Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Путильський район

Новини

08.12.2009 09:00

ШАНОВНІ ПРАЦІВНИКИ, ВЕТЕРАНИ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, ДЕПУТАТИ ВСІХ СКЛИКАНЬ МІСЦЕВИХ РАД, ЖИТЕЛІ СІЛЬСЬКИХ І СЕЛИЩНИХ ГРОМАД !  |  День для святкування

В Україні самоврядна форма управління територіями свої історичні витоки бере ще з періоду ХІ – ХУ століть , коли існували князівства , міста приходи , інші місцеві форми урядування, що послуговувались магдебурзьким правом за зразком принципів управління німецьким містом Магдебург. Це право було привнесене в Україну через Польщу і зберігалося  впродовж литовського, польського та частково російського управління.

     На Буковині , в період панування Австро – Угорської імперії місцеве самоврядування здійснювалось Крайовим сеймом – законовчим органом та його крайовим відділом  - виконавчим органом.

     Кінець 80 – х та початок 90 – х років новітньої історії стали поворотними у відродженні самоврядування, поверненню йому природніх функцій управління територіями.

     На сучасному етапі розвитку держави самоврядним органом належить максимально наближати освітні, медичні, житлово – комунальні, соціально – культурні , інші послуги до їх споживачів   - громадян України.

     Ефективне вирішення їх органічно пов’язане із законодавчою базою, матеріально – фінансовим забезпеченням, професійною компетенцією посадових осіб органів місцевого самоврядування та дієвістю самоврядних органів.

    Система місцевого самоврядування району представлена селищною , 13 сільськими радами з їх виконавчими комітетами, територіальними громадами, селищним і сільськими головами та районною радою.

     Повноваженнями здійснювати самоврядні функції наділені 279 депутатів усіх рівнів місцевих рад , зокрема. сільських – 212, селищної – 25, районної ради – 42.

    З нагоди Дня місцевого самоврядування щиросердечно вітаємо депутатський актив всіх рівнів рад району нинішнього і попереднього скликань , сільських і селищного голів, працівників та ветеранів органів місцевого самоврядування , всю районну громаду з всенародним святом з побажанням доброго здоров’я, справжнього людського щастя, високої активності  і наполегливості у вирішенні злободенних проблем сьогодення, непохитної віри у реальне народовладдя для щастя і добробуту у нашому спільному великому українському домі.

ГОЛОВА РАЙОННОЇ РАДИ                                                                      ГОЛОВА РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ  

                             А.ДУТЧАК                                                                                  АДМІНІСТРАЦІЇ             В.ЛУКАНЮК
  • Автор:виконавчий апарат районної ради
  • Джерело: власне