за своєю сутністю і значимістю, оскільки знаменує собою День Соборності України. Саме в цей день на площі перед Київською Софією на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину Українську Самостійну Соборну Державу.

         В документі, який увійшов в історію як Акт злуки, наголошувалося: «Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка». Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України національним святом - Днем Соборності – констактував Дмитро Миколайович.

      Під час урочистих зборів керівники районної влади  віддали данину шани патріотам української державності, які заручившись підтримкою  українського народу, ухвалили доленосні рішення.

    У виступах творчих колективів району та сольних виконавців району окрім пісенних рядків про національну велич України та її народ звучали витяги із віршових творів Ю.Федьковича, якому в цьому році Буковинці відзначатимуть 180-річчя від дня народження та нашого Кобзаря Т.Г.Шевченка, 200- річчя від дня народження якого українці святкуватимуть в березні цього року.

 

  • Автор:виконавчий апарат
  • Джерело: власне