Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Новини

12.02.2019 09:07

Новини Головного управління ДФС у Чернівецькій області  |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області

У січні платники Буковини спрямували понад 13 мільйонів гривень

«податку на армію»

За даними Головного управління ДФС у Чернівецькій області у січні 2019 року державний бюджет від платників регіону отримав 13,2 млн. грн. військового податку, що на 11,6 відсотків перевищує надходження січня 2018 року.

У фіскальному відомстві акцентують увагу платників на необхідності відповідального ставлення до нарахування та сплати військового збору, адже  цей збір використовують для реформування Збройних Сил України. Також, фіскали звертають увагу громадськості, що на збільшення його надходжень напряму впливає легалізація трудових відносин та заробітної плати. Тому питання «детінізації»  залишається першочерговим і у впродовж 2019 року.

Більше половини сплаченого військового податку забезпечили платники м. Чернівці – 7,3 млн. грн. Цифри сплати військового податку у розрізі районів наступні: Вижниницький район - 696,5 тис. грн.; Герцаївський - 268,6 тис. грн.; Глибоцький  - 635,2 тис. грн.; Заставнівський - 383,4 тис. грн.; Кельменецький - 339,9 тис. грн.; Кіцманський - 719,8 тис. грн.; Новоселицький - 600,4 тис. грн.; Путильський - 218,7 тис. грн.; Сокирянський - 423,3 тис. грн.; Сторожинецький - 825,3 тис. грн.; Хотинський - 526,7 тис. грн.; м. Новодністровськ - 314,1 тис. грн.

 

Чернівецька митниця ДФС - у трійці лідерів з митного оформлення транспортних засобів з іноземною реєстрацією

Термін пільгового періоду застосування ставки акцизного податку (коефіцієнт 0.5) завершується за два тижні.

7449 – таку кількість транспортних засобів громадян оформлено в Чернівецькій митниці ДФС з 25 листопада 2018 року по 07 лютого 2019 року (включно), після внесення змін у податкове і митне законодавство. Це автівки, які були ввезені на митну територію України з 1 січня 2015 року до 25 листопада 2018 року та поміщені в митні режими тимчасового ввезення або транзиту.

За інформацією Державної фіскальної служби України Чернівецька область стабільно посідає третє місце у рейтингу областей, де громадяни найактивніше оформлюють транспортні засоби.

За митне оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією громадяни вже сплатили до Державного бюджету України майже 525 млн. гривень.

Нагадаємо, що 22 лютого 2019 року звершується період дії перехідних положень Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових із застосування коефіцієнта 0,5. До того ж, ця норма стосується тих, хто ввозить один легковий автомобіль для власного використання.

Отже, з 00:00 23 лютого 2019 року акцизний податок стягуватиметься у повному обсязі. Наразі це передбачено чинним законодавством.

У звязку із вище викладеним Чернівецька митниця ДФС акцентує увагу на основних моментах, повязаних зі здійсненням митних формальностей щодо транспортних засобів, які необхідно знати громадянам.

Оформити легковий транспортний засіб із застосуванням коефіцієнта 0,5 громадянин зможе, якщо до 22.02.2019 (включно) електронна митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа подана з метою оформлення транспортного засобу для вільного обігу та прийнята митницею, а також стосовно неї відсутні зауваження (наявні необхідні документи, достатня сума коштів тощо).

З 23 лютого коефіцієн 0,5 не застосовується, якщо до 22.02.2019 (включно) оформлено картку відмови чи відкликано митну декларацію і відсутня можливість (у тому числі недостатньо часу) для подання декларантом і прийняття митницею нової митної декларації, по якій відсутні зауваження і транспортний засіб може бути оформлено у вільний обіг.

Пільговий коефіцієнт також не буде застосовується, якщо станом на 22.02.2019 транспортний засіб заїхав або перебуває в пункті пропуску через державний кордон України та оформлюється чи очікується оформлення попередньої митної декларації.

Тому звертаємо увагу власників таких автівок: не чекайте останніх днів, а вчасно оформлюйте свої транспортні засоби!

Нагадаємо, що митне оформлення транспортних засобів з іноземною реєстрацією в Чернівецькій митниці ДФС здійснюється без вихідних (з 09:00 год. до 01:00 год.) за адресою: м. Чернівці, вул. Руська, 248 М.

 

Буковинські фіскали презентують покрокову відео – інструкцію

щодо заповнення декларації

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області відзначають, що деклараційна кампанія – 2019 стартувала з 01 січня і триває до 1 травня 2019 року.

За словами фахівців відомства відповідно до норм Податкового кодексу України громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) розподіляються на дві категорії: особи, які зобов’язані подати річну декларацію та особи, які мають право подати декларацію.

Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором): особисто або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

З порядком подання податкової декларації та інформаційними матеріалами Ви можете ознайомитись на офіційному веб-порталі Територіальні органи ДФС у Чернівецькій області за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2019/

Покрокова відео - інструкція щодо автоматичного заповнення податкової декларації розміщена на веб-порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/364200.html

 

ДФС Буковини: актуальні запитання - відповіді щодо адміністрування єдиного соціального внеску

Чи передбачена відповідальність до ФОП ЄП за несплату (неперерахування) ЄВ?

Фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

У разі несплати (неперерахування) або несвоєчасної сплати (несвоєчасного перерахування) єдиного внеску починаючи з 20-го числа місяця, наступного за кварталом, за який сплачується єдиний внесок, до фізичних осіб - підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, та допустили зазначене порушення, починаючи з 01.01.2015 та надалі накладається штраф у розмірі 20 відс. своєчасно не сплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відс. суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Також, за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску фізичні особи - підприємці несуть адміністративну відповідальність.

В який термін та за якою формою особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають звіт щодо сум нарахованого ЄВ самі за себе?

Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) самі за себе один раз на рік до 01 травня року, що настає за звітним періодом.

Звітним періодом для них є календарний рік.

Звіт подається за формою № Д5 згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, із зазначенням типу форми «початкова».

 

За перший місяць 2019 року територіальні громади буковинського краю отримали 222,6 млн.грн. податків

До місцевих бюджетів Буковини в січні  2019 року надійшло 222,6 млн. грн. податків. Якщо порівняти наповнення місцевих бюджетів з аналогічним періодом минулого року то надходження зросли на 37,9 млн.грн. Про це повідомив начальник Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

Основною фінансовою частиною доходів місцевих скарбниць краю, а це 61,1 відсоток, є податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло понад 136 млн.грн.

Наступною складовою наповнення бюджетів територіальних громад став єдиний податок, платники якого додали до місцевого бюджету 46,6 млн.грн. Ще одним вагомим внеском в місцеві бюджети краю є податок на майно, платежі від якого склали 26,3 млн.грн. Передусім це плата за землю – 20,5 млн.грн.  та податок на нерухоме майно – 5,9 млн.грн.

 Також, ще одним елементом забезпечення фінансової стабільності місцевих громад є акцизний податок з роздрібного продажу, сума надходжень по якому склала 10,5  млн.грн.

 «Сьогодні фіскальна служба, як ніколи, зацікавлена у зміцненні конструктивного діалогу з сумлінним бізнесом, який розвиває економіку, створює робочі місця і таким чином формує основну питому вагу податкових надходжень до бюджету. Водночас ми вживаємо дієвих заходів щодо створення легального ринку праці, який гарантує соціальні стандарти працюючим та додаткові надходження до бюджету», - зауважив керівник Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак. 

Цифри надходжень податків до місцевих бюджетів у розрізі районів наступні: 9,5 млн.грн - Вижницький; 3,7 млн.грн. – Герцаївський; 9,5 млн. грн. - Глибоцький;  7,4 млн. грн. – Заставнівський; 6,8 млн.грн. - Кельменецький; 11,7 млн. грн. – Кіцманський;  11,1 млн.грн. - Новоселицький; 3,1 млн.грн. – Путильський;  6,5 млн.грн. - Сокирянський; 12,3 млн. грн. - Сторожинецький; 7,7 млн. грн. – Хотинський; 129,0 млн. грн. – м. Чернівці; 4,3 млн.грн. – м. Новодністровськ.

 

Запитання від декларантів

Який порядок оподаткування ПДФО іноземних доходів?

Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області роз’яснюють, що відповідно до п. 170.11 ст. 170 розд. IV Податкового кодексу України, у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію до 1 травня 2019 року, та оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 відс.).

У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

У разі відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до ст. 13 ПКУ, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену ПКУ та іншими законами.

Не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов’язання платника податку:

а) податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно;

б) поштові податки;

в) податки на реалізацію (продаж);

г) інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав.

Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

 

 

 

Учасниками «Дня відкритого спілкування» у фіскальній службі краю

стали 65 буковинців

Вчора, в рамках «Дня відкритого спілкування» одночасно у всіх територіальних відділеннях фіскального відомства краю проведено сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія». Головним меседжем заходу були нюанси деклараційної кампанії - 2019, зокрема говорили про терміни і способи подання декларацій, можливості електронних сервісів та отримання податкових знижок .

За їх підсумками - відмітив начальник Головного управління ДФС у Чернецькій області Віталій Шпак – створено ще один дискусійний та роз’яснювальний майданчик, оскільки такі заходи для бізнес – спільноти, окрім інших традиційних  (семінари, Інтернет - конференції, брифінги та зустрічі) будуть проводитися щомісячно. Абоненти «гарячої лінії» відзначали, доступність та дієвість такого способу комунікації з фіскалами.

Після проведення заходу, його організатори детально проаналізував усі «анкети абонентів» та визначили які питання найчастіше задавали буковинці і які відповідно потребують додаткового роз’яснення через ЗМІ та під час проведення зустрічей з буковинцями.

Усього на «гарячу лінію» до всіх територіальних управлінь впродовж сеансу надійшло 65 звінків – кожен отримав абонент отримав кваліфіковані роз’яснення. 

Фотоматеріали за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/media-ark/fotogalereya/inshi-zahodi/7444.html

 

Спадкоємці - зобов’язані задекларувати дохід

Головне управління ДФС у Чернівецькій області нагадує, відповідно до п.п.174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)  за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.  

При цьому, обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо  платник податку отримував доходи у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок.

Фізичні особи - резиденти, які отримують спадщину (дарунок) від фізичної особи - резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відс. від вартості будь-якої спадщини (дарунку) (п.п.174.2.2 п. 174.2 ст. 174 ПКУ).

Згідно з п.п.164.2.10 п.164.2 ст.164  ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Отже, при отриманні доходів  у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб виникає обов’язок щодо подання податкової декларації.

Нагадуємо,  що   декларацію   громадяни   повинні   подати до 1 травня 2019 року.

 

ДФС Буковини: актуальні запитання - відповіді щодо адміністрування єдиного соціального внеску

До якого фіскального органу подається звітність та сплачується ЄВ, у разі зміни СГ протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району?

Відповідно до п. 4 частини першої ст.6 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) зобов’язаний подавати звітність та сплачувати до контролюючого органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Згідно з п. 8 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 435), якщо страхувальник із числа страхувальників, крім зазначених у пп. 5, 6 розд. ІІІ Порядку № 435, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань), у звітному періоді змінює місцезнаходження або місце проживання, що пов’язане зі зміною адміністративно-територіальної одиниці, звіт щодо сум нарахованого ЄВ за цей звітний період (з першого до останнього календарного числа звітного періоду) подається до контролюючого органу, що відповідає новому місцезнаходженню (місцю проживання).

Таким чином, у разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, звітність про суми нарахованого ЄВ подається та сплачується до контролюючого органу, що відповідає новому місцезнаходженню (місцю проживання)Начало формы.Конец формы

Які показники відображаються у графі 3 таблиці 1 додатка 5 Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄВ?
     У графі 3 «Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації / Самостійно визначена сума доходу / Частка розподіленого доходу» таблиці 1 Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (форма № Д5 річна), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповненнями, відображаються:

фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, – чистий оподатковуваний дохід (прибуток), зазначений у податковій декларації. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного чистого доходу (прибутку) на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок);

фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, – самостійно визначена сума доходу. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається сума доходу, яка не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць;

членами фермерського господарства – частка розподіленого доходу, отриманого такими платниками від чистого прибутку фермерського господарства у звітному році, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного розподіленого доходу на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник єдиного внеску.

Новоселицька районна рада